Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 18.maijs

2020-05-18

Ne pāsas lielākās sporta ziņas. Trash-talk pirmskara boksā. Uzmācīga kanoe laivu reklāma. Štauveram nevesela auss.

Latvijas Kareivis


Motociklistu sacīkstes šodien hipodromā. Piedalās ari 2 automobīļi.

Pēdējā Brīdī


Kanusports Latvijā paliek populārs. Vakar ar plkst. 16 ūdenssporta veicināšans uzņēmums "Kanusports" bija sarīkojis šī sporta cienītājiem jautro korso braucienu vieglajā kanu laiviņās no Rīgas līdz Majoriem.
Šis korso brauciens līdz šim bija viens no plašākjiem un interesantākiem, kāds jebkad kanu laiviņās redzēts mūsu ūdeņos. 12 jaunākā modeļa laiviņas, baltas, slēgtiem dēļiem, visas kā viena, devās braucienā cauri pilsētas kanālam Daugavām, turot kursu uz Daugavgrīvas bāku un tālāk pa jūru uz Majoriem. Brauciena interesnatākos momentus uzņēma filmā un to rādīs "Pēdējā Brīdī" Latvijas hronikā nākošo nedēļu.
Augšminētā ūdenssporta iestāde darbojas Rīgas jūrmalā jau 2 gadus un tur viņa bauda nedalītu publikas simpātiju. Šis sports ūdenssporta cienītājiem un peldviesiem sniedz daudzus jaukus brīžus plašajā jūrā.
Šogad "Kanusports" paplašināts, pārvests uz Majoriem un apgādāts ar jaunām, pēdējā modeļa, kanulaivām.
Izteikti prasītos birka "reklāmraksts". Būtu interesanti noskatīties video no Latvijas hronikas, cik saprotu, tādi arhīvā ir atrodami.

Šārkijs kritizē. Džeks Šārkijs, kas drīzumā cīnīsies ar vācieti Maksi Šmēlingu par pasaules smagsvakra meistartitulu, izteicis savas domas par dažiem ievērojamiem bokseriem. Pēc viņa ieskatiem Rikso esot amatnieks, Dempsijs - spējīgs firmu direktors, kas labi prot mirkšķināt acīm daiļām meičām, Henejs - cirkus lācis, Harijs Vilkss - garš, melns kārtībnieks, kas noder nēģeru dāmām, anglil Fails Skots un argentītnietis Kampolo - divi klauni, kas palikuši slaveni ar reklāmas palīdzību, Karnera neesot bokseris, bet zābaku tīrītājs, bet Paolino - nikns spāniešu vērsis, kas tracināms ar sarkanu lakatu. Par savu pretinieku Šmēlingu Šārkijs nav izteicies...

Latvis


Voldemārs Roze Fremad - RFK sacīkstē, tiecoties pēc balles, paslīdēja, krita un vārīgi sasita plecu. Roze tādēļ nu stipri saguris.

Arnolds Štauvers (RFK) neveselas auss dēļ atvaļināts no karaklausības.

Vilis Klauss, kas savā laikā sekmīgi sāka, bet tad pēkšņi pārtrauca piekopt soļošanas sportu, sākšot atkal trenēties.