Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 2.aprīlis

2020-04-02

Prese atklāj savus pirmā aprīļa jokus. Gatavošanās spēlei starp Vecliepāju un Jauliepāju.

Brīvā zeme


Aprīlis sportā. Ievietotās sporta ziņas vakar, 1.aprīlī, bija fantāzijas divos gadījumos. RFK šī gada pirmās futbola komandas ierādītais sastāvs nebija īstais, bet lai tas dod ierosīnājumu īstam sastāvam aizstāvēt ar tādu pašu pašaizliedzību un enerģiju biedrības futbola godu, kā tas bija kādreiz.

Tāpat "Latvju Jaunatnei" vēl laikraksta "Chicago Tribune" dāvāto kausu Baltijas valstīm neatņem, bet pēdējais laiks gan ir padomāt pēc labas zāles basketbola un volejbola spēlēm. Katrā saspēlē ar mums igauņi ir žēlojušies par nepareiziem zāles apmēriem.

Libausche Zeitung


Budapešta - Rīga. Arī otrā satikšanās starp ungāriem un latviešiem beidzās ar pārliecinošu viesu uzvaru. Tomēr šoreiz var iepriecinoši secināt, ka atšķirība starp abām komandām nav tik smaga, kā sākotnēji pieņēma. Latviešu nenovērtēšana īpaši attiecināma uz Mehlovica zaudējumiem. 1939.gada pasaules čempions Mehlovics, kas vairs nav viens no jaunākajiem, piedzīvoja pret Latvijas čempionu Finbergu skaidru zaudējumu divos setos, bet viņam nācās piekāpties arī Ošiņam, lai arī trīs setos, bet atkal pārliecinoši: 12:21, 20:22, 12:21. Pat pret trešo Latvijas pārstāvi, jauno Kotoviču, Mehlovics zaudēja ar 22:20, 11:21, 17:21.

Ledushokeja sacensības Šamonī - Berliner Schlittschu-Klub. Berlīnes sporta pilī uzstājās franču Šveices komanda. Varēja rēķināties ar berlīniešu uzvaru, taču viesiem izdevās panākt rezultātu 1-1.

Rezničekas kundze atkal labā formā. Rivjēras turnīrā Vācijas tenisa meistarei izdevās stundas sacīkstēs pieveikt pasaules ranga otro numuru Helēnu Džeikobsu.

Vācijas čempionātā biljardā, kas notika Elberfeldā, triumfēja vecmeistars Alberts Pensgens. Viņa labākais rezultāts bija 28.57, augstākā sērija 118. Otro vietu ieņēma doktors Meiers, trešo - Unshelms. Profesionālajā dzīvē Pensgens bija finanšu tiesas priekšsēdētājs. Biljardā viņš jau 1906.gadā kļuva par pasaules vicečempionu, bet par pasaules čempionu viņam pirmo reizi izdevās kļūt vien 1931.gadā (50 gadu vecumā).

Latvis


Universitātes Sports uzvarēja Latvju Jaunatni sacīkstē pingponga spēlē 8-1. Vienīgo uzvaru Latvju Jaunatnei guva Pļavinskis. Bija 6 vienspēles un 3 dubultspēles. US vienībā startēja Mitenieks, Resnītis, Siliņš, Arolovisčs, Zarumba un Krisons.

Kurzemes vārds


Vecliepāja - Jaunliepāja. Sakarā ar Vecliepājas un Jaunliepājas komandu sacīkstēm futbolā sekojošiem futbolistiem neiztrūkstoši jāierodas 4.aprīlī plkst 17:30 uz jūras aviācijas futbola laukuma (pie Kalpaka tilta): Balceram, Pikolam, Laumanim, Cīrulim, Stankum, Bendorfam, Matjušenokam, Blūmentālam, Skinčam, Dudaņecam, Žinam, Blūzmanim, Raģlim, Doršam, Stelpam un Mitenbergam.