Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 3.aprīlis

2020-04-03

Kuros sporta veidos Olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties sievietes; par pārejām Latvijas futbolā.

Pēdējā brīdī


Mūsu paziņa, Vīnes Austria, profesionāla vienība, zaudējusi Drēsdenē pret Guts Muts negaidīti 1:4. Neskatoties uz zaudējumu, vīnieši rādījuši elegantu un augstvērtīgu spēli. Nekad nebiju par šādu komandu dzirdējis, bet patiesībā divdesmitajos-trīsdesmitajos gados Drēsdenes Guts Muts bija diezgan spēcīga futbola komanda, kas savulaik kļuva arī par Vidusvācijas čempioni.

No 23. līdz 25.maijam Berlīnē sanāks starptautiskās olimpiskās komitejas kongress, kurā piedalīsies arī Jānis Dikmanis, Latvijas sporta organizācijas apvienības prezidents un SOK loceklis. Kogresa dienaskārtībā svarīgākie punkti ir jautājums par zaudētas darba algas atmaksu sportistiem, kas piedaloties sacīkstēs zaudē savu peļņu, un jautājums par olimpisko spēļu programmas saīsināšanu. Pēdējā jautājumā SOK prezidents grāfs Bajē-Latūrs liks prieksšā noteikt olimpisko spēļu programmas ilgumu uz 15 dienām un pieļaut sieviešu piedalīšanos tikai vingrošanā, peldēšanā, tenisā un daiļslidošanā.

Latvijas kareivis


Vislīgas pirmā gājiena spēles izlozētas un notiks šādā kārtībā: 4.maijā Vanderers-RFK, Unions-LSB un ASK-Amatieris; 11.maijā ASK-Olimpija (Liepājā), RFK-Unions un Vanderers-LSB; 18.maijā: Amatieris-Unions, LSB-Olimpija un RFK-ASK; 25.maijā ASK-Vanderers, Amatieris-LSB un Unions-Olimpija; 1.jūnijā RFK-Olimpija, Vanderers-Unions un ASK-LSB; 15.jūnijā Amatieris-RFK, Olimpija, Vanderers (Liepājā), ASK-Unions; 27.jūnijā RFK-LSB; 29.jūnijā - Olimpija-Amatieris (Liepājā) un 6.jūlijā Vanderers-Amatieris.

Latvis

Uniona virslīgas vienībā šai sezonā spēlēs: vārtos Georgs Kabuls, aizsargos Reinbahs 1, Skadiņš 1, pussargos Neibergs 1, Lindenbergs, Ermužs, uzbrucējos Skadiņš 2, Hermanis Jēnihs, Reinbahs 2, Bruniņš, Boriss Levi; tuvākā rezervē Neibergs 2. Uniona vienība līdz šim trenējās Mežaparkā, bet ar šonedēļu zināmās stundās laukumā pie Strēlieku dārza. Bruniņš iepriekš bija Valkas sporta biedrības loceklis, Unionā spēlēs kā puskreisais uzbrucējs.

Kā zināms, mūsu futbolā spēlētājam, kas pāriet no aktīvas biedrības vienības uz citu, atļauts startē šai jaunā vienībā tikai pēc 6 mēnešiem kopš notikusi pārreģistrācija. Rīgas apgabalā nu atļaut uzstāties sadraudzības sacīkstēs RV vienībā RFK bijušajam spēlētājam Hugo Vītolam, kas oficiāli varēs piedalīties RV vienībā ne agrāk kā aprīļa beigās. Protams, nekavējās pieprasīt šādu atļauju RFK savam spēlētājam Aleksandram Priedem, kam tiesība piedalīties RFK eksternās acīkstēs ir ne agrāk kā maijā. Skaidrs, ka līdzīgu atļauju nu prasīs arī ne viena vien cita biedrība. Katrā ziņā, ir jāgādā, lai nebūtu kādu nevēlamu pārpratumu.