Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930. gada 2. jūnijs

2020-06-02

RFK un Olimpijas cīņa uzvarētāju nenoskaidro. Marss atklāj riteņbraukšanas sezonu.

Latvijas Sargs


Olimpija - RFK 0:0. Latvijas meistarības izcīņā vakar JKS laukumā sastapās virslīgas divas galvgala vienības - Liepājas Olimpija ar Rīgas futbola klubu. Abas viņas gāja cīņā ar nopietnu apņemšanos uzvarēt savu pretinieku, lai ar to iegūtu tik svarīgos punktus, kas kā vienai, tā otrai no viņām dotu lielākas izredzes nākamībā nostāties tabeles priekšgalā. Abu milžu cīņa tomēr rezultātu nedeva un beidzās 0:0 neizšķirti, kaut gan bija pamats domāt, ka RFK tas vēl neilgi atpakaļ sadraudzības spēlē sita Olimpiju 8:0, arī tagad kļūs pie sev labvēlīga rezultāta. Liepājnieku vienību vakar nevarēja salīdzināt ar toreiz 0:8 zaudējušo. Tā bija atkal vecā Olimpija, kura centās, bija viengabalaina, veikla un kā viens vīrs cīnījās pēc uzvaras. Viņa prata spēles lielāko laiku turēties pārsvarā, neizlaist iniciatīvu no savām rokām, bet viņas uzbrukumma, kurā spēlēja Blūmentāls - Dudaņecs - Skinčs, Dambrēvics - Žins, vajadzīgos momentos pietrūka spēcīga rāviena un asa šāviena, kas nestu vārtu ieguvumu. Uzbrukuma darbību pašaizliedzīgi pabalstīja pussargu līnija Stankus - Kronlaks - Cimmers, kas nenogurstoši palīdzēja arī aizsardzībai ar Lazdiņu vārtos, Laumani un Pīkolu aizsargos. Jūtams robs liepājnieku rindās bija pussarga Tīla iztrūkums. RFK stiprums bija aizsardzībā, kas veikli, bet nevienmēr droši izjauca olimpiešu cenšanos piekļūt vārtiem. Ļoti veiksmīgs bija vārtos Vizla un kreisais aizsargs Grāvelis; mazāk patika Rozes vietnieks Audriņš, kuram piemīt peļama īpašība dažreiz it stipri sarunāties. Roze bija ļoti aktīvs, šoreiz gan ārpus spēles laukuma pie liepājnieku vārtiem. Kluba pussargu līnija ar Bērziņu - Lidmani - Kalsonu bija vairāk izpalīdzīga aizsardzībai nekā uzbrukumam (Priede - Rehtšprehers - Pētersons - Štauvers - Pavlovs), kura tamdēļ producējās vairāk ar spēcīgiem skrējieniem, nekā racionālu saspēli. Šie skrējieni tomēr bija brīžiem it bīstami un vairākos gadījumos tikai Lazdiņa ātra iejaukšanās glāba stāvokli. Sacīkstes vadībā, kas atradās Pētera Kreicberga rokās, nebija vajadzīgās uzmanības un visu redzošā sprieduma. Apmeklētāju bija ap 2000. Citi laikraksti par Kreicberga tiesāšanu izteicās daudz kritiskāk, apgalvojot, ka tiesnesis bija izteikti labvēlīgs Rīgas komandai.
Meistarības izcīņas otrā sacīkstē vakar ASK pieveica LSB 4:0 (1:0). Abas šīs vienības stāv tabeles pēdējās vietās un viņām tikpat svarīgs katrs iegūtais punkts, cik abiem pirmās cīņas dalībniekiem, jo uzvarētam draud ne visai patīkamās izredzes noslīdēt zemākā klasē. Karavīri cīnījās enerģiskāk un neatlaidīgāk un guva pelnītu uzvaru, kaut gan iegūtais rezultāts neatbilst spēles gaitai. Pirmos vārtus ASK ieguva no neapšaubāma aizmugures stāvokļa, bet pēdējos - pateicoties LSB Āboliņa izdarītai "pašnāvībai".
Pēc vakardienas cīņām stāvoklis virslīgas vienīgu tabelē šāds: ar 4 sacīkstēs iegūtiem 6 un zaudētiem 2 punktiem tables priekšgalā stāv RFK un Unions, tad seko Olimpija un Amatieris ar 5:3, Vanderers pēc 3 spēlēm stāv piektajā vietā ar 4-2 punktiem. ASK pēc 5 spēlēm - 6. vietā 2-8 punktiem, bet LSB - pēdējā vietā ar 0-10 punktiem.

Rīgas apgabala 1. līgā Strazdumuiža uzvarēja vakar Redutu 4:1 (2:1); 2. līgā US - Vijtis 6:1 (1:1); virslīgas rezervju klasē Vanderers - Unionu 4:0 (3:0), Amatieris - LSB 3:1 (1:1).

Frēlihs uzstāda Liepājā jaunu rekordu. Liepājas sporta nedēļas sacensībās vieglatlētikā 800 metru skriešanā Sergejs Frēlihs (Unions) laboja pastāvošo Latvijas rekordu, sasniegdams mērķi 2 minūtēs 1.2 sekundēs.

Sezonas atklāšanas sacīkstes Marsā. Atklājot sporta sezonu, sporta biedrība "Marss" sarīkoja vakar atklātas sacīkstes riteņbraukšanā un vieglatlētikā. Dalībnieku sarakstā lielais vairums iesācēju, sevišķi riteņbraukšanā, kas tomēr visumā rādīja apmierinošus rezultātus. Trūka veco matadoru Saviča, Ukstiņa, Ozola, Popova, vienīgi Upītis aizstāvēja šīs klases godu. 3 kilometru atklāšanas braucienā uzvarēja J. Auris (Marss) 6:19, atstādams aiz sevis A.Jurjevu un H.Bluķi (M)arss); 1 kilometra jubilejas (?) braucienā pirmais bija R.Jansons (Marss) 1:36.4, tad Auris un Jurjevs; 2 kilometru junioru braucienā uzvarēja O.Porietis (Marss) 4:19.7, aiz viņa H.Šolcs (Unions) un V.Prībergs (Marss); 5 kilometru tūristu braucienā 1. A.Apsītis (Marss) 9:03.2, 2. R.Dombrovskis (Āgenskalns), 3. Lucs (Unions).

Libausche Zeitung


Liepājas sporta nedēļa
Sporta nedēļas sacensības un pasākumi pēdējās dienās turpinājās atbilstoši programmai, vienīgi tenisa cīņas peiktdien nācās atcelt lietus dēļ.
Sestdienas pēcpusdienā notika zibensturnīrs futbolā. Šādu turnīru raksturīga iezīme ir saīsināts spēles laiks un zaudējušās komandas izstāšanās no cīņas pēc olimpiskās sistēmas. Pieteicās trīs komandas: "Olimpija", "ASK" un "Vijtis". Kā pirmie sacentās ASK un Vijtis, armijas komanda uzvarēja ar 3:1. Pēc tam ASK, kas savu komandu pastiprināja ar vairākiem svaigiem spēlētājiem, stājās pretī Olimpijai. Tā bija uzstādījusi savu A klases vienību un arī uzvarēja ar 3:1.