Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930. gada 3. jūnijs

2020-06-03

Vieglatlēti sacenšas Rīgā un Liepājā. Olimpija uzvar Liepājas LNJS

Latvis

Pārspēts Oskare Ega uzstādītais pasaules rekords 1000 metru riteņbraukšanā, kas pastāvēja kopš 1917. gada. Šveicietis Eggs toreiz spēja veikt distanci 1 minūtē 08.8 sekundēs (lidojošais starts), francūzis Pelē nule sacīkstē Bordo pilsētā atzīmējis 1 minūtu 08.2 sekundes (lidojošais starts).

Vieglatlētikas sacīkstēs Marsā sacensībā diska sviešanā uzvarēja Jordāns (Marss), sasniedzot 42.57 metrus, 2. vietu ieguva Rozenbergs (RBDSK) ar 41.17 m, 3. Jurģis (RBDSK) 34.71 m, 4. Eglītis (Marss) 34 m, 5. A.Rode 33.14 m, 6. Zvirgzdiņš (JKS) 33.13m, 7. Ķikuts (RBDSK) 28.97m. - 5000 metru skriešanā 1. Migla (US) 16 min. 57,8 sek; 2. Kovaļevskis 17.06,3; 3. Kvicēvičs (ASK) 17.13; 4. Kauliņš (ASK) 17.15 - Trīscīņā (60 metru skriešanā, lodes grūšanā un tāllēkšanā): 1. Jurģis, 2. Fridrihsons (Unions); 3. A.Rode; tad nāk Eglītis (Marss), Juhans Reiniuss (Unions), Grēpers (Unions).

Arī Latvis ziņo par svētdienas RFK - Olimpijas spēli, un, līdzīgi kā citi laikraksti, kritizē tiesnesi, tikai atšķirībā no pirmdienas izdevumiem, kas sūdzējās, ka tiesnesis atbalstīja RFK, pārmet Pēterim Kreicbergam divas nenozīmētas pendeles uz Olimpijas vārtiem par spēli ar roku. Tikmēr "Pēdējā Brīdī" tiešāšanu nekomentē.

Sociāldemokrāts

V.Krubinskis - Latvijas meistars 10 kilometru riteņbraukšanā uz šosejas. Svētdien notikušās Latvijas meistarsacīkstēs 10 kilometru riteņbraukšanā uz šosejas, piedaloties 12 dalībniekiem no 5 nodaļām, uzvarēja jaunā rekorda laikā V.Krubinskis (Rīgas Centrs) - 16:35,5 sekundes; 2) V.Karatigins (Brīvības vārti) - 16:47,3; 3) Vecgailis (RC) - 17:18,0. Sieviešu sacensībā uzvarēja M.Lišmane (RC) - ar 20:03,6 un senioru klasē - J.Jansons seniors (RC) - 20:03,2. Kā vienmēr tas jāatzīmē "Sociāldemokrāta" un "Strādnieku avīzes" publikācijās - runa nav par Latvijas meistara titula iegūšanu, bet gan par SSS Latvijas meistara titulu, kas lielākoties ir uzskatāms par daudz mazāk prestižu sasniegumu.

Pēdējā Brīdī

Liepājas sporta nedēļas sacīkstes vieglatlētikā.
Visumā sacīkstēs sasniegti apmierinoši rezultāti. Izcili labu rezultātu 800 metru skriešanā uzrādīja Sergejs Frēlihs (Union), kam izdevās labots pastāvošo Latvijas rkordu. 100 metru skriešanā uzvarēja J.Ķīvītis (Policija) 11.1 sekunde; 800 metros - S.Frēlihs 2:01,2 (iepriekšējais rekords piederēja S.Petkēvičam 2:02,6); 10000 metros - O.Puķe (ASK) 33:18,2; 2. V.Cimmermanis (LSB); tāllēkšanā - A.Rudzītis (Policija) 6.81; 2. Jānis Dimza (Policija) 6.74; diska mešanā - Jaunzems (Olimpija) 37.01; 110 metru barjerskriešanā - Frīlings (ASK) 17.5; augstlēkšanā ar kārti - Jānis Dimza 3.40, 2. Zakss 3.40; 4x100 metru stafetē - Uniona komanda 46,8. Sieviešu sacensībās 100 metru skriešanā uzvarēja A.Daukša (Union) 13.6; 800 m. skriešanā - E.Krūmiņa (LJ) 2:46,4; diska mešanā - E.Karlsone (LJ) 33,22; tāllēkšanā - Daukša 4,75; augstlēkšanā - E.Krūmiņa 1,31. Interesanti, ka diska sviešanā "Marsa" sacensībā uzrādīti daudz augstvērtīgāki rezultāti nekā sacensībās Liepājā, kurās piedalījās slavenāki sportisti.

Libausche Zeitung

A klases sacensība Olimpija - LNJS 4:1. Pēc ilgāka pārtraukuma LNJS komanda bija redzama darbībā, pirmo reizi šogad. Tai par labu jāatzīst, ka nevarējusi kārtīgi trenēties, tā kopumā turējā labi. Īpaši pirmajā puslaikā spēle bija līdzīga un nevienai komandai nedeva panākumus. LNJS gan bija iespēja gūt vārtus ar 11 metru soda sitienu, taču tās spēlētājs raidīja bumbu garām vārtiem. Pēc pārtraukuma temps kāpa, spēle kļuva dzīvīgāka. Olimpija spieda, lai sasniegtu rezultātu. Tas izdevās bez pārmērīgi lielas piepūles, tomēr tās komanda bija tehniski būtiski pārāka par pretiniekiem. LNJS neguva vārtus arī ar otro 11 metru soda sitienu - šoreiz bumba lidoja tieši rokās Olimpijas vārtsargam. 15 minūšu laikā Voskoboiņikovs vārtus guva divreiz, drīz LNJS guva godavārtus. Kiršfelds sarežģīts sitiens deva trešos vārttus Olimpijai, bet Kirilovs no 11 metru atzīmes pielika spēlei punktu. Daži tiesneša lēmumi par aizmuguri bija acīmredzami kļūdaini.

Deivisa kauss. Trešajā kārtā spēlē Holande pret Čehoslovākiju. Timmers pārspēja Koceluju 6:1, 6:3, 6:1. Mencels uzvarēja Dīmeru Koolu 6:2, 6:3, 6:2.