Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 3.maijs

2020-05-03

Nesaskaņas spēlētāju starpā noved pie smaga RFK zaudējuma Tallinā. Arsenal triumfē Anglijas kausā.

Latvis


Latvijas prezidents Kviesis - Latvijas olimpiskās komitejas protektors. Latvijas olimpiskās komitejas delegācija, komitejs priekšsēdētājs Jānis Dikmanis un viceprezidents pulkvedis R.Klinsons, apmeklēja valsts prezidentu un lūdza būt par Latvijas olimpiskās komitejas protektoru, ko valsts prezidents arī laipni uzņēmās.

RFK Tallinā pēc trešdien piedzīvotās neveiksmes zaudējis arī cīņu, kas notika ceturtdien. Igaunijas meistars Sports uzvarēja RFK ar 7:1. Pirmais puslaiks beidzās 3:0. Vienīgos vārtus RFK deva igauņu "pašnāvība". Rūgto milzu zaudējumu RFK nācās izbaudīt pavisam neparedzētu apstākļu dēļ. Vienībā radušās zināmas nesaskaņas, tāpēc aizsargi Roze un Grāvelis atteicās uzstāties, un šis notikums bija tas, kas radīja lielo zaudējumu. Bēdīgi. Lai ceram, ka būs atkal miers un saticība RFK vienībā, jo svētdien tai taču jāiet cīņā pret pašlaik spēcīgo Rīgas Vandereru. RFK sastāvā pret Sportu bija: Vizla - Štauvers, Audriņš (vēlāk Šeibelis) - Lidmanis, Bērziņš, Karsons - Korsts, Ābrams, Pētersons, Šeibelis (vēlāk Varakājs), Pavlovs. Sacīksti, ko labi vadīja Rekstafs, noskatījās arī daži ministri un pilsētas pārstāvji.

Pēdējā brīdī


Nesalīdzināmais somu gargabalskrējējs Paavo Nurmi uzsācis atkal treniņu un jau sezonas pirmā sacīkstē parādījis savu augsto klasi: Abo tuvumā sarīkotās cross country sacīkstēs viņš uzvarējis pārliecinoši, veicot apmēram 7.5km garo distanci 25:14, turpretim otrās vietas ieguvējs Potila skrējis 25:38.

Karaļa un vairāk kā 93'000 skatītāju klātbūtnē Vemblijas stadionā notikusi Anglijas kausa finālsacīkste starp Arsenal un Huddersfield. Cīņa beigusies ar Arsanal 2:0 uzvaru. Sacīkstes beigās karalis personīgi apsveicis uzvarētājus un pasniedzis kausu. Sacīkstes laikā virs stadiona lidojis "Grāfs Cepelīns". Interesnati, ka pat Wikipedia piemin cepelīna lidojumu pāri Vemblijas stadionam. Tāpāt vērts atzīmēt, ka Arsenal tā kļuva par pirmo reizi, kad komanda ieguva FA kausu.

Libausche Zeitung


Piektdien Varšavā sākās Deivisa kausa izcīņas sacensība starp Poliju un Rumāniju. Pirmajā spēlē rumānis Mišo ar 6:3, 4:6, 6:4 un 6:1 pieveica poli Maksu Stolarovu. Otrajā gājienā izlīdzinājumu Polijai panāca Tločinskis, kas ar 6:3, 7:5, 6:4 pieveica Puljevu.

Bornmutā nesen sākās Anglijas čempionāts uz hard seguma. Nozīmīgu lomu tajā spēlē jaunie talanti, uz kuriem liek lielas cerības nākotnē. Pēc tam, kad bijušais Anglijas Deivisa kausa spēlētājs Lesters bija ļāvis sevi uzveikt ar 0:6, 4:6, 2:6, par matu no līdzīga likteņa izglābās Austins, grūtu uzvaru ar 6:2, 6:4, 3:6, 6:8, 8:6 izcīnot pret 19 gadus veco Periju. Ferners pieveica Klifu Kingsliju. Dāmām par sevi lika runāt jaunā Dorotija Raunda, kas pieveica indieti Sandisoni ar 6:3, 7:9, 6:4. Ridlijai nācās cīnīties 2 3/4 stundas, lai uzveiktu Hārdiju ar 9:7, 7:9, 7:5.