Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 20.aprīlis

2020-04-20

Amatieris - Pavasara kausa ieguvējs. Rīgā viesosies igauņu strādnieku cīkstoņi.

Kurzemes vārds


Rīgas YMCA (JKS) Lieldienās viesos Liepājā un sacentīsies ar Olimpiju. JKS ir šogad spēcīgākā 1.līgas komanda, kā arī nopietnākais šīgada kandidāts virslīgā. 1926.gadā JKS pēdējo reizi sacentās Liepājā ar Olimpiju un guva divas uzvaras 1:0 un 3:1. Tagad JKS vairs nav tik spēcīga kā toreiz, jo viņa ir zaudējusi daudz labus spēlētājus, tomēr viņa ir pietiekoši stipra, lai sagādātu arī šoreiz Olimpijai pārsteigumu. Kā pirmos, tā arī otros svētkos, spēlēs sāksies plkst. 4os Olimpijas laukumā.

Latvijas Kareivis


Amatieris - ASK 4:1. Pavasara kausa finālspēle satikās Armijas sp.kl. ar Amatieri. Karavīru sastāvā daudzi rezerves spēlētāji. Komanda ietilpa: Degners; kad. īlens, kapr. Ābols, kar. Vītols, kar. Krapovskis, kar. Dragūns; kar. Baraks; d. k. Ļisakovs, d. k. Bredersons, kad. Laumanis un kar. Strautnieks. Amatiers savā spēcīgajā sastāvā. Spēle ritēja dzīvā tempā un vairāk zem karavīru spiediena, bet Amatiera spēcīgie aizsargi sekmīgi tika galā ar kluba uzbrucējiem. ASK. šoreiz laimes ari nebija, turpretim Amat. veiksmīgākie izrāvieni deva rezultātus. Pirmais puslaiks beidzās ar 2:0, bet otrais — ar 2:1 (visa spēle ar 4:1) vārtiem par labu Amatierim, kujš pirmo reizi iegūst pa-
vasara kausu. Stipri sajūtams virsleitnanta Bradiņa iztrūkums. Kar. Vītola vietai noteikti jābūt aizsargos, kur viņa spēle daudz svētīgāka. ASK neoptimālais sastāvs un Amatiera veiksme - cik daudz tur faktu, cik armijas laikraksta subjektīvas attieksmes liecība, grūti spriest.

Vanderers-Hakoah 3:0. Pavasara kausa spēles deļ trešās vietas cīnījās Vanderers ar Hakoah. Uzvarēja ar 3:0 vārtiem Vanderers.

Sociāldemokrāts


Rītdien Rīgā viesosies Igaunijas strādnieku sportistu labākie cīkstoņi grieķu-romiešu cīņās. Igauņi šai sporta nozarē jau no laika gala bijuši spēka vīri. Lai minam tādus cīkstoņus kā Lūriņu, Ābergu, Hādenšmitu, Kleinu, Tigane, Kaplunu, Vahoru, Kuku, Pūrsepu un Jaago, kas patlaban kā profesionāls cīkstonis laužas cirkā. Ja arī strādnieku sports Igaunijā vēl ir samērā jauns, tad tas vēl nedod iemesla pareģot cīņas iznākumus. Estu biedri pieņēma cīņas izaicinājumu un sūta uz Rīgu savus labākos sportus. Šī sacīkste uzskatāma par pārbaudi lielajām cīņām Vīnē, kas vairs nav aiz kalniem. Bez tam igauņu biedriem viesojoties Rīgā, mēs kļūsim vēl biedriskāki, tuvāk pazīstami, kam sevišķa nozīme tieši strādnieku sporta saimē. Latvijas SSS komanda sekojošā sastāvā: gaiļa svarā - Daņilovs, spalvas svarā - Kaminskis, vieglā svarā - Rudzītis, vidējā svarā - Upmals, pussmagā svarā - Krūze, smagā - Sīlis. Rezervē Vanags.