Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 22.aprīlis

2020-04-22

Tallinas futbolisti Rīgā nepārliecina. Šmelings mēģina palikt viesnīcā nemaksājot.

Riga Am Sonntag


Tallinas futbola klubs atklāja savu uzstāšanos Rīgā bez pietiekama treniņa. Līdz ar to nav pārsteidzoši, ka Tallinas spēlētāji pirmajā tikšanās reizē nerādīja to sniegumu, ko no viņiem pieņemts sagaidīt. Otrajā dienā Tallinas futbolisti demonstrēja jau labāku sniegumu. Turklāt Tallinas FK Rīgā nav ieradies optimālajā sastāvā.
Rīgas Vandereram pēc šīs spēles var izteikt labvēlīgu prognozi gaidāmajai sezonai. Komanda uzstājās sekojošā sastāvā: Arvīds Jurgens - Rūdolfs Kundrāts un Ādolfs Sīmanis - Harijs Fogels, Česlavs Stančiks un Šteinbergs - Hugo Vītols, Alfons Novickis, Aleksejs Andrejevs, Vladimirs Plade un Alfrēds Plade.
Īpašu uzmanību raisīja Kundrāts, kas šobrīd ir viens no mūsu labākajiem aizsargiem. V.Pladem, kā jau ierasts, netrūka iniciatīvas, kamēr Jurgens šoreiz šķita vājāks kā parasti.
Pēc pārmaiņām pilnas spēles Pladim izdodas ass šāviens pretinieka vārtu virzienā, ko ar grūtībām atvaira pretinieku vārtsargs Treijs, pirmais pie bumbas ir pieskrējušais Vītols, kas to ieraida vārtos. Vanderers spēlē enerģiski un iespiež pretinieku aizsardzībā. Par spīti bīstamām situācijām pie igauņu vārtiem, rīdziniekiem neizdodas noslēguma fāzē. Tikām arī igauņu uzbrukumi nenes panākumus. Drīz atkal uzsmaida Vītolam, kas savām krāsām gūst otros vārtus. Otrā puslaika sākumā, pateicoties Andrejevam, rīdzinieki gūst trešos vārtus. Otrā puslaika sākumā Vandereram vēl ir pārsvars, kamēr tad iniciatīvu pārņem igauņi. Jurgenam nākas pamatīgi strādāt aizsardzībā, bet arī viņš nespēj neko darīt, kad neviena netraucēts Pilāks ieraida bumbu RV vārtos.
Arī RFK savā spēlē nepiedalījās ideālā sastāvā, tomēr viņi strauji metās uzbrukumos un igauņu vārtsargam nācās atkal un atkal iesaistīties spējā. Taču igauņi, kuri jau bija labāk saspēlējušies, arī paši devās labos uzbrukumos. Tomēr pirmie vārtus gūst rīdzinieki. Drīz Šeibelis gūst otros vārtus no 11 metru atzīmes. Otrajā puslaikā talliniešu uzbrukumi kļūst bīstamāki un Ritels gūst viesu labā vārtus. Turpinājumā rīdzinieki dodas vairs tikai retos pretuzbrukumos, vienā no tiem Pētersons gūst RFK labā trešos vārtus. Tā arī otrā spēle noslēdzās ar 3:1.

Londonā ik gadus notiek izturības sacīkstes motobraukšanā maršrutā no Slau līdz Kornvolas raga galam, šogad tajās piedalījās 400 motociklu, dalībnieku vidū bija 200 sievietes - kā braucēju, tā pasažieru vidū.

Rivjērā notika tenisa sacensība starp Vācijs meistaru Tildenu un pasaules čempionu profesionāļiem čehu Karelu Koželuhu. Tildens bija labākās formā, kā savos ziedu laikos, un uzvarēja ar 6:4, 6:4. Ieņēmumi ies par labu plūdos cietušajiem Francijas dienvidos.

Pasaules čempions boksā Šmelings vēlas bezmaksas apkalpošanu. Šmelinga menedžeris uzrakstījis Hanoveras viesnīcu biedrībai vēstuli ar jautājumu, kura Hanoveras viesnīca vēlētos izpelnīties cieņu, tajā bez maksas paliekot Šmelingam ar svītu (kurā, iespējams, ietilpst arī pats menedžera kungs), kamēr Šmelings tur viesosies paraugcīņas dēļ. Grūtā naudas pelnītāja Šmelinga menedžerim viesnīcu īpašnieki atbildējuši korektā formā. Kā rādās, Makss Šmelings bija agrīns influenceris. Vienlaikus - 1930.gada pavasarī viņš vēl bija tikai pretendents uz Pasaules čempiona titulu.