Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 23.marts

2020-03-23

Klusa diena sportā. Saistošākais, kas šodien piedāvājumā: informācija par slavenu amerikāņu cīkstoni Rīgā (nekad neesmu par tādu dzirdējis).

Riga am Sonntag


Melnā Pantera. Rīgā šobrīd uzturas personība, par kuru pēdējos gados daudz runā - un ne bez iemesla. Tas ir Abesīnijas melnādainais cīkstonis Redžinalds Siki, saukts par "Melno panteru" vai "Tīģeri". Visi nozīmīgākie pasaules laikraksti ir vienoti, ka Siki ir sava aroda Meistars. Viņa arods ir "catch - as catch" jeb brīvā stila cīņa, kas pie mums ir maz pazīstama. Siki ir dzimis 1899.gada 28.decembrī Losandželosā. Jau skolā izpaudās viņa fenomenālā piemērotība ringam. Viņš sāka kā amatieris. "Svieda" visu, kas viņam stājās ceļā. Nejaušība viņu 1921.gadā saveda kopā ar slaveno pasaules čempionu Staņislavu Cigaņeviču-Zbiško, kurš kļuva par Siki "atklājēju". Pēc trim smagiem mācību gadiem Siki stājās pasaules priekšā. Un kā! 1924.gada Monreālā viņš kļūst par "krāsaino" brīvā stila Pasaules čempionu. Viņš viegli pieveic tādus vīrus kā Kulā (Turcija), Taro Mhali (slaveno Japānas meistarus), Hassanu Sedu (Āfrikas čempionu) un arī ASV meistaru Viljamu Brigsu. Jau savā debijā Siki ir ticis pie vārda, ielicis pamatus savai slavai.

Tālāk gāja uz augšu. Viņš kļuva par profesionāli. 1925.gadā viņš Losandželosā noliek uz lāpstiņām ASV čempionu Džimu Brauningu. Siki iet no uzveras uz uzvaru. Visi viņam uzgavilē. Viņš nav tikai spēkavīrs, primāri viņš ir cilvēks. Un kas vēl par cilvēku! Viņš pārzina 6 valodas, brīvajā laikā nododas literatūrai, interesējas par visu iespējamo. Viņš joprojām ir viens no četriem labākajiem brīvā stila cīkstoņiem pasaulē. Bet viņš uzstājas arī grieķu-romiešu cīņu sacensībās. Un arī šajā sporta disciplīnā viņam ir lieli panākumi.
Vircburgā viņš ļoti smagā konkurencē piekāpās tikai mūsu meistaram Lesinovičam, ieņemot otro vietu. Tikai otrajā cīņā, pēc 65 minūtēm ringā, Lesinovičam izdevās nolikt Siki uz pleciem.
Eiropa Siki brīvajā cīņā nevar likt nevienu pretinieku, viņš ir pieveicis visus. Polu Pavru, Eiropas čempionu, viņš pieveica, un arī spēcīgo vācieti Fricu Kleju viņš uzvarēja. Abus - pirms 3 nedēļām Madridē.
Šobrīd Siki ir izcilā formā. Viņš piedalās starptausikajās sacensībās grieķu-romiešu cīņā.

Vakar notika otrā kārta Rīgas basketbola meistarsacīkstēs. LVKA komanda neieradās un līdz ar to tai piesprieda zaudējumu pret JKS. Latvju jaunatne līdzvērtīgā spēlē pieveica Amatieri ar 54:27 (27:13). Blakusturnīrā "Black Cat" (JKS piecinieks) pieveica Zīmi 41:31 (22:13); "Abiturients" - "Vytis" 83:14 (37:8); LJ - BLSF 56:22 (34:11). Otrās klases spēles LSB - RNJB protokols mīklaini pazuda un līdz ar to apskatniekam nav iespējas sniegt precīzu informāciju par tās iznākumu.

Kurzemes vārds


ASK un garnizona cross-country skriešanas sacīkstes notiks svētdien 6.aprīlī plkst.11 Kara ostā pie katedrāles. Programmā: 100 metru skrējiens kaujas tērpā, 3km un 6km cross country skrējieni un 6km cross country riteņbraukšana. Pieteikšanās līdz šai piektdienai 4. aprīlī pie vieglatlētu sekcijas vadītāja virsleitnanta Marve komendatūrā un pie sekcijas vadītāja palīga seržanta Priedes, Laboratorijas sardzes rotā.

Latvis


Amatieris savā reprezentācijas futbola vienībā šai sezonā ierindojis arī vairākus jaunus spēkus. Sastāvā ir: vārtos Flugins, aizsargos Lauks, Augusts Skiltriters, Gulēns, pussargos A.Strazdiņš, Liepa, Vende, Ozols, uzbrucējos Balodis, Henels, Brands 1, Brands 2, Peilis, tuvākā rezervē Boļšakovs un varbūt Filipsons, kas pagaidām vēl ir Rīta spēlētājs. Spēcīga paredzama arī rezerves vienība. Treniņa un sacīkšu vajadzībām Amatieris nomās hipodroma laukumu. Pašlaik amatieri kā treniņa vietu izmanto "skautu laukumu" Mežaparkā. Lieldienās Amatieris nodomājis uzstāties Liepājā vai Daugavpilī gadījumā, ja nebūtu kādas viņu Rīgā saistošas spēles. Amatieris, kā zināms, ir pastāvīgs dalībnieks vairākās kausa izcīņās, kuras parasti mēdz noturēt jau futbola sezonas sākumā.