Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 24.marts

2020-03-24

Vai notiks Ziemeļaustrumeiropas labāko klubu kauss futbolā? Jānis Polis pieveic Horvatu.

Latvijas sargs

Volejbola meistarsacīkstes. Sacīkšu turpinājumā vakar sieviešu vienību grupā Latvju jaunatne bez lielām pūlēm uzvarēja Jauno sieviešu kristīgo savienību 15:3, 15:9. Gongs guva uzvaru bez cīņas pret neieradušos Latvijas Valsts karoga apvienību. Latvijas Sporta biedrība uzvarēja Universitātes sportu 15:7, 11:15, 15:5. Vīriešu grupā Jaunekļu kristīgā savienība, kas noteikti izvirzījusies turnīra priekšgalā, pieveica neveiksmīgo LSB vienību 15:5, 12:15, 15:9. Tāpat trijos setos Latvju jaunatne pieveica Universitātes sportu 11:15, 15:11, 15:5. LVKA viegli uzvarēja Makkabi 15:6, 15:5, bet LSB pret Makkabi un Unions pret RNJB guva uzvaru bez cīņas, pretiniekiem neierodoties.

Rigasche Rundschau

8. cīņu diena Salamonska cirkā. Bagātīgi ieradušās publikas priekšā - cirks bija pilns līdz pēdējai vietai, kā pirmie uzstājās Mrna un Orlovs. Viņu cīņa brīžiem iegūst kautiņa paskatu, abi cīnās brutāli un mežonīgi, un pēc 20 minūtēm neizšķirtas cīņas abi saņem no tiesnešiem brīdinājumu. Kā otrais pāris ringā devās kolosālais ebreju čempions Pošhofs, kas savu pretinieku Ducmani pieveica 4 minūtēs 37 sekundēs. Interesantu un dzīvīgu cīņu sniedza Klejs un Buchheims. Klejs, kam ir būtisks svara pārsvars un brīnišķīga tehnika, pēc pārtraukuma 11 minūtēs un 3 sekundēs nogulda pretinieku uz abiem pleciem. Cīņā Horvats - Polis uzvar pēdējais, pateicoties savai labākajai tehnikai, 15 minūšu un 45 sekunžu laikā.

Ziemeļaustrumeiropas futbola kauss. Svētdien notika Igaunijas, Lietuvas un Latvijas futbola savienību pārstāvju sanāksme. Apsprieda dažādus kopīgus sporta pasākumus, tai skaitā vienota Ziemeļaustrumeiropas futbola kausa izcīņu. Apsprieda datumus valstu sacīkstēm. 3. Baltijas kauss futbolā šogad notiks 15., 16. un 17.augustā Kauņā, kamēr valstu sacīkstes starp Rīgu un Kauņu un Lietuvu un Latviju 28. un 29.jūnijā Rīgā, bet Lietuvas-Igaunijas sacīkste Tallinā 3.augustā. Latvija un Igaunija savstarpējai cīņai par datumu vienoties nevarēja, jo Igaunija nāca klajā ar ierosinājumu noturēt divas valstsacīkstes - vienu pavasarī un vienu rudenī. Šis priekšlikums tomēr vēl nav saskaņots.
Kas attiecas uz jauno turnīru, tam jākļūst par konkurentu Mitropas kausam, kurā sacenšas labākās Centrāleiropas komandas. Izstrādātie statūti paredz, ka turnīrā piedalītos divas labākās futbola komandas no katras valsts. Latvijas gadījumā tās, protams, būtu Latvijas meistarvienība un Rīgas kausa ieguvēja Liepājas Olimpija un otrās vietas ieguvējs Rīgas futbolklubs. Kausam vajadzētu risināties jau šogad, kad būs saskaņoti statūti un tos būs apstiprinājušas visas iesaistītās valstis.