Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 26.aprīlis

2020-04-26

Berlīne gatavojas pieteikumam Olimpisko spēļu rīkošanai. Sākusies Deivisa kausa izcīņa, Francija iztiks bez Renē Lakosta

Libausche Zeitung


Nākamās Olimpiskās spēles Berlīnē?Berlīnes maģistrāts izlēmies pieteikties starptautiskajai olimpiskajai komitejai 1936.gadā Berlīnē rīkot 9. Olimpiskās spēles. Tā kā doma, ka 1936.gada Olimpiskās spēles jārīko Vācijā, vienmēr bijusi populāra Olimpiskās komitejas vadībā kopš tā pirmo reizi izskanēja Prāgas kongresā 1925.gadā, atbilstoši "Bossischen Zeitung", neatkarīgi no citu pilsētu pieteikumiem, nav šaubu, ka SOK izšķirsies par labu Berlīnes kandidatūrai. Nekad nebiju par šo aizdomājies - ka sākotnēji SOK par labu Berlīnes kandidatūrai izšķīrās laikā, kad vīrs ar īpatnējo gaumi ūsu jautājumā vēl nebija pasludināts par Vadoni.

Lieldienu brīvdienās Berlīnē notika divas interesantas futbola cīņas. Minhenes Bayern ar 3:0 pārspēja vietējo Hertha BSC, šai uzvarai gan pamatā bija tas, ka berlīniešus bija nogurdinājusi smaga spēle iepriekšējā dienā. Tikām Vīnes profesionālā komanda "Austria" pret Berlīnes Tennis-Borussia piedzīvoja zaudējumu ar 2:3. Tolaik Vācijas futbols skaitījās amatieru sacensības, kamēr Austrijas līgā bija atzīts profesionālisms, lai gan reāli arī vācu futbolisti saņēma atalgojumu.

Sākusies Deivisa kausa izcīņa. Atēnās sākusies Deivisa kausa pirmā priekšspēļu kārta, kur Grieķija satiekas ar Britu Indiju. Pēc trim dienām rezultāts neizšķirts 2:2, izšķiroša būs pēdējā vienspēle.

No Parīzes tiek ziņots, ka Renē Lakosts galīgi atteicies no dalības Deivisa kausa spēlēs. Par Krokodilu iesauktais septiņu Grand Slam titulu ieguvējs un divkārtējais Deivisa kausa čempions Lakosts šajā laikā savu sportista karjeru faktiski jau bija beidzis. Lakosta vārds patiesībā savu popularitāti saglabājis līdz mūsdienām - viņa radītā sporta preču kompānija Lacoste (kuras logotips, dabiski, arī ir krododils) ir populāra joprojām un citu starpā tai ir līgums ar Novaku Džokoviču.

Rigasche Rundschau


Futbols Anglijā: pirmdien notikušo līgas spēļu lielākais pārsteigums bija Šefīldas Wednesday zaudējums ar 1:4 pret Derby County. Citas spēles: Aston Villa - Portsmouth 0:1, Leicester City - Arsenal 6:6, Liverpool - Newcastle United 0:0, Manchester City - Leeds United 4:1, Middlesbrough - Blackburn Rovers 2:4, Sunderland - Bolton Wanderers 4:1. Man personīgi interesantāks noteikti šķistu Lesteras - Arsenal iznākums 6:6. Bet Wednesday tajā sezonā nudien zaudēja reti, pārliecinoši kļūstot par Anglijas čempionvienību, lai gan arī Derby County nebija nekādi švakuļi, bet otrās vietas ieguvēji.

Kurzemes Vārds


Rīga - Liepāja pilsētu sacīkste notiks svētdien Rīgā. Liepājas sastādītā komandā nozīmēti sekojoši spēlētāji: Harijs Lazdiņš, Harijs Pikols, Fricis Laumanis, Kārlis Tīls, Rūdolfs Kronlaks, Roberts Blūmentāls, Ludvigs Dudaņecs, Fricis Dambrēvics un Ādolfs Blūzmanis (visi - Olimpija), Jānis Matjušenoks, Cīrulis, Feldmanis, Leopolds Kuļikovskis, Kļava (visi - ASK). Kā pārstāvis līdzi brauks A.Bušs