Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 28.aprīlis

2020-04-28

Rīga sakauj Liepāju futbolā. Tildenam kārtējie tituli tenisā. Latvju Jaunatne sacentīsies ar LSB par meistara titulu basketbolā.

Libausche Zeitung

Drāšfabrika - Vijtis 9:0 (4:0). Svētdien draudzības spēlē tikā Drāšfabrikas un lietuviešu sporta biedrības Vijtis komandas. Tā kā tā runa nebija ne par meistarību, ne par kausa izcīņu, spēlei nebija cīņas rakstus. Taču tajā bija vairākas patiešām aizraujošas epizodes, kuras gan visas risinājās pie lietuviešu vārtiem. Tikai otrajā puslaikā arī fabrikas vārti pāris reizes bija briesmās, par kuru novēršanu jāpasākas labi funkcionējošai aizsardzībai. Tikām pieci lietuviešu aizsardzības grupas spēlētāji nebija pietiekami uzmanīgi vai pieredzējuši, lai spētu apturēt pretinieka uzbrukumu enerģiju. Pietika apspēlēt lietuviešu uzbrucējus, lai fabrikas spēlētājiem būtu viegli nogādāt bumbu vārtu priekšā. Ka ne katrs sitiens beidzās ar vārtu zaudēšanu, rūpējās centīgais vārtsargs Strakšis, kas rādīja atzīstamu sniegumu. Vienīgais, ko viņam var pārmest - pārāk bieža vārtu atstāšana, kas noveda pie vairāku vārtu zaudējumu. Vairākkārt gan viņam arī vienkārši neveicās, bumbai neveiksmīgi no viņa atsitoties. Vārtus guva Balevičs (3), Doršs (2), Dudaņecs (2), divi vārtu guvumi tika ieskaitīti kā vārtsarga "pašnāvības". Nelielā stūra sitienu attiecība (6:1 par labu fabrikai) ir tālab, ka spēle risinājās mierīgā, gandrīz miegainā tempā.

Deivisa kausa izcīņas izšķirošajā vienspēlē Britu Indija pieveica Grieķiju, pabeidzot spēli ar 3:2. Nākamais viņu pretinieks būs Japāna vai Ungārija

Pārsteigumi tenisa kortos. Beljē atkal zaudējumu piedzīvoja Helēna Džeikobsa, šoreiz viņu pieveica Savervaita ar 2:6, 8:6, 6:4. Tildens kā parasti izcīnīja savas trīs uzvaras. Vienspēlēs pret Koenu bez cīņas, dubultspēlē ar Koenu pret Lefēru/Malakofu 6:3, 6:3, 7:5 un mikstā ar Raianu pret Džeikobsu/Koenu ar 6:1, 6:3. Dāmu dubultspēlē Raiena, Džeikobsa ar grūtībām uzvarēja Satevaitu/Zigartu (7:5, 5:7, 6:4). Džeikobsas, kas tobrīd bija noteikti top 5 līmeņa tenisiste, zaudējums 44 gadus vecajai Savervaitai, domājams, patiešām bija pārsteigums.

Latvijas Sargs

Rīga - Liepāja 4:1 (2:1). Pilsētu sacīkstē pret liepājniekiem Rīgu ar maz izņēmumiem reprezentēja otrās garnitūras spēki. Viņas raibā sastāvā bija: Viktors Vizla (RFK) - Eduards Audriņš (RFK), Francis Makarskis (JKS) - Vladimirs Bērziņš (RFK), Jāzeps Šadeiko (JKS), Kārlis Karsons (RFK) - Oskars Peilis (Amatieris), Alberts Šeibelis (RFK), Jānis Skuja (LSB), Solomons Tankels (Hakoah), Arkādijs Pavlovs (RFK); Liepājas vienībās, kas šoreiz bija ne mazāk raiba, spēlēja Harijs Lazdiņš (Olimpija) - Fricis Laumanis (Olimpija), Cīrulis (ASK) - Kļava (ASK), Jānis Matjušenoks, Kārlis Tīls (Olimpija) - Feldmanis (ASK), Leopolds Kuļikovskis (ASK), Ķikuts (Olimpija), Fricis Dambrēvics (Olimpija), Ādolfs Blūzmanis (Olimpija). Abas vienības savu spēli, cik arī nepūlējās, nespēja rādīt tādu, kas apmierinātu. Sevišķi tas jāsaka par Liepāju. Cik labi viņas rindās bija Lazdiņš, Laumanis, Matjušenoks, Dambrevics, tik vāji šiem blakus bija pārējie vienības spēki, kas brīžiem ļoti vāji savā starpā sapratās un nerādīja arī daudzmaz teicamu futbolu. Daudz labāk Liepājas labo futbola slavu, liekas, aizstāvētu Olimpijas meistarvbienība, ja tā būtu ieradusies savā parastā komplektējumā. Rīgas vienība sapratās daudz labāk, un, ja brīžam šī saprašanās arī kliboja, tad to atsvēra centība, ar kādu spēlētāji veica savu uzdevumu. Labi savās vietās bija Vizla, kas gan mazliet nervozēja, Audriņš, Karsons, Pavlovs. Ļoti centās un arī daudz ko darīja J.Skuja, kam bija uzticēts uzbrukuma vadītāja postenis, bet viņam derēja vairāk taktiskas veiklības. Skuja bija pirmais, kas atzīmēja vakardienas sacīkstē vārtu guvumu. Tas bija pirmā puslaika apm. 15. minūtē, kad viņš ar spēcīgu neturamu šāvienu ievadīja Lazdiņa vārtos Peiļa labu centrējumu. 2:0 stāvokli par labu Rīgai drīz pēc tam radīja Tankels, kas veikli izlietoja burzmu vārtu priekšā. Liepājnieks Blūzmanis neilgi pirms puslaika beigām atzīmēja savai vienībai šoreiz vienīgos vārtus. Otrā puslaikā liepājnieki spēlēja ar vēja palīdzību, bet tas viņiem nekādu priekšrocību nespēja dot - rīdzinieki tāpat kā līdz tam turpināja būt pārsvarā. Nepalika arī bez rezultāta brīžiem skaistā Rīga suzbrukumu kombinācijas spēlē: pa vārtu guvumam sniedza Peilis un Pavlovs, tā kā Rīgas vienība atstāja laukumu, vēlreiz atzīmējusi savu pārākumu pār Liepāju ar 4:1 rezultātā. Sacīksti apmierinoši vadīja Polis (Amatieris). Kas attiecas uz komandu sastāviem - Rīgas komandas sastāvā bija 8 sportisti, kas pirms vai pēc šīs spēles pārstāvēja arī valsts izlasi (bez Tankela, Šadeiko un Audriņa), kamēr Liepājai tādi bija seši, un daži Liepājas spēlētāji, domājams, nekad pat kandidātu vidū uz izlasi nebija, līdz ar to objektīvi viesu sastāvs bija vājāks kā pretiniekiem.

Rīgas meistarības izcīņā ASK vakar pret Unionu spēlēja neizšķirti 2:2, neraugoties uz to, ka spēle norisinājās ar diviem 15 minūšu pagarinājumiem.

Brīvā zeme

Latvju Jaunatne - JKS 46:31 (22:16). Rīgas meistarības izcīņā basketbolā otrā riņķī LJ guva samērā vieglu uzvaru pār bijušo meistaru JKS komandu. LJ turējās visu laiku priekšgalā un viņas spēle bija Baltijas meistarkomandas cienīga. Mazs atslābums radās, kad pēc 4 piezīmēm atstāja abi aizsargi Pumpurs ar Rozi, bet arī tik uz piecām minūtēm. Jaunie vietnieki Kazāks un Sīmanis, ķeroties nopietni pie lietas, ar labām sekmēm turpināja iesākto uzvaras gājienu. Nākamā spēle notiks ar LSB komandu par 1. un 2.vietu.