Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 27.aprīlis

2020-04-27

Šodien Rīga sacentīsies ar Liepāju futbolā. Angļi pieveic vāciešus tenisā. SSS sportisti gatavojas Strādnieku olimpiādei.

Latvis


Futbols Latgalē: Daugavpils ASK pieteicis 2 jauniestājušos spēlētājus: līdzšinējo Prāgas Spartas rezerves vienības Bruno Bramanu un Tallinas Kalevipoeg Fēliksu Cimmermani.

Karlsonu Elfrīda žilbinoši spīdošā formā: treniņā 4 kg lodes grūšanā 10.80 metri ir kārtējais sasniegums, tāpat kā diska sviešanā it parasts jau ir 34 metru līnijas pārgājums un arī šķēpa sviešanā ir savi mazākais 32 metri, kas viss kopā atzīmējams kā ļoti labs panākums pat vasarā, kur nu vēl agrā pavasarī.

Pilsētu sacīkste Rīga - Liepāja pulkst. 12 JKS laukumā Ķieģeļu ielā. Šodien notiekošā sacīkste ir 4. pēc skaita abu pilsētu savstarpējā spēkošanās. Līdz šim vienmēr uzvarējusi Rīga. Šodien Rīga vēlas atzīmēt savu triju uzvaru sērijas turpinājumu, bet Liepāja savukārt visnotaļ grib pārtraukt šo Rīgas lepno panākumu virkni, jo neuzskata sevi vājāku par Rīgu, kuras futbola varu šodien pie tam vēl nereprezentē iespējami labākais sastāvs. Gan arī Liepāja, kuras pārstāvniecību neuzstāsies Olimpija, neraida šodien cīņā savu vislabāko vienpadsmitu izlasi. Arī Liepājas vienībā ir robi. Olimpijai pat ir vajadzējis aizņemties papildspēkus. Rīgas futbola vienība ir stipri pārliecināta, ka spēs veikt savu pretinieku un tāpēc vēl jo vairāk būtu Rīgas vienībai patīkami, ja rīdzinieki ierastos kuplā skaitā, lai noskatītos, kā Rīgas vienība uzvar savu lielāko konkurentu pilsētu sacensībā futbolā Latvijā. Katrā ziņā Liepāja, kuras vārdā uzstājas Latvijas futbola meistars Olimpija, raudzīs ar krietnu spēli dzēst savu šai sezonā Rīgā piedzīvoto neveiksmu sarakstu.

Strādnieku avīze


Futbolistu treniņš ar "Perecu" šodien, plkst. 3 pēcpusdienā. Jāierodas sekojošiem biedriem: Rimmam, Ķīsim, Jānim Dobelim, Jaunzemam, Burvim, Ahromkinam, Kupim, Plaudiņam, Zundim, Veidemanim, Kuncītim, Matevicam, Bernātam, Jaunvaitam un Tomasam.

Sociālistiskā strādnieku sporta internacionāle gatavojas uz savu 2. olimpiādi. 1. Olimpiāde notika 1925.gadā Frankfurtē pie Mainas (šai Olimpiādē, ka zināms, Latvijas SSS biedri vieglatlētikā ieņēma 2. vietu - tūlīt aiz somiem) un izvērtās par necerēti grandiozu strādnieku sportistu starptautiskās solidaritātes demonstrāciju.
Iepriekšējā sagatavošanās atsevišķas valstis, kurās pastāv sociālistisko strādnieku sporta kustība, norāda uz to, ka 2. Strādnieku olimpiāde, kura notiks 1931.gadā Mirčcušlāgā (Austrija) kā dalībnieku skaita, tā organizatoriskā un iekšējā satura ziņā kļūs par līdz šim vēl neredzētu starptautiskās strādnieku kustības spēka parādi.
2. strādnieku Olimpiāde nav tikai sociālistisko strādnieku sporta internacionāles darīšana vien, šai lietā ir ieinteresēta visa starptautiskā strādnieku kustība. Sociālistiskās strādnieku sporta internacionāles biedri nav tikai sportisti vien, viņi sevi uzskata par visas strādnieku kustības aktīviem cīnītājiem un demonstrēs to visas pasaules priekšā savā 2. Olimpiādē. Sociālistiskās internacionāles organizācijas arī sūtīs uz šo Olimpiādi savus priekšstāvjus.
Kamēr buržuāzijas sportistu Olimpiādēs visa vērība tiek piešķirta tikai atsevišķiem sasniegumiem, sociālistisko strādnieku sportistu sacīkstes notiek dziļā brālības un solidaritātes garā. Šeit meklējama izšķirošā starpība starp strādniecisko un buržuāzijas sporta Olimpiādes spēlēm. Lai arī šis teksts, protams, ir gaužām vienpusējs un SSS nepamatoti slavējošs, vērts atzīt, ka 1931.gada strādnieku Olimpiāde Vīnē izvērtās par daudz masveidīgāku pasākumu kā 1932.gada Vasaras olimpiskās spēles Losandželosā.

Riga am Sonntag


Anglija pieveic Vāciju Deivisa kausā. Londonā Anglija vakar ar 3:2 pieveica Vāciju. Banijs Ostins pieveica Danielu Prennu ar 6:3, 6:4 un 7:5. Jaunais angļu tenisists Harijs Lī pieveica doktoru Haincu Landmanu ar 5:7, 6:3, 6:2 un 6:3.

Vanderera - Sport cīņā neizšķirts. Vakar Tallinā notika sacensība starp Rīgas Wanderers un Igaunijas meistaru Tallinas Sport. Spēle bija ļoti asa. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 0:0. Otrajā puslaikā abas komandas guva pa vieniem vārtiem, spēlei noslēdzoties neizšķirti. Rīdziniekiem vārtus guva Aleksejs Andrejevs.