Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 29.aprīlis

2020-04-29

Futbola savienībai nav naudas trenerim. Finbergs atkal uzvar galda tenisā.

Latvis

Rīgas Vanderera panākumi Igaunijā. Svētdien RV uzvarēja Kalevu 3-2. Pirmais puslaiks beidzās 2-2 neizšķirti. RV jau bija ieguvis 2 vārtus, kad arī Kalevs iesita vienus un vēl vienus 11 metru soda sitienu. Otrā puslaikā Vandereram uzvaru deva vienpadsmitmetrinieks, ko tiesnesis H.Paals piešķīrša Kaleva pārkāpuma dēļ. Atzīmējams, ka nesen pirms Rīgas Vanderera Tallinā viesojās Somijas futbola meistars un uzvarēja Igaunijas meistaru Sportu ar 2:1, bet zaudēja cīņu pret Kalevu 0:4.

Hakoah - JKS 3:1. Sadraudzības sacīkstē Hakoah uzvarēja JKS vienību 3:1. Puslaiks gan bija 1:0 par labu jaunkristsavienībniekiem.

Valsts futbola vienības gādnieks kapteinis J.Rēdlihs nodomājis sasaukt plašāku apspriedi, kurā varēs piedalīties arī interesenti, kas vēlēto izteikt savas domas par sastādāmo mūsu valsts futbola vienību, tās īpašībām un iespējamiem trūkumu labojumiem. Te nu jāpiezīmē, ka ne vienam vien interesentam būs kāds interesants ierosinājums, ko būtu mēģināt kā ieteicamu mūsu futbola reprezentācijas spējuma krietnuma vairotāju. Viens tāds padoms, piemēram, varētu būt aizrādījums Latvijas futbola savienībai, lai tā nodod kapteiņa Rēdliha rīcībā pirmklasīgu treneri. Bet šķiet, ka šāds ierosinājums paliktu bez atbalsta, jo Latvijas futbola savienībai nav līdzekļu, ko algot treneri. Ieteikums un finanšu problēma izklausās pazīstami.

Galda teniss. JKS eksternais turnīrs devis šādu iznākumu. A klasē: 1. Finbergs (jau otro gadu guvis tiesības uz firmas Rosental dāvāto ceļojošo godabalvu), 2. Ošiņš (JKS), 3. Kotovičs (JKS). B klasē: 1. Osis (JKS), 2. Vindiņš (JKS), 3. Bervalds (JKS); C klasē 1. Viņķelis (JKS), 2. Vindiņš (JKS), 3. Vestermans (Makkabi). Handikapā: 1. Ošiņš (JKS), 2. Finbergs (ASK), 3. Grapmans (LSB). Sieviešu sacensībā: 1. Rēdliha (LSB), 2. Švēde (LSB). Jauktā dubultspēlē 1. Rēdliha un Ošiņš. 2. Švēde un Grapmans.

Sociāldemokrāts

Eksternas boksas sacīkstes šodien plkst. 8 vakarā Tautas namā rīko SSS Rīgas centra modaļa. Sacīkstes paredzamas interesantas, jo piedalīsies 30 labākie bokseri no Rīgas un provinces nodaļām. Ieejas maksa no 60 santīmiem līdz Ls 1. SSS biedriem 40 sant. un 60 sant. Boksa sacīkšu dalībniekiem ierasties šodien plkst. 19 uz svēršanos Tautas namā.