Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930. gada 29. maijs

2020-05-29

Club Francais spēle pret Union pārcelta. Atklāj Liepājas sporta nedēļu. Anna Daukša ir simpātiska.

Latvis

Šodien Club Francais - Uniona sacīkste JKS laukumā. Šovakar Parīzes čempions Club Francais brauc uz Igauniju, kur jau rīt uzstāsies Tallinā. Vakar nodomātā Club Francais - Uniona spēle nenotika tādēļ, ka laiks bija pārāk nelabvēlīgs.

Latvijas Kareivis

Krustpils ASK—Daugavpils DKVB. 5:1. Krustpilieši meistarturnira spēlē pret dzelzceļniekiem pieradīja lielu centību un panāca pelnītu uzvaru, lai gan faktiskais rezultāts pēc spēles gaitas nedrīkstēja bnt tik augsts, jo bieži vien ari dzelzceļnieki bija ilgstošā pārsvara. Krustpilieši spēlēja sekošā sastāvā: kar. Valkovskis; serž. Lauris, A. Zvanītājs, Beinerts, P. Zvanītājs, Bebris, virsserž. Briedis, kar. Skuja, Kokins, Krimels, leitn. Bulllts. Sacīksti uzmanīgi vadīja Rumbahs.

Kurzemes vārds

Šodien atklāj Liepājas sporta nedēļu. Vakardienas nepārtrauktais lietus sabaidīja visus sporta nedēļas rīkotājus, jo tāds laiks apgrūtinātu sarīkojuma atklāšanu. Tomēr pret vakaru laiks sāka skaidroties un visi palika tanīs cerībās, ka šodien laiks būs jauks. Kā zināms, sākoties šodien, sporta nedēļa turpināsies līdz pat 7. jūnijam.
Atklāšanas akts notiks plkst. 2:15 uz Kūrmājas prospekta pie Kūrmājas, kuru izpildīs pilsētas galva Lapa, pārgriežot pār ielu pārvilkto lentu un nolaižot pirmo velosipēdistu korso braucienu pa pilsētas ielām. Atklāšanas aktā piedalīsies arī Liepājas garnizona priekšnieks ģenerālis Krustiņš. Riteņbraucēju korso braucienā piedalīsies kupls dalībnieku skaits no visām Liepājas sporta biedrībām, pie kurām pastāv riteņbraucēju sekcijas. Pēc stundas, t.i., plkst. 3 no Ugunsdzēsēju laukuma sāksies motociklistu korso bruaciens, kurā piedalīsies Kurzemes motociklistu biedrības, Valsts karoga apvienības Lieoājas nodaļas un ASK Liepājas nodaļas motociklisti. Publikas piedalīšanās visās turpmākās sporta nedēļas rīkotās sacīkstēs ir visai ērta. Jāiegādājas žetons, kurš maksā tikai vienu latu, lai uz visām sporta nedēļas komitejas rīkotām sacīkstēm būtu brīva ieeja.

Liepājas pilsētas galva Leo Lapa
Ja vien laika apstākļi būs labvēlī, tad sporta nedēļa šogad sola plašu un interesantu programmu visās sporta nozarēs. Pieteikušies arī vairāki izcili spēki sporta pasaulē no Rīgas, kuri sacīkšu gaitā ienesīs lielāku dažādību. Topot par tradicionālu Liepājas sporta nedēļu veicinot sportu mūsu dzimtā pilsētā, popularizē to arī kā kūrortu, jo gandrīz visos ārzemju kūrortos vasaras sezonā peldvietu pievilināšanai notiek daudz un dažādas sporta sacīkstes. Sporta nedēļas rīcības komitejai pastāv pat nodoms nākošā gadā sporta nedēļu Liepājā sarīkot ar ārzemju sportistu piedalīšanos, reizē arī propagandējot Liepāju kā kūrortu ārzemēs. Šinī pasākumā vajadzētu visām tām organizācijām, kuras rūpējas par Liepājas uzplaukumu, ņemt visdzīvāko dalību.

Latvijas rekordisti un meistar J.Ķīvītis, J. un V. Dimza, N. Mūzis, Sergejs Frēlihs, bet no dāmām simpātiskā rekordiste A.Daukšas jaunkundze un citi jau pieteikuši līdzdalību Liepājas sporta nedēļas vieglatlētikas sacīkstēm 1. jūnijā. Bez tam vēl sagaidāms jo kupls skaits mūsu izcilāko sportistu.
Nez, kālab Annas Daukšas gadījumā izcelts, ka viņa bija simpātiska, bet nekad prese nerakstītu "Izskatīgais Sergejs Frēlihs"?

Anna Daukša - otrā no kreisās

Centra Balss

Rīga - Dobele 4:0. LVKA abu nodaļu draudzības spēle notika 25. maijā Dobelē. Spēle sāk;ās zem neliela Dobeles nodaļas pārsvara, jo rīdzinieki nav pieraduši pie mazā laukuma. 30. minūtē no "pašnāvības" krīt pirmie Dobeles vārti. Pēc 5 minūtēm Petrovskis ar šāvienu no sānu līnijas gūst otros vārtus un puslaiks beidzas ar 2:0 par labu Rīgai.
Otrā puslaikā Rīga spēlē pret Sauli, bet tomēr ir pārsvarā un 28. minūtē Dambrāns, apvedot aizsargu, iesit trešos vārtus. Rīga visu laiku turas pārsvarā un dobelnieki diezgan reti tiek pie Rīgas vārtiem.
36. minūtē no Stahovska lieliskā sitiena krīt ceturtie vārti un ar 4:0 Rīga uzvar.
Dobeles komandā lieliski spēlēja vārtsargs, kurš ne vienu vien reizi glāba gandrīz neturamus vārtus. Šīs vārtsarga spējas būtu jāņem vērā pie LVKA reprezentējošās komandas sastādīšanas.