Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930. gada 30. maijs

2020-05-30

Strādniekiem nevajag pilsoņu sporta nedēļu. Uniona aizsardzība nenotur Club Francais uzbrukumus.

Strādnieku avīze


Pilsoniskā sporta nedēļa sākusies. Kā iepriekšējos gadus, tā arī šogad pilsoņi ar ģenerāļiem, pulkvežiem un galvām priekšgalā rīko pilsonisko sporta propagandas nedēļu.
Ceturtdien tā iesākās ar diviem makten lieliem korso braucieniem. Pirmajā brauca ap 100 riteņbraucēju, no kuriem lielā puse garnizona virsdienestnieki, acīmredzot, sadzīti reprezentācijas braucienā ar attiecīgu pavēli. Pēc tam notika motociklistu brauciens ar kādām divdesmit mašīnām. Liekās, ka arī šogad šī nedēļa būs tikpat bāla, kā iepriekšējos gados. Labi vēl, ka pulkveži un ģenerāļi var samobilizēt savus instruktorus un leitnantus, kuri ņem dalību sacīkstēs, vingrošanā utt.
Bez tam visas Liepājas sporta biedrības absolūti nekā plašāka nespēj rādīt, nemaz nerunājot par to, ka viņas varētu savā kopsummā pielīdzināties strādnieku sporta organizācijai.
Tā ir patiesa parādība. Bet kad runa iet par kaut kādiem pabalstiem utt., tad visas pilsoņu organizācijas kliedz un brēc: "Redziet, cik mums ir karogkātu, cik zīmogu, kā jūs varat šaubīties, ka mēs desmit, ja pat simtkārt pārspējam SSS?"
Taisnība karogkātu ziņā un skaļā reklāmā jūs gan pārspējat SSS, bet nevis savu organizāciju darbībā. To rāda arī sporta nedēļas sākums.
Ieteicam arī pilsoņiem intereses pēc ierasties svētdien, 1. jūnijā, uz SSS laukuma atklāšanas svētkiem, kur būs iespējams redzēt, ko spēj dot šī sporta organizācija. Nākat vien droši, nekautrējaties!

Visiem SSS biedriem obligatoriski jāierodas svētdien, 1. jūnijā, plkst. pus 2, Tautas nama pagalmā, lai varētu sakārtoties gājienam uz mūsu sporta laukuma atklāšanas svētkiem!
Kategoriskā formā izteikta prasība pēc obligatoriskas ierašanās nenoliedzami liecina, ka SSS, atšķirībā no pilsoniskā sporta, viss ir pilnīgākajā kārtībā.

Brīvā Zeme


Club Francais - Unions 3:1 (0:1). Franči šoreiz uzstādīja nepilnu sastāvu: urugvajieša Rosa vietā spēlēja alžīrietis Santini un centra pussarga postenī ungārs Matiass. Uniona komanda, papildināta ar RFK spēlētājiem Vizlu vārtos un Bērziņu centra pussargos, spēlēja enerģiski, bet pret franču izsmalcināto tehniku bija bezspēcīgi. Pašā spēles sākumā desmit minūtes bumba staigāja tikai "Uniona" vārtu priekšā un ne reizes nepārgāja centra līniju. Vizlam šoreiz bija izdevība parādīt savu "klasi", ko viņš arī godam veica. Daudzus neglābjamus vārtus Vizla ar īstu meistarību likvidēja. Franči pārcilka uzbrukumā pat abus aizsargus, bet arī tas nelīdzēja un "Uniona" vārti paliek neieņemami. Tikai šis eksperiments ar aizsargiem pašiem frančiem maksāja vārtus. Vizla, uzķerot bumbu, to raida brīvim esošam labam ārējam Skadiņam. Tas nesegts dodas uz pretinieka vārtiem. Vārtsargs izlieto pēdējo iespēju vārtus glābt, izskrienot bumbai pretim. Pēdējā brīdī vēl Skadiņam izdodas bumbu pārdot uz kreiso malu, kur to puskreisais uzbrucējs iesit tukšos franču vārtos. Puslaiks beidzas 1:0 Unionam par labu. Otrā puslaikā atkal iniciatīva franču pusē un atkal turpinājās Uniona vārtu šturmēšana. Tikai tagad viars nogurušie unionieši nespēj izrādīt vajadzīgo pretestību. Īsā laikā krīt divi vārti, centra uzbrucēja iesisti. Trešos vēl iesit spēles beigās un cīņa beidzas ar franču pelnītu 3:1 uzvaru.

Libausche Zeitung


Līgas futbola komandu blica turnīrs. Sestdien sporta nedēļas ietvaros notiks populārais futbola komandu blica turnīrs. Pieteikumus līdz 30. maija septiņiem vakarā iesniegt Karostā, Liepājas militārā apgabala vadībā, organizācijas komitejā.