Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930. gada 31. maijs

2020-05-31

Neinformatīvi futbola spēļu pārskati un liekvārdīgas anotācijas. Hugo Vītola trauma izrādījusies nopietna.

Latvis


Amatieris - LSB 2:1. Latvijas futbola meistarības izcīņā Amatieris uzvarēja LSB 2:1. Puslaiks beidzās 1:1 neizšķirti.
Raksturīga tendence ne tikai 1930., bet arī citos gados - sezonas pirmajās spēlēs laikraksti par visām futbola spēlēm ziņo detalizēti, publicē komandu sastāvus, bet sezonas gaitā pāriet uz askētisko variantu, kur nekā vairāk kā rezultāta nav.
Punktu tabelē stāvoklis tagad ir tāds: Unions ieguvis 6 punktus, zaudējis 2. RFK 5-1. Amatieris 5-1. Olimpija 4-2. Vanderers 4-2. LSB 0-8. ASK 0-8. Laikraksta Segodņa kausa izcīņā 1. vietā pašlaik ir 4 vienības, kurām iegūto-zaudēto vārtu attiecība dod vienādu pārpalikumu. Šīs vienības ir Unions, RFK, Olimpija un Amatieris, kurām katrai ir plus 3 vārti, tad nāk Vanderers ar +2, LSB -7 un ASK arī -7.

Futbola sacīkšu iznākums pirmā līgā: Strazdumuiža - Bogatirs 5:0 (3:0); otrā līgā Universitātes sports - RJSB 2:0 (0:0); LVKA - Latvju Jaunatne 4:0 (3:0); rezerves klasē RFK - Amatieris w:o; JKS - LVKA sacīkste nenotika.

RFK un Olimpijas sastapšanās Latvijas futbola meistarības izcīņā ir atkal dienaskārtībā. Šo divu mūsu futbola milžu mērīšanās spējām notiks rītdien JKS laukumā. RFK pēc zināmas neveiksmes sacensībās ar dažādām ārzemju vienībām, bet Olimpija atkal savukārt pēc zināma neizdevīga starta meistarībā, nu rītdien centīsies savstarpējā cīņā katrā ziņā uzturēt savu prestižu jo krietnu tāpēc, ka abi vienībām, kaut arī tās nesen ir piedzīvojušas arī neticami rūgtu cīņas zaudējumu, tomēr arvien ir laba slava. Un pelnīti, jo tikpat RFK, kā arī Olimpijas spēks nebūt nav izsīcis, un ir iespējams, ka šo vienību forma parādās atkal, kā citkārt senāk, žilbinošā spožumā. Bet galvenais magnēts, kas dara RFK - Olimpijas satikšanos pievilcīgu, ir cīņa pati par sevi. Tā notiek punktu dēļ. Bet meistarības turnīrā ik punkts ir svarīga lieta. Kam turnīra noslēgumā ir lielākais punktu skaits, tas tiek meistarības tabeles galvgalā, nobīdot citus sāncenšus lejāk. Nevis zemāk noslīdēt, bet gan jo iespējami augstāk tikt grib Olimpija un tāpat RFK. Kā vēlēšanās nu piepildīsies? Kurš kuru attālinās no meistara titula, sevi tādā kārtā tuvinot goda pilnajam šā nosaukuma ieguvumam: RFK vai Olimpija?
Šo izvērsto anotāciju varētu aizstāt ar vienu teikumu: "Rītdien JKS laukumā savstarpējo spēli aizvadīs abi galvenie Virslīgas favorīti: RFK un Olimpija." Jau tolaik sporta ziņas mācēja veidot, izvairoties no jebkāda papildu darba ieguldīšanas.

Jūrmalas Vārds


Rīgas Jūrmalas Sporta biedrības līgas futbola sacīkste ar Universitātes Sportu notika Rīgā, JKS laukumā 29. maijā un beidzās ar rezultātu 0:2 (0:0). RJSB uzstādīja šādu sastāvu: R. Ozoliņš, A. Staķis,
K. Birkbergs, Ed. Leitis, T. Mellenbergs, K. Bute. A. Lauskis, A. Dindons, Šmidenbergs, Arv. Brinkmans un H. Millers. Sacīkste noritēja pa lielākai daļai atklāti, tikai otrā puslaikā vidū krīt pirmie un 7 min. pirms sacīkstes beigām otrie vārti, no 11. metra soda sitiena. No Universitātes Sporta varēja sagaidīt interesantāku spēli, it sevišķi vēl tamdēļ, ka US pirmo reizi uzstājās savā spēcīgākā sastāvā papildināta ar citu sporta b-bu labākiem spēlētājiem. RJSB labākais vīrs komandā, kā vienmēr bija Ralfs Ozoliņš, kuri izsauca jo lielas ovācijas publikā. Tīri labi patika ari Ed. Šmidenbergs, T. Mellenbergs, A. Staķis un A. Dindons (turpretim visa uzbrucēju līnija bija stipri bāla). RJSB daudzos izdevīgos momentus azbrucēju līnija neprata sev izmantot par labu. Būtu loti vēlams komandas kapitānam padomāt par uzbrucēju linijas pārkārtošanu, jo tādā komplektējumā uz priekšu nedrīkst spēlēt.

Pēdējā Brīdī


Hugo Vītols, RV puslabais uzbrucējs, pārvests no 1. pilsētas slimnīcas vācu slimnīcā. Izrādās, ka sacīkstē pret ASK sasistās kājas ceļgalā zem kaula radies asins izplūdums un Vītolam visu sezonu būs ne tikai jāarstējas, bet viņš nevarēs arī spēlēt.

Libausche Zeitung


Japānas vieglatlēti lieliskā formā.
Trīs valstu sacensībā starp Ķīnu, Filipīnām un Japānu, japāņi demonstrējuši virkni augstvērtīgu sniegumu, kas apliecināja, ar kādu mērķtiecību viņi gatavojas nākamajām Olimpiskajām spēlēm. Izņemot jau ziņoto 2 metru augstlēcienu, tika uzrādīti sekojoši valsts rekordi: lodes grūšanā 15.88 metri, šķēpmešanā - 62.19 metri, 200 metros 21.8 sekundes, 400 metros - 49.2 sekundes. 800 metru skrējienā 1:58:8 minūtes, bet kārtslēkšanā 4 metri.