Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 4.aprīlis

2020-04-04

Sieviešu Olimpiāde: kas ir sieviete? Vanderers aizvadīs divas futbola spēles vienā dienā. Tenisa turnīrā finālus nespēlē.

Segodņa


Sieviešu Olimpiskajās spēlēs, kas notiks vasarā Prāgā, kļūst par vienu no lielākajām sporta sacensībām pasaulē. Kā noskaidrojies, Olimpiādē piedalīsies 25 valstu sportistes, tai skaitā pārstāves no Latvijas, Igaunijas, Polijas, ASV, Anglijas, Francijas, Itālijas, Japānas, Zviedrijas, Čehsolovākijas. Realitātē 1930.gada Sieviešu Pasaules spēlēs piedalījās 17 valstis, Latvijas sportistes tai skaitā. Sekmīgākās valstis tajās bija Vācija un Polija. Par trīskārtēju čempioni kļuva poliete Staņislava Valaseviča, par kuru gan pēc nāves atklājās, ka viņa bija interseksuāla, līdz ar to nav 100% skaidrs, kā vērtēt viņas sportiskos sasniegumus.

Libausche Zeitung


Noslēdzies Beau-Site tenisa turnīrs. Vienspēlēs ir divi balvas ieguvēji. Pēc tam, kad Tildens bija pieveics japāni Sato ar 6:1, 6:2, 6:3, bet Koens citu japāni Abe grūtā cīņā ar 6:8, 11:9, 6:1, 4:6, 6:3, Lielais Bils sadalīja balvu uz pusēm ar savu mīļāko skolēnu Koenu. Tāpat arī dāmu turnīrā bija divas uzvarētājs: Rezničeka un Raiena arī savā starpā uzvarējāu neizšķīra.Tikām dubultspēlēs Tildens/Koens finālā pieveica Rodžersu/Galepi. Dāmu dubultspēlēs triumfēja amerikānieties Raiena un Džeikobsa. Miksā porgnozējami uzvarēja Tildens pārī ar Siliju Ausemu.

Cīņā par Berlīnes futbola meistara titulu Hertha BSC ar 11:0 sagrāva Sudstern komandu. Tikmēr Tennis-Borussia ar 1:5 piedzīvoja zaudējumu pret Berliner Sportverein 1892.

Kurzemes vārds


Pavasara ielas skrējiens notiks svētdien, plkst. 1 dienā. Starts un mērķis skrējjienam uz Lielās ielas. Sacensībā piedalīses Latvijas meistare garajās distancēs Kaimiņa un Pretkēvičs no Rīgas un vairāki desmiti Liepājas sportistu. Distances 5, 3, 2, un 1 kilometrs.

Latvis


Rīgas futbola meistarības izcīņā pirmā kārtā satiekas: 1) ASK - Unions, 2) Vanderers - Hakoah, 3) US - Amatieris, 4) LSB - RFK, 5) JKS - Vyjtis. Otrā kārtā sacenšas: 1) pirmās kārtas 4.pārī uzvarējusī vienība - 5.pārī uzvarējusī vienība; 2) pirmās kārtas 3. pārī uzvarējusī vienība - Strazdumuiža; 3) pirmās kārtas 2. pārī uzvarējusī vienība - Bogatirs; 4) pirmās kārtas 1.pārī uzvarējusī vienība - Makkabi. Pusfinālā tiekas: otrās kārtas 1.-2. pāru uzvarētāji un 3.-4. pāru uzvarētāji. Līdz šim neesmu sapratis, cik nozīmīgs turnīrs bija Rīgas meistarība, ar kādiem sastāviem komandas tajā spēlēja un cik ļoti lepojās ar uzvaru. Nekas, šīs sezonas gaitā kāda skaidrība varētu rasties...

Svētdien sāksies Pavasara futbola kausa izcīņa, kurā piedalās Amatieris, ASK, Hakoah un Vanderers. Pusfinālā tiekas ASK - Vanderers un Amatieris - Hakoah. Fināls notiks vēl pirms Lieldienām. Kā zināms, svētdien Vanderers iet cīņā arī ar RFK. RV tomēr sevi uzskata par pietiekoši stipru pēc šīs sacīkstes, kuras sākums būs plkst 12os, uzņemties 16os jaunu cīņu, plānojot spēlēt ar sastāvu, kurā ietilptu svaigākie reprezentējošās vienības spēki, bet vairums tomēr būtu rezervisti.

JKS futbola laukumā trenējas: Bogatirs, JKS, Makkabi, RFK, Universitātes Sports.

Vieglatlētikas savienība atcēlusi savu lēmumu, kas aizliedza Cimmermanim piedalīties maija sākumā Berlīnē notiekošā "Quer durch Berlin" 25 kilometru skriešanā. Laikam tik, cik bijis pamata aizliegumam, tikpat ir arī arī atļaujai. Nevar taču būtu, ka savienība niekotos.