Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 6.maijs

2020-05-06

Virslīgas pirmās kārtas spēļu apskati. Deivisa kausa aktualitātes.

Latvis

Unions - LSB 4:2 Unions: Kabuls; Reinbahs 1, J.Skadiņš; Neibergs, F.Lindenbergs, Hermans; Ē.Skadiņš, H.Jēnihs, Reinbahs 2, F.Verners, Bruniņš. - LSB: Vanags; Ozols, Brašmanis - Āboliņš, Skuja, Vilciņš; Lūris, Jesens, Ūdris, Rozenbergs, Bērtulsons. - Stiprs vējš savu tiesu vēl pastiprināja Uniona uzbrukumu, un Unions turēja pretinieku pilnīgi savā varā. Vārtus Unions pirmā puslaikā tomēr ieguva ne vairāk kā 3. Otrā puslaikā Uniona spars bija atslābis, un brīžiem iestājās vienlīdzīgāka spēle, tā ka arī LSB tika pie vārda, līdz pārsvarā atkal tika Unions, tas sniedza it krietnu saspēli, kamēr LSB vienpadsmitu sadarbība bija vāja. Atsevišķi LSB spēlētāji tomēr bija centīgi. Labs bija centra pussargs Skuja. Derīga pārmaiņa bija LSB uzbrukuma līnijā Jesena novietošanās centrā (2. puslaikā) Ūdra vietā, kam kā "pusei" veicās labāk. Otrā puslaikā LSB ieguva 2 vārtus, kamēr Unions tikai vienus, pateicoties LSB "pašnāvībai". Vadīja sacīksti LSB laukumā kapteinis Eihmans.

RFK - RV 1:0. RFK: Vizla; Roze, Grāvelis; Bērziņš, Šeibelis, Karsons; Varakājs, Lidmanis, Pētersons, Štauvers, Pavlovs. RV: Jurgens - Kundrāts, Zandbergs; Fogels, Stančiks, Šteinbergs; Vītols, Novickis, Andrejevs, V.Plade, A.Plade. - Pirmā puslaikā RV ar vēju, bet RFK pa saulei. RFK visu laiku pārsvarā, bet vārtus iesist neizdodas. Puslaiks beidzās ar 0 atzīmi vārtu ieguvuma ziņā. Otrā puslaika 20. min. RFKL beidzot veicās balli vārtos ievadīt. Iešauj Štauvers. Jurgens nemaz nepadabū ķert. RV sāk spēlēt rupji. Cieš Roze, vēl vairāk Karsons, bet pavisam izstājies ir spiests 28. minūtē Pavlovs. RFK sāk pietrūkt elpas. Tomēr turas. Arvienu biežāks un stiprāks top RV uzmākums. Rodas jo draudīgi brīži RFK vārtiem. Minūtes 10 ilgst RV ofensīva, jo sīva. Tad saplok. Uzliesmo atkal RFK sparīgs uzbrukuma trieciena brāziens, kas pārvar visus šķēršļus, atsviež pretinieku, lai atkal pats būtu spējīgs atkāpties, jo pretinieka pārspēks ir liels. Sāpīg jūt RFK ievainoto spēlētāju novājējumu. Tak spēj atturēt pretinieku. Beigu signāls. Vārti 1:0, arī stūru skaits 9:4 par labu RFK. Uzvarējis RFK. Pelnīti. RFK spēlēja lai. Visi bija veiksmīgi. Šeibelis bija tā ass, ap ko viss grozījās tā, ka viņš pats spēli grozīja. Atzīmēja Lidmaņa izdevīgā debija. Viņam blakām arī Varakājs šoreiz bija krietns. Vanderera aizsargos brašs bija Kundrāts, uzbrukumā labs Novickis, V.Plade, arī Vītols, bet neveiksmīgs Andrejevs. Jurgenam bija daudz darba un izņemot 1 gadījumu, viņš bija vienmē rīstais vīrs savā vietā. Vizla dabūja daudz mazāk spēlē iejaukties kā Jurgens. Vadīja sacīksti ASK laukumā A.Polis.

Amatieris - ASK 2:0. Amatieris: Flugins; Lauks, Gulēns; Vende, Liepa, Ozols; Balodis, Skiltriters, Henels, Filipsons, Peilis. ASK: Degners; Vītols, Īlens; Ļisakovs, Dimbirs, Draguns; Laumanis, Magons, Brēdersons, Bradiņš, Baraks. Pirmā puslaikā pārsvarā bija ASK, bet vārtus iesita Amatieris. Otrā puslaikā gan dominēja Amatieirs un ieguva vēl vienus vārtus. Priekšzīmīgi sacīksti vadīja ASK laukumā kapt. J.Rēdlihs.

"Šķērsām pa Rīgu" riteņbraukšanas sacīkstē apmēram 30 km distancē, kā paziņoja sacīksti rīkojošā biedrība Marss, galvenā klasē uzvarēja Veikerts (Āgenskalna vingrošanas un sporta biedrība) 1 st. 3 min. 4 sek.; 2. vietu ieguva Pops (ASK), kam distances veikšanai vajadzēja 1 min 50 sek. vairāk kā Veikertam 3. Apsītis (Marss) 2 min. 26.5 sek aiz Popa. Apsītim gadījās lielāka klizma ceļā gumijas defekta dēļ. "B" klasē uzvarēja Pavlovskis (Āgenskalns), kas ieradās 24.5 sek. ātrāk nekā galvenās klases apsītis; 2. un 3. vietu arī ieguva āgenskalnieši.

Libausche Zeitung

Deivisa kausā Austrālija - Šveice. Četri izcilie Austrālijas top tenisisti jau pirmajā dienā izcīnījas divus punktus, kuriem sekoja trešais izšķirošais dubultspēlē. Tiek pieņemts, ka aizjūras viesi Eiropas finālā uzvarēs, ja viņi spēs saglabāt savu labo formu. Mūns pieveica Kjezu 4:6, 6:2, 6:1, 6:1 un Krofords pārspēja Ešlimanu ļoti viegli ar 6:0, 6:3, 6:1.
Japāna - Ungārija. Pirmajā dienā ungāri ieguva pārsvaru 2:0. Harada pieveica Kērlingu 2:6, 6:3, 8:6, 6:2 un Ota pārspēja Takaču 6:1, 6:4, 6:0.
Dienvdislāvija - Zviedrija. Belgradā vadībā ar 1:0 ir Dienvidslāvija. Frīdrihs pārspēja zviedru Rambergu 6:3, 1:6, 6:4, 5:7, 6:4.
Beļģija - Spānija. Pirmās dienas rezultāts ir 1:1. Maters (Spānija) uzvarēja Lacruā 3:6, 6:1, 3:6, 6:2, 6:3, kamēr Eibanks (Beļģija) uzvarēja Huaniko 6:3, 7:5, 2:6, 2:6, 6:1.