Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 7.maijs

2020-05-07

Rīgā sagaida Quer durch Berlin laureātus. Futbolisti atgūstas no savainojumiem. Petkeviča diskvalifikācija atcelta.

Libausche Zeitung


Starptautiskās vieglatlētikas sacensības Stokholmā. Vieglatlētikas sacensības, kas no 20. līdz 27. jūnijam notiks Stokholmā, būs lielākais šī gada sportiskais pasākums. Tajās pieteikušas dalību sekojošas 19 valstis: Austrija, Beļģija, Čehoslovākija, Dānija, Anglija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Īrija, Itālija, Japāna, Latvija, Lietuva, Holande, Norvēģija, Polija, Zviedrija un ASV. Programmā ietilps futbols, sacensības viegatlētikā un peldēšana.

Latvis


Rīgas futbola 1.līga. Strazdumuiža - Hakoah 2:1, JKS - Reduta 2:0.
Rīgas futbola 2.līga. Universitātes Sports - Latvju Jaunatne 3:1. Vijtis - LVKA w:o. Jūrmalas Sports - Rīgas Jūrmalas sporta biedrība 2:1.

Arkādijs Pavlovs, RFK vienības dižais loceklis uzbrucējs, nevarēs piedalīties sacīkstē pret Tallinas Sportu. Viņu stipri savainoja RV aizsargs sacīkstē pagājušo svētdien. Cerams, ka Pavlova kāja būs atkal cīņas spējīga, je ātrāk, tad 15. maijā, kad RFK sacentīsies ar Kopenhāgenas Fremad vienību.
Aleksandrs Rehtšprehers, viens no jaunām RFK zvaigznēm, ko savainoja sacīkstē ar LSB, jau atveseļojies un drīz varēs atkal stāties ietindā.
Viktors Ozoliņš, ko reiz uzskatīja kā nākotni, bet kas savainojuma dēļ bija spiests pārtraukt savu uzstāšanos RFK vienībā, jau atkal tiktāl atlabis spēlēšanas ziņā, ka var atkal piedalīties sacīkstēs.
Ādolfs Greble, vēl nesen LSB vienības un vispār mūsu futbola lepnums, atdevis savu vietu LSB vārtos citam spēlētājam un pārgājis no aktīva pasīvā, palicis futbolam uzticīgs vairs tikai kā cienītājs - skatītājs.

Pēdējā brīdī


"Lai dzīvo sports!" tādiem un daudziem citiem jūsmīgiem saucieniem ik pēc uzrunas, ko teica mūsu sporta organizāciju pārstāvji, lielais sagaidītāju pūlis vakar stacijā apsveica mūsu brašos sportistus Jāni Daliņu, Arturu Motmilleru, Kārli Bukasu un Aleksandru Tjaku, kas pēc iespaidīgām uzvarām Berlīnes sacīkstēs atgriezās Rīgā. Bija daudz ziedu, liela sirsnība. Uzvarētājus vispirms apsveica Latvijas vieglatlētikas savienības priekšsēdētājs Ķibilds. Ziedi, orķestri spēlē tušu, trīskārtējs "sveiks!" Tad runā fiz. audz. inspektors V.Cekuls, nododams Daliņam mūsu vecmeistara A.Bukasa ziedotu godalgu, kuru tas ieguvis 18 gadus atpakaļ Krievijas Olimpiādē Kijevā. Atkal tuša, jūsmīgs "lai dzīvo!" Armijas sporta kluba pirekšnieks pulkedis Klinsons apsveic sava kluba biedru Motmilleru un arī pārējos uzvarētājus ar gūtiem panākumiem un pasniedz ziedus. Strādā fotogrāfi, orķestris spēlē maršu un sportistus viņu cienītāji un kluba biedri uz rokām iznes no stacijas, lai pēc tam pavadītu uz mājām. Diskutabli, vai otrās un trešās vietas ieguvēji ir saucami tieši par "uzvarētājiem", kā tas te tiek darīts. Acīmredzami te piesauktais balvu noziedojušais A.Bukass ir kaut kāda kļūda, domājams, sajaucot īsto laureātu ar "Quer durch Berlin" dalībnieku Kārli Bukasu. Kā noskaidroju no Baltijas (faktiski - no Latvijas) 1. Viskrievijas Olimpiādē piedalījās 14 sportisti: Alfrēds Ruks, Arvīds Ķibilds, Arturs Zedats, J.Kļaviņš, Augusts Auns un R.Ozols (visi - Riteņbraucēju biedrība "Marss"); A.Birznieks un R.Bensons (abi - "Amatieris"), Kārlis Kepke un Arnolds Indriksons (2. Rīgas riteņbraucēju biedrība), Jānis Krauze un Jānis Polis (1. Rīgas atlētu klubs), Teodoors Sukatnieks (Ventspils "Union"), no Rīgas Pārdaugavas Riteņbraucēju biedrības - Andrejs Apsītis. Neviena Bukasa šajā sarakstā nav, visreālākais, ka savu godalgu Daliņam atdeva Alfrēds Ruks, kurš arī bija bijis soļotājs.

Staņislavu Petkeviču apžēlos. Latvijas vieglatlētikas savienība vakar apsprieda St.Petkeviča lūgumu atcelt par mūsu sportu vadošo organizāciju un darbinieku noķengāšanu viņam piespriesto diskvalifikācijas sodu. Ņemot vērā, ka P. savu rīcību rūgti nožēlo, savienība nolēma uz nenoteiktu laiku uzlikto diskvalifikāciju atcelt, skaitot no 1. jūnija, ja Latvijais sporta organizāciju apvienība necels pret to kādus iebildumus. Jautājumu galīgi izšķirs LOA valde savā šī vakara sēdē.