Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 7.aprīlis

2020-04-07

RFK uzveic Vandereru. Veiksmīgi noritējis Liepājas ielu skrējiens. Latvju Jaunatnes basketbola komanda izlabo mistisku kļūdu.

Libausche Zeitung

Liepāja atkal ir pacentusies un var lepoties, ka tajā notikušas šogad pirmās ielas skriešanas sacensības. Kopumā tradicionālā pavasara pasākuma rezultātus var uzskatīt par apmierinošiem. Organizētas tās bija pārsteidzoši labi. Pie finiša nebija tādas neorganizētas drūzmēšanās kā pērn, policija un ASK ļaudis rūpējās par kārtību. Dāmām 1 kilometra skrējienā uzvaru izcīnīja Krūmiņa ar rezultātu 3:34 minūtes, labu sniegumu nodemonstrēja liepājniece Mihelsone (Olimpija), kas Krūmiņai piekāpās par 0.2 sekundēm (Krūmiņas jaunkundze ir Latvijas čempione!). Trešā bija Meluma (Olimpija) ar 3:35 minūtēm.
2 kilometru skrējienā uzvarēja Karlsons (ASK) ar laiku 7:01, otrais bija Alksnis (Olimpija) - 7:40, trešais - Lubāns (Olimpija).
3 kilometru skrējienā uzvarēja Olimpijas pārstāvis Mihelsons ar laiku 10:29, otrais Gailiņš (ASK) 10:32.8, trešais Zass(ASK) 10:33.2. Piecu kilometru skrējienā: 1) Mamis (Olimpija) 15:34.1, 2) Nehs (ASK) 16:07.4, 3) Karlsons (ASK).

Latvijas Sargs

Futbola sezonas atklāšanas otrā sacīkstē vakar Rīgas futbola klubs uzvarēja Vanderers vienību ar 2:1 (2:1). Šī uzvara tomēr nebija pārliecinosā, jo abus vārtus vandereri zaudēja savas neuzmanības dēļ. Pirmo reizi, pateicoties Šteinberga kļūdai, ko veikli burzmā prata izmantot Priede, bet otru - Sīmaņa muuļķīgas rokas dēļ, par ko tiesnesis diktēja 11 metru soda sitienu (iesita Šeibelis). Pirmo reizi Vanderera vārti krita 2.minūtē, tad 10.minūtē ar skaistu šāvienu Plade izlīdzināja, līdz 34.minūtē Šeibelis ar 11 metru soda sitienu iesita klubam uzvaru nesošos vārtus. Pirmais puslaiks, sevišķi spēles sākums, noritēja zem neliela kluba pārsvara, turpretī otrā puslaikā, kad kluba papildspēks - vējš galīgi mitējās, zināms pārsvars bija vandereru pusē. Šajā laikā vandereriem bija vairākas izdevības rezultātu izlīdzināt, bet ne Andrejevs, ne Plade un beidzot arī Veinbergs neprata viņas izmantot. Uzkrītoši vāju spēli rādīja vandereru kreisais ārējais uzbrucējs Ābrams, tāpat kluba Varakājs un Rehtšprehers. Neveicās arī Pavlovam un Slavišenam, kas stājās spēlē savainotā Priedes vietā. Pulikas ap 1500.

Brīvā zeme

Volejbols. Meistarības klasē JKS, spēlējot nepilnā sastāvā, pieveica US ar 15:11 un 15:12, "Latvju Jaunatne" - LSB 5:15, 15:4, 15:10. Vēl turnīrā atliek spēle starp LJ un US, bet vietu stāvokli tas vairs nevar grozīt. Pirmā vieta pienākas JKS, 2) LJ un 3) US.

Rīgas meistarsacīkstēs basketbolā sestdien LJ pieveica stiprāko pretinieku JKS ar 7 punktu pārsvaru. Spēles sākumā LJ pielaistās kļūdas dēļ JKS aizgāja tālu priekšā. Kad kļūdu izlaboja, pārsvars pārgāja pilnīgi LJ usē un līdz puslaika beigām rezultāts jau bija izlīdzināts. Otrā puslaikā LJ pārsvars bija vēl lielāks un spēli tie pelnīti uzvarēja. Uzslavas žurnālistam par tik precīzu spēles atreferējumu, kurā vieta neatradās pat tās rezultātam! Nemaz nerunājot par to, ka nav skaidrs, kas ir tā "kļūda", kuras dēļ sākumā LJ zaudēja un kuru varēja vienkārši izlabot.