Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 6.aprīlis

2020-04-06

Liepājā notiek pavasara skrējiens. Marss izslēgts no futbola līgas. Rangers 16. reizi Skotijas čempione.

Segodņa


Reduta iekļauta pirmās līgas komandu rindās. Sporta biedrība Marss par nenomaksātu biedra naudu izslēgta no līgas biedru saraksta. RNJS, Rīts un Āgenskalna sporta un vingrošanas biedrība nepiedalīsies šīs sezonas sacensībās. Līgas vadība ziņo, ka šajā sezonā izglītības iestāžu audzēkņiem netiks izsniegtas īpašas izziņas, bet biļetes pārdos ar atlaidēm tām personām, kas uzrādīs attiecīgu izglītības iestāžu izziņas. Bezmaksas biļetes attiecīgām personām (rozā krāsā) jau tiek izsniegtas. 1929.gada zilās biļetes nav derīgas.

Latvijas kareivis


Armijas sporta kluba galda tenisa internās meistarsacīkstes beidzās tikai B grupā. A grupas dalībnieki (Finbergs u.c.) ņēma dalību Latvijas-Ungārijas valstu sacīkstēs galda tenisā. B grupa kluba meistara nosaukumu izcīnīja pazīstamais futbolists kareivis Augusts Baraks, otrā vietā - kaprālis Lazdiņš, trešajā - Polis.

Latvis


Maģāru futbola vienība uzstāsies Anglijā: Kispest vienība esot sarunājusi Anglijā. No kontinenta vienībām tikai Vīnes Hakoah vienībai ir izdevies spēlēt Anglijā.

Skotijas meistarības izcīņā uzvarējusi Glesgo Rendžers vienība. Meistara titulu šī vienība ieguvusi pavisam 16 reizes, pie kam tagad ceturto reizi pēc kārtas. Interesanti, ka tolaik Skotijas augstākajā līgā spēlēja veselas 20 komandas, taču līdzīgi kā Anglijā, lielākā daļa tā laika Division One komandu ir labi zināmas arī mūsdienās, no 2019./2020.gada Skotijas Premjerlīgas 12 komandām, pirms 90 gadiem augstākajā līmenī spēlēja 10

Kurzemes vārds


Tradicionālais pavasara skrējiens sāksies šodien plkst 1os dienā. Starts un mērķis skrējienam uz Lielās un Baznīcas ielas stūra. Skrējiens turpināsies pa Lielo, Graudu un Helēnes ielām. Sievietēm šis trijstūris jānoskrien 1 reizi, sprinteriem 2 un vidus distanču skrējējiem 3 reizes. Gargabalniekiem skriešanas maršruts garāks un turpinās pa Jaunliepājas ielām: Aleksandra, Rīgas, Vakzāles, atgriežoties pa Helēnes, Graudu, Lielo ielām mērķa vietā. Skrējienā piedalīsies vairāki desmiti skrējēju, ar Rīgas viesu Krūmiņas un Petkēviča piedalīšanos. Sapulcēšanās visiem skrējējiem un tiesnešiem Rožu laukumā, Zemnieku savienības klubā.
Emīlija Krūmiņa
Skriešanas distance