Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 9.aprīlis

2020-04-09

Liverpūle zaudē Šefīldas Wednesday. Maģāru galda tenisisti pieveic arī pārējās Baltijas valstis. Arnolds Tauriņš devies jūrā.

Latvijas kareivis

Ungāru galda tenisa valsts komanda uzvarēja Lietuvas komandu ar 9:0, bet Kauņas - 8:1; Igaunijas valsts komandu ungāri pieveikuši ar 6:3.

Libausche Zeitung

Liepājas garnizonu meistarvienība 2. Ventspils reģiments un apņēmīgā Drāšfabrikas komanda sestdien satikās draudzības spēlē. Ar fabrikas vienapadsmita uzvaru diez vai kāds rēķinājās; pārāk liela bija spēku atšķirība starp abām komandām. Pirmkārt, Drāšfabrikas komanda bija aizvadījusi tikai vienu treniņu un stājās pretī komandai, kura šogad jau aizvadījusi vairākas spēles, turklāt armijniekiem vārtos bija Balcers, kas ir vairākas klases pārāks pār fabrikas vārtsargu Treilību. Divi zaudēti vārti bija uz Treilība sirdsapziņas. Par sliktu fabrikas komandai nāca arī tas, ka pirmajā puslaikā tā spēlēja pret vēju, un tas pūta spēcīgi, traucējot jebkādas kombinācijas. Šādā veidā fabrikas spēlētāji priekšlaicīgi iztērēja savus spēkus un otrajam puslaikam viņiem enerģijas nepietika. Arī tiesnesis Kensmins bija ārkārtīgi neuzmanīgs un pieļāva daudzus pārkāpumus, divās reizēs fabrikai būtu bijis jāsit 11 metru soda sitienus. Laukuma spēlētāji abām komandām bija diezgal līdzvērtīgi; iespējams, armijnieki spēlēja mazliet mierīgāk un mērķtiecīgāk un soda laukumā bija noteikti atraisītāki sitienu izdarīšanā. Fabrikas futbolisti neizmantoja vairākas drošas izdevības, tāpat dažas reizes viņi trāpīja pa vārtu stabu. Vienīgos vārtus Drāšfabrika guva pirmajā puslaikā, par spīti pretvējam: Balcers ļāva pārcelt bumbu sev pāri. Tomēr drīzumā spēle pārgāja pilnībā Drāšfabrikas laukuma pusē, bija vairāki lieliski sitieni ar galvu. Jau pēc pirmā puslaika rezultāts bija 4:1 armijnieku labā, līdz ar to otrajā puslaikā tie vairāk sekoja savu vārtu drošībai un tikai pēc teicamas piespēles no flanga viņi guva piektos vārtus. Stūra sitienus armijnieku pārsvars bija 11:6. Kopumā spēles līmenis pavasarim bija visai iepriecinošs.

Futbola valstssacīkste Anglija - Skotija. Spēle starp Angliju un Skotiju jau ilgus gadus ir viens nozīmīgākajiem sezona sākuma notikumiem un ir prestiža jautājums abām valstīm. Līdz šim Anglija guvusi 20 uzvaras, Skotija - tikai septiņas. Gandrīz 100'000 skatītāju priekšā Vemblijas stadionā Londonā notika šī gada cīņa. Anglija atkal uzvarēja ar 5:2 (4:0). Spēles dēļ no Skotijas lielpilsētām bija norīkoti 35 papildu vilcieni.

Pēdējā brīdī

Anglijas 1.līga: Birmingham - Derby County 2:4, Blackburn - Aston Villa 2:0, Grimsby Town - Bolton 1:1, Huddersfield - Manchester City 1:1, Leicester - Everton 5:0, Liverpool - Sheffield Wednesday 1-3, Manchester United - Sunderland 2:1, Middlesborough- Leeds 1:1, Newcastle - Arsenal 1-1, Sheffield United - Portsmouth 2:3, Westham - Burnley 1:0.

Latvis

Arnolds Tauriņš, RFK uzbrucēju līnijas pamatadaļa, pašlaik atrodas uz jūras. Vasarā viņš tomēr, paredzams, laikam savas kuģinieka gaitas pārtrauks un atkal startēs uz futbola cīņas paklāja, protams, savā RFK vienībā, kurai viņš grib būt uzticīgs līdz galam.
Kurts Strazdiņš, RFK vienības uzbrucēju rindas loceklis, nevarēja vēl piedalīties RFK šī gada sacīkstēs, tādēļ ka bija Latgalē, kur darbojās sava tēva dzirnavās. Šonedēļ Kurtu Strazdiņu sagaida ierodamies galvaspilsētā, kur viņš uzturēsies, varbūt, visu šo futbola sezonu. Ja K.Strazdiņš treniņā būs pietiekoši labā formā, tad viņš startēs savā parastā postenī uzbrucēju virknē RFK vienībā nākamajā svētdienā sacīkstē pret Olimpiju.

Valters Palms, arī mums labi pazīstamais igauņu bokseris startējis kā ņujorkietis Čikāgas - Ņujorkas pilsētu sacīkstē. Uzvarējusi Čikāga, gūstot no iespējamiem 16 punktiem 10. Palms, kas uzskatīts par vienu no labākajiem Ņujorkas cīkstoņiem, zaudējis pēc punktiem pret 16 gadus veco zviedru Kārli Agrenu. Skatītāju bijis ap 28 tūkstošiem.