Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 9.maijs

2020-05-09

Koptreniņš maratonā ar Motmilleru. RFK nespēj uzveikt Unionu. Berlīne gatavojas futbola cīņai ar Angliju.

Latvis


Jaunie futbola tiesneši (tiesneša amata kandidāti). Eksāmenu izturējuši: Hols (RV), Lukstiņš (ASK), Baumanovskis (RNJB), Tisovs (Bogatirs), Frickauss (ASK), Rehtšprehers (RFK), Mauliņš (RFK), Gotlībs (RFK), Vaksmuts (RV), Šimelovičs (Makkabi).

Arturs Motmillers trenējas maratona skriešanā. M. vēlas piedalīties sacīkstē, kas notiks 27.jūlijā Stokholmā. Šodien treniņš Mežaparkā. Dalībnieku sapulcēšanās pulkst. 8 pie grieķu katoļu baznīcas.

Unions - RFK 2:2. Vakar Latvijas futbola meistarības izcīņā JKS laukumā Uniona un RFK sastapšanās beidzās 2-2 neizšķirti, pirmais puslaiks 1:0 par labu Unionam. Vienības uznāca laukumā šādā sastāvā. Uniona vienpadsmits bija: vārtos Georgs Kabuls; aizsargos Reinbahs 1, J. Skadiņš; pussargos Ferdinands Neibergs, F.Lindenbergs, Hermans; uzbrucējos Ēriks Skadiņš, Bruniņš, Reinbahs 1, Verners 1, Verners 2. RFK reprezentēja Viktors Vizla; Voldemārs Roze, Voldemārs Grāvelis; Vladimirs B;ērziņš, Alberts Šeibelis, Kārlis Karsons; Aleksands Rehtšprehers, Jānis Lidmanis, Ēriks Pētersons, Arnolds Štauvers, Staņislavs Varakājs. Sākumā Unions paspīdēja ar brašu uzbrukumu, bet tad bija spiests aizstāvēties. RFK mācēja turēt Unionu pie vārtiem piespiestu, bet neprata balli vārtos ievadīt. Šāvieni gāja vārtiem pāri, garām un vēl vairāk RFK nodoma piepildījumu galu galā likvidēja Uniona vārtsargs. Unions tikai paretām spēja RFK vārtu priekšā nokļūt, bet balles raidījumi, kas tad nāca, bija visai bīstai. 45. minūtē Bruniņa ass sitiens lika krist RFK vārtiem. RFK bija jāapmierinās ar lielo iegūto stūra sitineu skaitu, sava tehniskā pārākuma apziņu un cerību, ka otrā puslaikā labāk veiksies. Bet arī otrā puslaikā RFK bija jāpiedzīvo vilšanās. Unions metās cīņā tik dedzīgi, ka jo bieži salauza RFK pretsparu un lāgu lāgiem sagādāja jo draudīgu stāvokli RFK vārtiem, galvenokārt ar visai skaudriem šāvieniem, kamēr RFK uzbrukumam mērķsi sasniedzoša šāviena ziņā nemaz neveicās. Puslaika 14. minūtē Unions lika kapitulēt RFK vārtiem otru reizi. Stāvoklis 2:0 par labu Unionam turējās līdz 26. minūtei, kad RFK Varakājam izdevās aši iešaut vārtos Kabula tikko kā atvairīto balli. RFK, kas bija pārgrupējis savus spēkus, Lidmaņa vietā stājoties Šeibelim, bet Šeibeļa vietu ieņemot Bērziņam, kā vietā gāja Lidmanis, tāds nu RFK cerēja atgūt zaudēto un tiešām: 37. minūtē Pētersons guva izlīdzinošos vārtus. Uzvaru atzīmēt RFK tomēr nespēja, jo neveicās uzbrukumam, kas sastapa Unionā tādu pretvaru, ka nācās nereti atkāpties un paļauties uz aizsarzību, ka tā tiks galā ar pretinieka uznākšanu. Sacīkste beidzās neizšķirti. Kā tiesnesis darbojās Ansis Polis.

Libausche Zeitung


Futbols. 2. Liepājas reģiments - Drāšfabrika 3:3. Rezultāts, kādu nevarēja paredzēt un ar ko Drāšfarbikas komandai kopumā jābūt apmierinātai. Spēle bija pilnīgi atklāta, ievērojama pārsvara nevienai pusei nebija. Īpaši laukumā nekāda atšķirība starp komandām nebija manāma, varbūt vienīgi Fabrika bija mazliet precīzāka bumbas apstrādē, līdz ar to pieredzējušais Reģimenta vārtsargs dabūja daudz strādāt. Tas, ko Balcers ielaida vārtos, nebija tverams. Divas reizes viņš atvairīja 11 metru soda sitienus. Tā nebija viņa vaina, ka otrajā reizē Doršam bija iespēja ieraidīt vārtos atsisto bumbu. Otrie vārti krita no neķerama sitiena pa lidojošu bumbu, bet trešos Boļevičs iesita no 3-4 metru attāluma. No trim bumbām, kas nonācas Fabrikas vārtos, Bortko būtu varējis pirmo noķert. Otrajos pie vainas bija viens no laukuma spēlētājiem. Izlīdzinājums tika gūts ar 11 metru soda sitienu minūti pirms beigām. Abas komandas vairākas labas izdevības nerealizēja. Stūra sitienos 5:4 pārsvars Fabrikai. Tiesnesis Kohs (Makkabi) pirmajā puslaikā bija labs, otrajā šķita daļēji klātneesošs.

Pirms pirmās Vācijas-Anglijas futbola cīņas Berlīnē. Berlīnes sporta aprindās ar lielu interesi tiek gaidīta pirmā kopš Pasaules kara pilsētā notiekošā cīņa staarp Vācijas un Anglijas komandām. Jau ir pārdots 40'000 biļešu. Tirgotāji lieliski nopelna, jo publika piedāvā fantastiskas summas. Spēles dienā policija veiks pastiprinātus drošības pasākumus. Pastāv varbūtība, ka vairāki tūkstoši neapmierinātu futbola cienītāju, kas nebūs tikuši pie biļetēm, varētu "iebrukt" stadionā.

Vācu boksa meistars Šmēlings ir pieņēmis Ņujorkas boksa komitejas prasību, ka gadījumā, ja viņš uzvarēs Šarkiju un iegūs pasaules čempiona titulu, viņam pusgada laikā Ņujorkas štatā būs tas jāaizstāv pret komitejas noteiktu kandidātu. Sākotnēji Šmēlings nevēlējās šādu nosacījumu pieņemt, taču komiteja draudēja atcelt cīņu ar Šarkiju.

Latvijas Kareivis


RFK 2 - Bogatirs 9:0. Otro komandu grupā RFK pirmā puslaikā Bogatiram sasita 9 vārtus, pēc kā Bogatirs spēli uzdeva.