The Dark Knight Rises
film — USA — 2012

7.0
Ar šo filmu noslēdzas Kristofera Nolana Betmena triloģija. Pirmā filma man ne visai patika, otrā šķita teju vai izcila, šī - kaut kur pa vidu starp abām iepriekšējām.
Pēc astoņu gadu dzīvošanas prom no sabiedrības un tās liekulības Brūss Veins ir spiests atkal izvilkt no skapja noputējušo Betmena tērpu, ieeļļot aprūsējušo motociklu un nopulēt līdz šim nelietoto lidojošo betmobili. Jā, un izlocīt sačākstējušos kaulus. Gotemas pilsētu draud pārņemt no elles vai tai līdzīgas vietas izkāpis ne sevišķi simpātisks vīrietis maskā, kura viņam palīdz pārvarēt pastāvīgi jūtamās sāpes, kas šo čali dara teju vai traku.
Kā jau cilvēks, kas teju neko nezina par Betmena komiksu pasauli, es neesmu pazīstams ar tajā mītošajiem ļaundariem un labdariem. Turklāt es nebiju redzējis arī "Batman & Robin" (kas, cik dzirdēts, esot bijis smags sūds), tālab ļaundaris Beins man bija pilnīgi svešs putniņš. Tāpat vērts atzīmēt, ka arī iepriekšējās Betmena sāgas filmas sižets man atmiņās ir pabalējis, līdz ar to es ne sevišķi atcerējos, par ko īsti Veins tik ļoti skuma un kālab viņš bija tik dusmīgs uz pasauli.
Vispār man būtu jāatzīst, ka Beina "filozofija" man patiesībā šķiet tīri pieņemama - es saprotu, ko viņš ar to domāja un kāpēc, nav varbūt gluži tā, ka tam čalim viss būtu mājās, bet vienlaikus - es saprotu viņa vēlmi iznīcināt dekadences galvaspilsētu.
Filma ir visai psihi gara - tā ilgst teju trīs stundas, un aptuveni pirmā tās trešdaļa ir visai garlaicīga, taču tālāk Nolanam izdevās mani pamodināt un sākt ja ne gluži just līdzi, tad vismaz uz to pusi. Jā, pilnīgi aizmirsu pieminēt, ka šajā filmā piedalās arī Anne Hathaway kā kaķsieviete.
Vispār - labs action gabals, varbūt ne gluži vairāk, joprojām esmu skeptisks pret to "komiksu filmas tagad ir īstā māksla" filosofiju.
2012-11-30
comments powered by Disqus