The Woman in the Fifth
film — France — 2012

7.0
Tu kā pavisam normāls cilvēks ņem un dodies uz Parīzi, lai satiktu savu sešus gadus veco meitu, bet bijusī sieva izsauc policiju, jo tev ar tiesas spriedumu ir aizliegts viņām tuvoties. Tu iekāp autobusā un tajā aizmiedz, bet pamodies atklāj, ka tavs koferis un naudasmaks ir pazuduši. Tu apmeties uz dzīvi sliktākā ūķī nekā jebkurš hostelis, kurā man ir nācies būt, pat Tallinas Marina Keskus ar matraci piemīzušo prostitūtu bija foršāks. Blakus istabā dzīvo milzīgs melnādains tēvainis, kurš koplietošanas podā nekas nenolaiž ūdeni. Tu esi rakstnieks, kura vienīgais romāns bija salīdzinoši populārs, bet naudas tev nav. Arābs, kuram pieder viesnīcai attāli radniecīgā vieta, kur tu mitinies, tev piedāvā darbu - pa naktīm sēdēt un vaktēt monitoru, kurā laiku pa laikam parādās aizdomīgi tipi, kuri tev ar pulti jālaiž iekšā. Tu nezini, kas tie par cilvēkiem un kur viņi dodas, bet labākajā gadījumā tu esi iekšā laidējs narkotiku tirgotavā. Sliktākajā - tu droši vien to negribētu zināt.
Taču tad tavā dzīvē ienāk divas sievietes. Viena no viņām ir tava "saimnieka" sieviete - meitene no Polijas. Otra - mīklaina rakstnieka atraitne, kuru tu reizēm apmeklē viņas dzīvoklī, taču šis dzīvoklis un viss tajā notiekošais ir nedaudz sirreāli. Un tad kādu dienu tavs melnādainais kaimiņš tiek atrasts nogalināts, un tu esi aizdomās turamais. Vai tu esi vainīgs? Vai arī tur atbildīga ir sieviete, kura tajā dzīvoklī, kur tu viņu satiec, jau ilgus gadus nedzīvo? Vai varbūt tev ir aizbraucis jumts?
Uz šiem jautājumiem, iespējams, tu filmā saņemsi atbildes. Iespējams - nesaņemsi vis, jo tā nav sevišķi skaidra. Es neesmu pārliecināts, ka man šī filma patika, it kā viss būtu ar to kārtībā, bet vienlaikus - bija drusku garlaicīgi, kas nav sevišķi labs rādītājs. Ītana Hoka un Kristinas Skotas Tomasas saspēle ir interesanta, jo īpaši - viņas loma šajā filmā, bet vienlaikus - pa daļai šī filma ir par neko, un pēcgarša tai ir drīzāk skāba, nekā sārmaina.
2012-11-08
comments powered by Disqus