Kurbads
music — Latvia — 2010

8.0
Es neesmu metālists. Es gan sevi pieskaitu tā sauktajai "vecajai" datoriķu paaudzei, nevis hipsterīgajiem jaunajiem Ruby programmētājiem, kas staigā šaurās ūzās, nēsā ironiskus t-kreklus un uzskata raga brilles par savas identitātes sastāvdaļu. Un tomēr - manās austiņās nekad neskan ne Cannibal Corpse, ne Sepultura.
Taču par metālisko "Skyforger" es nekādi nevaru piekrist Lienei, kura par Kurbadu izteicās vienā zilbē: "Vē!" Kaut vai tāpēc, ka šis jau nemaz nav sevišķi smags metāls - tāda normāla latviešu nacionālā variācija par "Iron Maiden" ar nelielu tautas mūzikas piešprici.
Šis ieraksts ir normāls konceptalbums pēc teikas par ķēves dēlu Kurbadu motīviem. Es kaut kā šaubos, ka kāds to izmantotu par vienkāršāku variantu, kā iepazīt "Kurbada" saturu, nekā grāmatu lasot, bet lietas būtību tas nemaina - šeit visai precīzi tiek atstāstīts viss tas, ko par Kurbadu es jau zinu. Protams, tas nav tik ironisks kā Visvalža Lāma "Kurbads", bet - īstenībā tas ir ļoti pat "iekačājošs". Manai gaumei gan te prasītos drusku vairāk folkmūzikas klātbūtnes (man vienmēr ir patikusi žanru miksēšana un saspēle), bet arī tāpat ir grūti nekratīt galvu, klausoties "Raganas lāstu", "Velnu kāvēju" vai "Melno jātnieku".
2012-11-09
comments powered by Disqus