Vienas fotogrāfijas stāsts

2020-10-10

Šādu, lūk, fotogrāfiju var atrast 1925. gada marta "Sporta žurnāla" numurā.


Attēlā redzams Ādolfs Greble, saukts "Skaistais Ādolfs", tobrīd bija Latvijas izlases otrais vārtsargs (šādā statusā viņš vairāk vai mazāk bija visā divdesmito gadu garumā), tāpat Greble tolaik bija Latvijas Sporta biedrības futbola komandas pamatvārtsargs.

Jaunais zēns bija nepilnus 9 gadus vecais Herberts Briedis, kurš gan par Grebles konkurentu īsti nekļuva, jo Greble beidza spēlē 1929. gadā, kad Briedim bija 13, taču Briedis patiešām ar laiku kļuva par LSB pamatvārtsargu, vienu no labākajiem Latvijā, un, pārgājis uz Rīgas futbola klubu, 1940. gadā kļuva par pēdējās neatkarīgās Latvijas Virslīgas sezonas uzvarētāju. Ja ņem vērā to, ka tā laika presē galīgi nebija bieža parādība, ka publicētu bildes ar kādiem perspektīviem bērniem, šis kadrs patiešām sanāca visai pravietisks.

Tā gan ir mazliet cita tēma, bet abi šie vārtsargi vēlāk kļuva par padomju represiju upuriem: Grebles mūžs noslēdzās Vjatlagā 1943. gadā, kamēr Briedim izsūtījumu uz Vorkutas lēģeriem izdevās pārdzīvot un viņš mira dzimtajā Rīgā.