Vilcieniņu meistarībā mākoņains laiks

2019-12-30

Ir noticis kas sen nebijis! Par "Restorānvagonu" un norisēm tajā ir tapis raksts lielākā un daudz prestižākā izdevumā kā mūsējais - ikgadējā almanahā "Paģiru hronika", kas iznāk jau kopš 1963.gada! Ar laipnu "Paģiru hronikas" atļauju pārpublicējam šo rakstu pie mums pilnā apjomā.

Tālu pāri Ganību dambja namiem aizskan tipogrāfijas preses rūkoņa. Vienu pēc otra smagos avīžu saišķus varenie Depo nočieptie iepirkumu ratiņi nogādā uz pasta auto.
- Steidzam nodot jaunāko Restorānvagona laidienu lasītājiem, jo drīz būs jāsāk lielā dzeršana, - paskaidro Restorānvagona burtlicis - praktikants Žanis Paipala, - šinīs dienās Restorānvagona redakcijā neviens nav pat puslīdz skaidrā.

Laikraksta "Restorānvagons" darbinieki un praktikanti daudz gaida no nākamā gada. Dažs cer, ka beidzot no piektā piegājiena izdosies pabeigt otro kursu augstskolā. Kāds cits sapņo par īstu algotu darbu. Vēl kāds cer, ka nākamgad pienāks tā dziesma, kad, viņam dziedot Inokentija Mārpla "Māt, es gribu būt nevainīgs", draugi vairs nevarēs komentēt, ka viņa vēlmes ir izpildītas. Gatavojoties Jaungada sagaidīšanai, lielas cerības lolo katrs, kurš cer līdz Jaunajam gadam nodzīvot. Iepirktais alkohola daudzums liecina, ka žurnālisti un praktikanti līdzekļus nav žēlojuši. Restorānvagona bāriņā ir ienākušās gan pudeles ar Lietuvā ražoto stiprināto Agdam, gan kontrabandas veidā no Baltkrievijas ievesti divlitrīgi bamslīši, gan pudeles ar zelta jaunatnes visu laiku iecienītāko dzērienu - zeltaino Hektoru. Un, protams, kāds gan tas būtu Jaunais gads bez "Sovetskoje igirstoje" dzirkstošā vīna?
Hektors

- Kā domājat veikt alkohola patēriņu?
- Redakcijas sanāksmē jau laikus izlēma, ka būs trīs oficiālie salējēji no jaunāko praktikantu aprindām. Mūsu redakcijā salējēju brigādes vadītājs būs traktorista dēls Monvīds Einuhs. Lai dzērieniem vienmēr tiktu kvalitatīvi uzkosts, gādās viena no mūsu redakcijas rūpīgākajām un čaklākajām tenkotājām Līna Pusciska, bet tukšo pudeļu nomaiņu pret pilnajām uz galda nodrošinās Leonhards Rubļgorovs.
- Vai esat pārliecināti, ka ar sagādātajiem dzērieniem pietiks?
- Viss nepieciešamais jau it kā būtu sagādāts. Vienīgi galvenais redaktors žēlojas, ka Trīsgraudnieka krājumi nešķiet pietiekami.
- Vēl gribētos dzirdēt, kā jūsu redakcijā sokas ar rakstīšanu par Vilcieniņu meistarību!
Te uzrunātā praktikanta seja kļūst nopietna.
- Lūdzu nestaigājiet man pakaļ. Šādu jautājumu, tiklīdz mēs būsim apsprieduši, mēs ļoti labprāt izstāstīsim. Es nezinu, kas ir Jūsu rīcībā. Nestaigājiet pakaļ ar diktofonu cilvēkam, kurš jau tāpat nav skaidrā, un es varētu Jūs palūgt izturēties korekti un pieklājīgi.


Pēc šī komentāra Žanis Paipala mēģināja iesist mūsu korespondentam pa seju, netrāpīja, pakrita, piecēlās un aizskrēja noslēpties tualetē. Kā redzams, Restorānvagona redakcija Jaunā gada sagaidīšanai ir gatava!"


Un te nu laiks ziņot par to, kas tieši noticis VM piektajā kārtā! Novērojums īsumā: Lielbritānija ar vai bez paplašinātajām tehnoloģijām ir diezgan kaitinoša spēle ar apšaubāmas kvalitātes dinamiku un šausmīgu atkarību no veiksmes. Veiksmes gan tajā, kurš izdarīs pirmo gājienu, gan tajā, kuram vislabāk nāks lokomotīves un līdz ar to - kurš uzbūvēs garo ceļu uz Ņujorku. Tā ir diezgan skumja padarīšana, ka kādā spēlē ir viena izteikti veiksmīga stratēģija un ir gandrīz neiespējami uzvarēt, aktīvi pildot misijas. Lai arī rezultāti šajā kārtā nebija izcili blīvi, nekādas būtiskas pārmaiņas kopvērtējumā šīs spēles nenesa. Pirmo divu vietu īpašnieki - Gustavs un Baiba - abi savas spēles uzvarēja, saglabājot status quo, savas pozīcijas saglabāja arī Raimondi, kas ieņem trešo un ceturto vietu. Vienīgās pārmaiņas, kas notika kopvērtējumā - Marina pacēlās uz piekto vietu, apsteidzot Mārtiņu, un Guna uz desmito - apsteidzot Līvu, kuras vārds šajā kārtā bija Anita, bet uzvārds nebija Sarkisjana.

Nevienā no četrām spēlēm uzvarētājam neizdevās sasniegt pat 100 punktu atzīmi, neviens neizpildīja vairāk par 6 misijām. Tomēr statistikas ziņā interesantākais bija kas cits. Visās četrās spēlēs Zelta roka krita tikai vienam spēlētājam, un katrā - tieši trīs reizes. Trīs no četrām spēlēm "zeltrocis" arī uzvarēja un vienīgi Gustavs apliecināja savu izpildījuma pārākumu par spīti tam, ka Zelta roka trīs reizes tika Ilzei, un par spīti tam, ka par misijām šajā kārtā Gustavs ieguva mīnus vienu punktu. Īsumā gan jāsaka - stulba spēle, un labi, ka tā šosezon vairs netiks spēlēta.

Līdz ar šīs kārtas izspēli noskaidrojās, kādi būs pārīši nākamajās spēlēs un kas katram pārim nāks pretī. Pāru spēlē sastāvi būs sekojoši:
(Gustavs un Māris/Reinis) vs (Baiba/Irbe un Līva) vs (Raimonds N. un Guna)
un
(Raimonds K. un Māra) vs (Marina un Ilze) vs (Mārtiņš un Raitis)
Savukārt spēles trijatā aizvadīs:
1) Gustavs, Baiba/Irbe un Raimonds N.
2) Raimonds K., Marina un Mārtiņš
3) Raitis, Ilze un Māra
4) Guna, Līva un Māris/Reinis

Bet tas jau notiks nākamgad, un par to tad arī rakstīsim citreiz. Priekā!