Vilcieniņu meistarība piestāj Šveicē

2019-01-12

Speciāli "Restorānvagonam" ziņo mūsu jaunākā praktikantu pieveduma pārstāvis Digmārs Juliāns Kapelāns - lielisks puisis no Līvāniem, šobrīd bez draudzenes. 19 gadi, augums metrs septiņdesmit astoņi. Brīvajā laikā spēlē handbolu un mazliet repo. Mīļākais izpildītājs: Chance the Rapper. Otrais mīļākais izpildītājs - mātesbrālis Atis Auzāns, kurš Daugavpils oranžā kora sastāvā 2008. gadā uzvarēja "Koru karos", bet 2012. gadā ar viņa sacerēto dziesmu "You are a star" Elizabete Zagorska piedalījās Eirodziesmas pusfinālā. Digmāram Juliānam vairāk par visu garšo kotletes un Madonas alus. Vēlas iepazīties ar kārtīgu meiteni ar dzīvesvietu Rīgā, vēlams bez kaitīgiem ieradumiem.

Vilcieniņu meistarībā pienāca kārta viesoties Šveicē. Valstī, kas slavena ar savām bankām, pulksteņiem, sieru un, protams, DJ BoBo. Tas varbūt kādam nav svarīgi, bet mani vecākiem viņa dziesma "Somebody Dance with me" ir mīļākā visā pasaulē. Tās esot daudzas reizes skanējusi Līvānu pirmās vidusskolas septītās klases diskotēkā, kad viņi pirmo reizi viens otrā ieskatījās. Tas bija tālajā 1993.gadā. Un kopš tā laika viņi abi ļoti mīl šo šveiciešu mūziķi, šo mīlestību no viņiem esmu pārmantojis arī es. 2017. gadā kopā ar mammu un tēti biju viņa koncertā Tallinā, tā bija vienkārši neatkārtojama pieredze. Protams, man pašam tuvāks ir reps (bet Dīdžejs Bobo taču arī repo!), tomēr deju mūzikas lauciņā viņš ir nepārspējams klasiķis.

Tātad, mazliet par VM ceturtās kārtas spēlēm. Pirmais mačs tika izspēlēts vēl 2018. gada nogalē kriptiskajā vietā ar nosaukumu "Pie mammas". Man neizdevās noskaidrot, kas tā īsti bija par vietu, bet droši vien, šī būtu īstā situācija rakstā iekļaut kaut ko mazāk nopietnu - kādu kvalitatīvu anekdoti no "yo mama so fat" kategorijas. Piemēram, "Yo momma is so fat when she sat on an iPad she made a plasma TV." Nezinu, vai tā bija tā pati mamma vai kāda cita, bet spēlēja šajā laukumā Mārtiņš, Guna un Gustavs. Mēģināsim analītiski secināt, kas tā varētu būt par mammu. Droši vien tā mamma nav Guna, jo nav dzirdēts, ka viņai būtu bērni (ja nu vienīgi no Erasmus laikiem, bet tas, kas notiek Erasmusā, paliek Erasmusā. Ja kas - ļoti ceru, ka man izdosies aizbraukt Erasmusā uz Kopenhāgenu!!!). Latvija ir diezgan konservatīva zeme, līdz ar to es domāju, ka Gustavs un Mārtiņš arī nevarētu būt mammas. Līdz ar to - iespējams, darīšana ar kāda no viņiem mammām. Tā kā runā, ka Gustavam un Gunai mamma esot viena un tā pati, tad tīri statistika liecina, ka visticamākais, darīšana būs tieši ar šo mammu.

Vai pie mammas tika piedāvātas pankūkas, to es nezinu, bet uzvara tur tika piedāvāta Mārtiņam. Tiesa, viņš un Guna ļoti aizdomīgi sanāca visai līdzīgu punktu skaitu, tā ka man būtu aizdomas, ka tur varētu būt bijusi kāda slepena vienošanās viņu starpā. No otras puses, tad jau arī ar Gustavu viņi būtu varējuši vienoties, viņš jau nav nekāds svešais cilvēks. Un tomēr - nevienojās. Interesanti, ka gan Mārtiņš, gan Gustavs misijās sasniedza bilanci 11/1, bet vienam tas summā deva 144 punktus, bet otram - 92 punktus. Aizdomīgi, vai ne? Ja skatās tikai punktus par misijām, tad Gustavam sanāca 55 misiju punkti, kamēr Mārtiņam - 86. Neredzot spēles laukumu, šķiet, ka Mārtiņam bija vairāk trekno starpvalstu misiju, kamēr Gustavs pildīja visādus trīs un piecu punktu sūdiņus. No protokola toties noskaidroju, ka mamma bija sarūpējusi kūku - tas gan ir forši. Kurš sarūpēja portvīnu, tas protokolā nebija rakstīts, taču zināms, ka portvīns atnesa Mārtiņam vienu neizprotamu neizpildāmu misiju, kas gan viņam netraucēja uzvarēt spēlē.

Jaunais gads turnīrā sākās ar agro rīta spēli Kuģu ielas depo, kur dalībniekus cienāja ar rīta putru. Depo saimniece Ilze gan nebija nekāda viesmīlīgā namamāte, jo viņa savus viesus bez sevišķām ceremonijām sagrāva, savā standarta stilā ātri pabeidzot spēli. Vērts atzīmēt, ka šajā mačā bija ļoti neliels summāri paņemto misiju skaits - tikai 20. Salīdzinoši citās šīs kārtas spēlēs tika paņemtas 32, 26 un 34 misijas. Gan jau, ka misiju kaudzīte izsmelta bija, tomēr dalībnieku stratēģija bija vienkārši dramatiski konservatīva. Ar astoņām paņemtām misijām Ilze bija čaklākā misiju pildītāja savā pulciņā, kamēr citās spēlēs astoņas paņemtās misijas bija minimālais rezultāts. Tomēr tas neliedza Ilzei par misijām iegūt 88 punktus (dalītais labākais rezultāts no visiem šīs kārtas spēlētājiem). Un pat Gundars savām 5 misijām ieguva 52 punktus, kamēr Gustavam (kā jau iepriekš teikts) 11/1 ienesa 55.

Divas dienas vēlāk jeb 6. janvārī spēlētāji pulcējās Hinkāļu rezidencē Zolitūdē, kur gan spēlēšana bija otrā plānā. Tajās reizēs, kad top slavenie Raita hinkāļi, par kaut kādiem vilcieniņiem pilnvērtīgi domāt vispār nav iespējams. Un tomēr - jāspēlē bija, un tad nu Raitis sekoja Ilzes piemēram un savā laukumā izcīnīja uzvaru. Tā gan nebija izcili pārliecinoša - Māra ieguva par 15 punktiem mazāk nekā viņš, bet faktiski tā bija garākā ceļa tiesa, kas nav nekas tik ļoti milzīgs. Kārtējo reizi diezgan skumīgs rezultāts sanāca turnīra pastarītei Marinai.

Visubeidzot pēdējā kārtas spēle risinājās 7. janvārī Zasulauka protektorātā, kur Raimonds K. ne tikai pārsteidza ar savu aizmāršību, vairākos rīsu tornīšos neieliekot avokado, bet arī nospēlēja diezgan brutāli. Vispār gan šo spēli īpatnēju padarīja Raimonds N., kas sāka to ar misiju grābšanu, uz kuru uzreiz parāvās līdzi arī otrs Raimonds, bet Baiba mazliet nokavēja šo izgājienu. Rezultātā gan lielais misiju skaits noderēja tikai tam Raimondam, kas K., kamēr otrais spēli pabeidz ar misiju bilanci 6/7 un veseliem 2 punktiem kā misiju vākšanas rezultātu. Tikām otrs Raimonds klāt pie citām neražām vēl ātri pabeidza spēli, un tā nu sanāca, ka abiem pārējiem dalībniekiem šī izskatās pēc potenciāli sliktākās spēles sezonā, ko sezonas beigās varētu no rezultātu tabulas atmest.

Kāda mums ir situācija kopvērtējumā? Pēc piecām aizvadītām spēlēm pārliecinošā vadībā ar piecām uzvarām ir Ilze, tomēr arī Raitis nav dramatiski tālu - viņš šobrīd atpaliek par 30 punktiem. Raita pozīcija šobrīd ir aptuveni tikpat komfortabla kā Ilzei - arī no viņa tuvākais sekotājs (Māra) atpaliek 30 punktus, bet tālāk kļūst interesantāk. Māra apsteidz Gunu par 3 punktiem. Guna Mārtiņu - par pusotru. Mārtiņš Raimondu K - par vēl divarpus. Ļoti stabilā septītajā vietā ir Irbe. Raimonds N., Baiba un potenciāli arī Gundars un Gustavs savā starpā nākamajā kārtā noskaidros, kurš viens no viņu četrotnes sesto kārtu aizvadīs otrajā grupā. Un tikai Marina diezgan garantēti nākamo kārtu spēlēs trešajā grupā.

Apskatot turnīra tabulu un kalendāru, šķiet, ka piektās kārtas atslēgas spēle risināsies starp Raiti, Mārtiņu un Raimondu K. (2., 5. un 6. vietas kopvērtējumā) Šīs spēles uzvarētājam šķiet visnotaļ garantēta vieta pirmajā četriniekā pēc piecām kārtām, bet zaudētājam var klāties plāni (Raimonda K. gadījumā - īpaši slkta rezultāta gadījumā līdz pat izkrišanai atpakaļ uz vājāko grupu). Kā nu būs, kā nu nebūs, to rādīs laiks.

Nobeigumā mazliet DJ BoBo: