Zaiga has got a Ticket to Ride

2014-05-19

Aizvadītajā sestdienā jau trešo reizi notika tradicionālās automašīnu galdaspēļu sacensības "Makatana", šoreiz gan spēles nosaukums nebūtu īsti atširējams kā "mašīnu Katana", jo par pasākuma pamatspēli bija kļuvusi vilcieniņu spēle jeb "Ticket to Ride". Arī tavs padevīgais kalps šajās sacensībās piedalījās.


Dalībnieku sastāvs mūsu komandai bija gandrīz perfekti atbilstošs Prāta spēļu vienībai "Zaiga", tālab šādu vārdu arī izvēlējāmies. Iepazīstināšu tevi ar mūsu komandas dalībniekiem un viņu pienākumiem:

1. Iveta. Pilote. Pateicoties viņas pārliecinošajai braukšanai atklājās, ka mans Opelis patiesībā ir apvidus auto, ar kuru var droši doties traktoru neceļos un šķērsot pļavas. Iveta pati apgalvo, ka viņa esot autovadītāja ar sirdsapziņu, bet būsim godīgi - Iveta ir traka!

2. Kazhe. Stūrmanis. Atbildīgs par navigācijas lēmumiem, viņš bija tas cilvēks, kurš arī parasti ieveda auto tādās vietās, kur būtu bišķi mazāk kilometru, bet ar kaudzi vairāk jautrības. Sākotnēji bija kā pielīmēts pie krēsla un acis ieurbis Garminā, bet tuvāk pasākuma nobeigumam zaudēja savaldību un pats sāka skriet uz kontrolpunktiem. Nenoliedzami - Kazhe ir traks!

3. Raitis. Komandas pamatsastāva skrējējs. Bija ieplānots, ka Raitis būs atbildīgais par alus patēriņu, taču iepriekšējā vakarā mazliet aizsēdējāmies Edija vārda dienā, rezultātā alu nopirkt vairs nevarēja. Līdz ar to tikai pēcpusdienā Raitim un viņa mūža otrajai mīlestībai beidzot izdevās tikties (ja gadījumā tu nepazīsti Raiti, kas man personīgi šķiet neiespējami, viena no viņa visbiežāk atkārtotajām frāzēm ir "Pupi un alus!"). Ko tur liegties, nav vērts - Raitis ir traks!

4. Anita. Vienīgā Makatanas debitante mūsu komandā. Kopā ar Marinu iesaistījās dzelzceļa būves plānos, kopā ar Raiti devās uzlidojumos punktu meklēšanā, turklāt gandrīz vienmēr - bez GPS izmantošanas. Laiku pa laikam painteresējās, vai mēs nevarētu atrast kādu slēpnīti, bet - nevarējām. Skaidrs - Anita ir traka!

5. Marina. Skaistas acis, brīnišķīgs smaids. Hmm, laikam šeit par to ne. Galvenā elektroniskās sistēmas lietotāja, pirka un pārdeva vagonus, lika likmes derībās, informēja par veicamajiem uzdevumiem, sekoja procesiem un pasākumiem. Neviltoti priecājās, kad veiksmīgi paveicām kādu misiju, tikpat neviltoti skuma, kad kādi blēži aizbūvēja Gulbeni. Kopumā gan skaidrs - Marina ir traka!

Spēles darbība noritēja vienā no man īpaši simpātiskajām Latvijas daļām - apvidū ap Ērgļiem (kā nekā - daļēji senču novads). Organizētāji šoreiz bija sarūpējuši patiešām izcilus apskates objektus - gan dabas, gan cilvēka radītus - un zināmā mērā pat žēl, ka bija tā jāskrien un nevarēja tos kārtīgi izbaudīt. Tālab ir doma kaut kad tuvākajās nedēļas nogalēs veikt izbraucienus ar velosipēdiem, apmeklējot šos punktus savā ritmā un neraizējoties par to, ka pakausī jau elpo "Eu, kas te jādara", "Žurkulēni", vai "Kasieris pie lodziņa".

Kas īsti bija jādara spēlē? Apmeklē kontrolpunktu, atrodi tajā kādu vajadzīgu vērtību, ievadi to sistēmā, iegūsti vagoniņu resursu, no vagoniņiem būvē sliežu posmus (līdzīgi kā Ticket to Ride galda spēlē), pildi misijas, traucē citiem spēlētājiem, nu, tu zini principus. Sajūtu ziņā šķita, ka mums gan ar resursu ieguvi, gan ar būvniecību vismaz sākumā gāja ļoti labi, tad vienā brīdī gan parādījās problēmas, jo gandrīz vairs nebija atlicis neizbūvētu ceļu, bet kopumā tas sevišķi netraucēja. Iespējams, nepietiekami aktīvi izmantojām spēles otro iespēju - derības, kur varēja prognozēt, vai, piemēram, kāda komanda aizvedīs pie tiesnešiem divus ķieģeļus vai kaut ko līdzīgu, taču vismaz ar pamatspēli, manuprāt, tikām galā ļoti labi.

Gala vietā ieradāmies savlaicīgi - kādas 20 minūtes pirms kontrollaika beigām (pēc pilnīgi nevajadzīga skrējiena uz pēdējo apmeklējamo punktu, kur apsteidzu meitenes no "Komats aiz suns") un gaidījām rezultātus. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā Zaiga tika godināta kā 4.vietas ieguvēja (šķiet, vistipiskākā vieta, kādu šī nosaukuma komanda visādos pasākumos mēdz iegūt), par ko bijām ļoti gandarīti. Rezultātu precizējums gan padarīja ainu pat vēl priecīgāku - saskaitot visus punktus, esam trešie! Skat. pilnus rezultātus

Paldies organizētājiem, paldies komandai un tiekamies nākamajā Makatanā!