Koncerts Melnajā piektdienā
concert — Ireland — 2014

8.5
Šajā pirmdienā notika mana pirmā viesošanās klubā Melnā piektdiena. Nav jau brīnums, ka tur neesmu regulārs viesis - pēc metālista nekad neesmu izskatījies un arī tagad neizskatos. Taču reizēm arī man patīk drusku skarbāka mūzika un par šo konkrēto grupu bija dzirdēti tikai labi vārdi.
Klubā ieradāmies pietiekami savlaicīgi vai vēlu, lai koncerta iesildītāji - igauņu kolektīvs "Ocean Districts" būtu jau uz skatuves un spēlētu savu mūziku, kura patiesībā no "GIAA" tik ļoti nemaz arī neatšķīrās (instrumentāls postroks ir un paliek instrumentāls postroks, lai gan GIAA gadījumā dabiski, ka kompozīcijas kopumā ir interesantākas un izpildījums - kvalitatīvāks).
Tā kā par vakara centrālo kolektīvu neko daudz tāpat nezināju, grūti pat raksturot iespaidus par koncertu - spēcīgs muzikāls vakars, kur patiesībā man brīžiem šķita, ka grupas spēlētā mūzika vispār ne mazākajā mērā nav smaga un ir drīzāk liriski romantiska, nekā piederīga vietai, kur uzstājušies arī, piemēram, "Cradle of Filth". Jāņem gan vērā, ka GIAA patiešām nav metālisti un "smaguma skalā" viņi droši vien nav ierindojami nekur diži tālāk par popsteriem no "Muse", bet manās acīs jau tas nekādi nav trūkums. Instrumentāls roks patiesībā ir ļoti spēcīga padarīšana, bieži - emocionāli spēcīgāka par roku ar vokālu, jo šeit vismaz nav jāsatraucas par banālu dziesmu tematiku un neveiklu valodas lietojumu. Labi pavadīts vakars, manuprāt.
2014-05-19
comments powered by Disqus