Albuma Brāļi un māsas prezentācijas koncerts
concert — Latvia — 2014

8.5
Vakar Kalnciema kvartālā beidzot pienāca ilgi gaidītais notikums - ieraksta "Brāļi un māsas", kurā dažādiem mūzikas stiliem piederīgi Latvijas mūziķi ierakstījuši Māra Šverna un grupas "Baložu pilni pagalmi" dziesmu kaverversijas. Būtu ļoti negaidīti, ja es tur nebūtu bijis klāt.
Pat neatceros, vai iepriekš man ir gadījies viena koncerta (nevis festivāla) laikā redzēt tik daudz izpildītājus īsā laika posmā.
Bija te gan bieži redzēti kolektīvi - tādi kā "Manta", "Gaujarts", "Inokentijs Mārpls", gan retāk klātienē novēroti - "Stūrī zēvele", Elizabete Balčus, "Oranžās brīvdienas", gan pavisam man sveši putniņi. Esmu priecīgs, ka uz koncertu ieradāmies gana savlaicīgi, lai redzētu pirmo uzstāšanos - dziesmu "Mans zirgs" kora "Juventus" izpildījumā, bet jāatzīst, ka patika man gandrīz visas uzstāšanās. Lielākais pozitīvais pārsteigums droši vien bija grupa "Das Sonntags Legion", kura nemaz nelīdzinājās maniem priekšstatiem par sevi (šāds vācisks nosaukums lika gaidīt kaut ko daudz skarbāku un metāliskāku), kura turklāt vienu dziesmu nospēlēja kopā ar "Mācītājs on Acid" līderi. Vispār koncerta laikā diezgan bieži bija novērojama vienu un to pašu mūziķu nākšana uz skatuves dažādu kolektīvu rindās - ar to īpaši izcēlās Maija Ušča (pamatā droši vien zināma kā "Gaujarta" basiste) un Edgars Šubrovskis. Patiesībā žēl, ka kaut kādu iemeslu dēļ nebiju uz Šubrovska un Sniedzes Prauliņas kopkoncertu DAD Cafe, jo vakardienas koncertā man viņu saspēle ļoti, ļoti patika. No izpilditājiem, kuri nebija ieradušies klātienē, man droši vien visvairāk gribētos redzēt "Pieneņu vīnu", bet nekas - gan kādu reizi vēl sanāks.
Pasākuma formāts bija, manuprāt, ļoti labi izvēlēts - katra grupa spēlēja vienu savu dziesmu - un vienu BPP kaveru no albuma. Un tā kā šīs grupas lielākoties ir ļoti jaukas - arī viņu pašu dziesmas klausījos ar lielu prieku.
Vēl varētu piebilst, ka ļoti saturīgi vakaru vadīja Nora Rieksta-Ķeņģe un kādreizējā "Baložu pilnu pagalmu" bekvokāliste Laura Ziemele.
Kad bija nospēlējusi pēdējā grupa - "Inokentijs Mārpls" - bija gaidāma pašu BPP nākšana uz skatuves, bet uz to laiku aukstums guva virsroku, līdz ar to Švernu un Co kārtējo reizi sanāks vaigā skatīt kādu citu reizi. Bet tāda reize noteikti būs un gan jau - tuvā nākotnē.
2014-05-15
comments powered by Disqus