Joe Wright

Pride and Prejudice

7.0
I`m not sure whether I expected this film to good or bad. As a rule I`m not too fond of movies about Victorian or Georgian England - I`m not really the most sentimental fellow in the world and I didn`t like the first 50 pages of "Sense&Sensibility" that I managed to read (yeah, I know that it`s a different book). But on the other hand I tend to enjoy non-Hollywod movies better than those coming from the factory of dreams. This film proved to be neither exceptionally bad nor exceptionally good. There`s this family of quite good but not great origin that has five daughters in the right age to get married and everything seems to be going perfect when a very rich fellow comes to their village from London, yet his prejudiced friend named Darcy (and recycled for "Bridget Jones`s diary") forces him not to marry the oldest of daughters but to return to London. Meanwhile Darcy himself falls secretly in love with Elizabeth, the second daughter and the hero of this film (and most likely - also of the novel behind it).
2006-02-26 00:00:00
film, 2005

Atonement

7.0
"Atonement" bija pirmā no nopietno Oskaru pretendentu filmām, kuru noskatījos, un ļoti jauki, ka ar šādu ievērojamu filmu man sākās 2008.gads, nevis ar kārtējo tīņu komēdiju vai animācijas katastrofu.
2008-01-04 16:49:23
film, 2007

Hanna

6.0
Man grūti saprast, kā tas nākas, ka šī filma ir kopumā labi novērtēta, jo tā izrādījās esam tādas pakāpes sviests, ka tagad domāju, kā gan labāk tikt vaļā no liekajiem taukiem. Treileris pat izskatījās gana intriģējošs (ok, varbūt nedaudz cheesy, bet ar savu dīvainības piešprici) - Hanna ir 16gadīga meitene, kuru tēvs nenoskaidrotu iemeslu dēļ trennē (dzīvojot mežā kaut kur tālu Somijas ziemeļos) dažādās cīņas mākslās, gatavojot viņu sazin kam, un pretī ir sliktā aukstā Keita Blanšeta, kura tādu pasu nenoskaidrotu iemeslu dēļ grib padarīt Hannu un viņas tēvu aukstus.
2011-10-17 20:55:19
film, 2011

Anna Karenina

8.0
Nezinu, vai tu būsi pārsteigts, ja atklāšu tev, ka Ļeva Tolstoja klasisko romānu "Anna Kareņina" neesmu lasījis. Droši vien, nebūsi vis. Ar klasisko literatūru vispār manas attiecības nav sevišķi tuvas, bet Ļevam Tolstojam, manuprāt, bija pat pēc viņa laikmeta standartiem pārmērīga nosliece izplūst milzīgā liekvārdībā. Un grāmatas ar apjomu tuvu 1000 lappusēm es lasu gaužām reti. Mūsdienu steidzīgajā interneta laikmetā, kad cilvēkiem parasti nepietiek laika (tā viņi apgalvo) izlasīt pilna garuma rakstu ziņu portālā, tā vietā tikai apskatoties uz bildēm no Bostonas maratona, neko vairāk gribēt arī nevar. Eh, man tomēr liekvārdība arī ir raksturīga.
2013-04-25 05:00:43
film, 2012

Darkest Hour

7.5
Lai arī filmas nosaukums ir "Tumšākā stunda", diez vai to var viennozīmīgi saukt par tumšāko posmu 2. Pasaules kara laikā - tā ēra tomēr bija pilna ar dažādām melnās krāsas nokrāsām, tomēr savā ziņā konkrēti Lielbritānijas gadījumā laiks, kas sakrita ar Vinstona Čērčila kļūšanu par britu premjerministru, bija visbezcerīgākais, kādu Anglija pieredzēja ļoti ilgā periodā.
2018-02-27 20:44:28
film, 2017