Michael Moore

Canadian Bacon

2.5
Pasaulslavenais dokumentālo filmu režisors un provokators Maikls Mūrs ir viens no tiem cilvēkiem, kuriem ir vienlīdz daudz atbalstītāju un noliedzēju un kura filmas allaž izpelnās lielu publicitāti un rada spraigas diskusijas sabiedrībā. Es sevi drīzāk uzskatu par Mūra cienītāju nekā otrādi, līdz ar to man gana interesanti šķita noskatīties šo filmu, kas ir viņa vienīgais mēģinājums mākslas kino žanrā.
2009-11-01 19:55:26
film, 1995

Dude, Where`s My Country?

7.5
Jau pirms kāda laiciņa bibliotēkas plauktā ievēroju Maikla Mūra "Vecīt, kas notiek ar manu valsti?". Lai arī savā ziņā es esmu mūr-ists, tomēr zināmas bažas par to, cik augstvērtīga lasāmviela varētu būt viņa pārdomas par štatos notiekošo, man bija. Es domāju, ka pat vairums izteiktu Mūra fanu atzīst, ka gluži objektīvs viņa skatījums uz situāciju lielākoties nav un ka viņa tā sauktās dokumentālās filmas tomēr ir vairāk vai mazāk propagandiskas. Tādā ziņā, ka pirms filmas veidošanas Mūrs jau iepriekš zina, ko viņš ar šo filmu pateiks un kāda veida materiālus izmantos. Taču tā diemžēl vispār ir "dokumentālā" politiskā kino tedence, ka uz jebkuru situāciju tas parasti skatās no vienas noteiktas puses, nevis mēģina saprast visu pušu viedokli.
2008-03-18 17:03:54
book, 2003

Fahrenheit 9/11

7.0
Michael Moore is the director of "Bowling for Columbine" and in this film he still shows his documental style to criticize American government, and George W. Bush in person. Of course, Moore isn`t particulary neutral, you can simply feel how much he hates GWB and how much support he puts into the democratic party thus showing that there`s a choice between good and bad in the states, and I can`t really aprove it. But what the film shows is some cool things - starting from 2001/9/11, switching into the war in Afganisthan, over to Iraq and to Bushes interests in the Saudi Arabia - a country which brought Osama Bin Laden to the world. This film certainly is controversial, and it didn`t win the palm at the Cannes film festival for no reason, but in comparison to the Bowlind movie it isn`t extremely strong, for it lacks the horrorous feeling of watching something unexpected. Most of these things Moore shows in this movie are already known to a wide audience, and for me in person. But what was good - it was an American soldier singing "Fire Water Burn" by the Bloodhound Gang as a patriotic piece of music in order to keep the spirit of the soldiers up.
2004-08-16 00:00:00
film, 2004