Starts

Sporta biedrība Starts tika izveidota 1934. gada rudenī, faktiski aizstājot likvidēto LVKA, lielākajai daļai tās sportistu pārejot uz Starta komandu. Līdzīgi kā tās priekšgājēja, biedrība Starts visspēcīgākā bija basketbolā, kur tās komanda spēlēja Virslīgā, kamēr futbolā tā lielākoties bija pastarīte pirmās līgas turnīrā.

Debiju Rīgas meistarsacīkstēs tā piedzīvoja 1935. gadā, no pirmās reizes kļūstot par turnīra uzvarētāju.

1935.gada Rīgas 2.līgas meistarvienība: O. Bušs, J. Velvičs, J. Krūmiņš, A. Kārkliņš, A. Krauklis, J. Jansons, E. Ūdris, V. Breikšs, Vladimirs Gernsdorfs, E. Vilciņš, J. Ķaune, A. Ozoliņš, H. Būrens, V. Narkēvičs, J. Jēgers

Turpmākās piecas sezonas Starts aizvadīja pirmajā līgā, kur tai ne reizi neizdevās izcīnīt augstāku vietu kā desmito. 1937. gadā Startam bija nepieciešama pārspēle ar Jūrmalas Sportu par tiesībām arī turpmāk spēlēt 1. līgā, kurā Starta futbolisti pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 4-0 (vēlāk gan arī JS tomēr saglabāja savu vietu 1.līgā). Nākamajā sezonā Startu no izkrišanas paglāba VEF pāreja uz Virslīgu. Četrdesmitā gada pavasarī Starts likvidējās, vairākiem biedrības futbolistiem pārejot uz Viesturu. Pēdējos komandas pastāvēšanas gadus par tās nozīmīgiem spēlētājiem kļuva brāļi Redžinalds un Reinholds Hartvigi.

Spēlētāji ar biogrāfijām

SpēlētājsGadi komandā
Vladimirs Gernsdorfs (Grava)1935
Fricis Rozenbahs1936–1938
Verners Bambis1936