Jakobs Šarfs

Jakobs Šarfs

Jakobs Šarfs

Personas dati
1902-12-29
Hārlema, Nīderlande
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1923-1925Kaiserwald
1926JKS
1927LSB
1928Rīgas Wanderer

Latvijas meistars Kaiserwald sastāvā (1923). Tā kā Šarfs bija ārzemnieks (Nīderlandes pilsonis), viņa līdzdalība komandā Kaiserwald gandrīz maksāja Latvijas meistara titulu, secinot, ka viņš pārāk nesen bija ieradies Latvijā, lai drīkstētu piedalīties meistarsacīkstēs. Bija viens no labākajiem futbolistiem Latvijā divdesmito gadu vidū. Tā kā Latvijas izlasē Šarfs spēlēt nedrīkstēja, starptautiskās spēlēs viņš piedalījās vienīgi Rīgas sastādītās komandas sastāvā. Turpināja spēlēt futbolu vēl vairākus gadus pēc Kaiserwald komandas izjukšanas. Pirmajā Virslīgas pastāvēšanas sezonā - turnīra labākajais vārtu guvējs ar 7 precīziem raidījumiem.

Presē raksturots kā no noskaņojuma atkarīgs spēlētājs, ar bagātīgu triku arsenālu, vienlaikus ar pārmērīgu aizraušanos ar sologājieniem.

Biogrāfija

Pilnā vārdā Jakobs Gerards Šarfs (Jacobus Gerardus Scharpff). Dzimis Hārlemā, Nīderlandē, Kārļa Šarpa (Karl August Scharpff) un viņa sievas Ģertrūdes (dz. Geertruida van Willigenburg) ģimenē. Pēc profesijas - tirgotājs. Rīgā ieradās divdesmito gadu sākumā, bija apmeties pie Kaiserwald biedra Henrija Peltenburga. Nav noskaidrots, kad Šarfs Rīgu atstāja.


Izmantotie avoti