Miervaldis Viegliņš

Miervaldis Viegliņš

Miervaldis Viegliņš

Personas dati
1914-12-07
Rīga
2011
Zviedrija
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1932-1933Spēks (SSS)
1934Progresīvā jaunatne
1935JKS
1936-1940Nodokļu departaments
1940Rīgas Wanderer
1941Spartaks
1943-1944Rīgas Wanderer

Spēlētājs, tiesnesis, sporta funkcionārs. Sportiskā līmeņa karjeras virsotne - dažas spēles JKS Virslīgas komandas rindās 1935. gadā. Jaunības gados pārstāvēja SSS komandu Rīgas Spēks, tai skaitā 1932. gadā, kad tā kļuva par Latvijas SSS meistarvienību. Pēc SSS likvidācijas līdzīgi kā vairāki citi šīs sistēmas sportisti pievienojās Progresīvās jaunatnes vienībai, no kuras tad arī pārgāja uz JKS. Pēc JKS izkrišanas no Virslīgas pēdējos neatkarības gados bija viens no Nodokļu departamenta komandas līderiem, sākotnēji vienībai spēlējot Ierēdņu meistarsacīkstēs (jau iepriekš, 1934. gadā viņš Ierēdņu zibensturnīrā bija spēlējis Šoseju un zemes ceļu departamenta komandā), tad uzvarot Rīgas 2. līgas turnīrā, pēc tam sekmīgi cīnoties arī Rīgas pirmās līgas turnīrā. Kad ND komanda likvidējās, pievienojās Rīgas Vilkiem, kurus pārstāvēja arī Otrā pasaules kara gados (Baigajā gadā Viegliņš bija Spartakā, kura komanda bija veidota uz RV bāzes). Pirmajos trimdas gados Zviedrijā regulāri spēlēja latviešu sastādītajā futbola komandā.

Galvenokārt spēlēja aizsarga pozīcijā, bet vajadzības gadījumā uzņēmās arī citas lomas laukumā, tā 1940. gada rudenī vismaz vienā spēlē viņš pildīja RV komandas vārtsarga pienākumus. 1940. gada rudenī spēlēja Finansu tautas komisariāta komandā, kurā bija arī Latvijas izlasē spēlējuši futbolisti, tādi kā Jānis Dobelis

Kā futbola tiesnesim Viegliņa karjeras ievērojamākais gads bija 1940. Viņš gan vadīja izšķirošo Virslīgas spēli par meistartitulu starp RFK un Olimpiju (tā viņam bija debija šajā līmenī), gan arī tiesāja Lietuvas un Igaunijas PSR sacīksti šī gada augustā. Viegliņš šajā laikā arī tika iecelts par Rīgas apgabala futbola savienības pilnvarnieku un Latvijas futbola savienības priekšsēdētāja vietnieku. Trimdā vadīja Zviedrijas latviešu sporta padomes futbola sekciju.

Citos sporta veidos

Ilgus gadus bija RV basketbola komandas dalībnieks, spēlēja tenisu. Ar abiem šiem sporta veidiem nodarbojās arī trimdā Zviedrijā, bija Zviedrijas latviešu čempions tenisā, tai skaitā dubultspēlēs pārī ar savu sievu.

Biogrāfija

Pilnā vārdā Miervaldis Jānis Viegliņš. Dzimis Rīgā namdara Kārļa Viegliņa (1882-?) un viņa sievas Līzes Marijas (1890-?, dz. Kustone) ģimenē. Pirmā pasaules kara laikā ģimene bija bēgļu gaitās. Pēc Otrā pasaules kara dzīvoja Zviedrijā. Sieva Ludmila (dz. Zandberga, 1921-2014).


Izmantotie avoti