Nodokļu departaments

Nodokļu departamentam futbola komanda vismaz kopš 1932.gada, sākotnēji tā spēlēja ierēdņu futbola turnīros. Pirmos gadus tās rezultāti bija diezgan nesekmīgi, bet no gada uz gadu tiem bija tendences uzlaboties. Tolaik komandas atslēgas spēlētāji bija uzbrucēji brāļi Saulīši, vārtsargs Galdiņš, pussargs Žurevics, uzbrucējs Štrauss.

Līdz ar ierēdņu futbola turnīra likvidēšanu Nodokļu departamenta komanda iestājās Rīgas apgabala futbola savienībā un 1937.gadā debitēja Rīgas 2.līgas turnīrā. Komandas rindās nebija sevišķi daudz plaši zināmu spēlētāju, bet pluss bija tajā, ka komanda bija ierēdņu turnīra labi saspēlējusies un tā kā tās rindās nebija bijis daudz citām biedrībām piesaistītu sportistu (zināmākais varētu būt Miervaldis Viegliņš, kurš bija JKS sastāvā nedaudz spēlējis Virslīgā, bet vēlāk kļuva par ievērojamu tiesnesi). Neoficiālās spēlēs Nodokļu departamentu pārstāvēja arī Ernests Volgasts, kas RFK rindās bija kļuvis par Latvijas meistaru.

1936.gadā ND komanda bija kļuvusi par Valsts darbinieku futbola turnīra uzvarētāju, tomēr 2.līgā pretī nāca arī daudz pieredzējušākas vienības, līdz ar to tās uzvara 2.līgas turnīrā bija pietiekami negaidīta. Sezonas noslēgumā ND bija vienāds gūto/zaudēto punktu skaits ar LAS komandu, tāpēc bija nepieciešama papildspēle, kurā pateicoties labai spēlei aizsardzībā Nodokļu departamenta komanda uzvarēja ar 2-1. Tiesa, pāreja uz 1.līgu bija garantēta arī otrās vietas ieguvējiem. Komandas trenera funkcijas pildīja aizsargs I.Vītols, kamēr tās kapteinis bija centra uzbrucējs A.Niedrītis, tās labākais vārtu guvējs.

Nodokļu departamenta komanda: 1937.gada Rīgas meistarsacīkšu 2.līgas uzvarētāja: K.Hausmanis - Miervaldis Viegliņš, I.Vītols - E.Melliņš, Mārtiņš Kiršteins, V.Keiers - G.Štrauss, J.Lange, A.Niedrītis (komandas kapteinis), A.Lapskalns, A.Krastiņš, A.Mazurkevičs.

Pirmās līgas turnīrā Nodokļu departmenta komandas sniegums sākotnēji bija ne mazāk pārliecinošs - gandrīz visu pirmo turnīra riņķi tā turējās pirmajā vietā un vienīgi riņķa pēdējā spēlē piedzīvotais zaudējums pret JKS lika tai atkāpties uz trešo vietu, taču cīņa par uzvaru turnīrā izskatījās reāla. Tomēr tuvāk sezonas beigām ND sāka plosīt nesaskaņas, kas atspoguļojās arī rezultātos. Kopvērtējumā tā gan izcīnīja visnotaļ respektablo ceturto vietu, taču bija arī tādas epizodes kā spēle pret VEF, kurā ne tikai tika piedzīvots zaudējums ar 0-11, bet divi tās spēlētāji (Loops un Lapskalns) patvaļīgi atstāja laukumu un, kā ziņoja "Sporta pasaule", kādā no iepriekšējām spēlēm tāpat bija rīkojies viņu komandas biedrs Lange. Līdz ar to sezonas beigās ND bija vairs tikai piektajā vietā. Kā labākie spēlētāji komandā tika raksturoti uzbrucēji Niedrītis un Balodis, tāpat uzslavas izpelnījās aizsargi Viegliņš un Melliņš.

1940.gada maijā Nodokļu departaments atsauca savas komandas no Rīgas meistarsacīkšu pirmās un trešās līgas. Uz to brīdi 1.līgas komanda bija astoņās spēlēs ieguvusi astoņus punktus un šķita esam normāla vidusmēra komanda - pret vadošajām komandām tai bija grūti cīnīties, bet ar vājākām komandām tā spēlēja labi.


Izmantotie avoti

Spēlētāji ar biogrāfijām

SpēlētājsGadi komandā
Miervaldis Viegliņš1936–1940
Mārtiņš Kiršteins1937–1940
A. Krastiņš1937–1940
Kārlis Paupers1938–1940
H. Zvaigznīte1939–1940