Restorānvagona Jaunā Gada numurs!

2016-01-30

Kamēr Ziemassvētkos nebija elektrības, Jaunajā Gadā nav sniega un tie, kas aiz priekiem izbrauca no kupenām uz kalnu slēpot, iebrauca lietū. Šī ieilgusī ķibeļu situācija radījusi bēdīgus apstākļus Vilcieniņu meistarībai, jo daži vagoni aizsūtīti uz Vagonu parku un vadītāji saķēruši plaušu karsoni. Kā nu tagad būt? Mieru, pārpalicēji rāda vēl lielāku meistarību, kā pie dziesmas dabūt niķīgos un elektronikas novārgušos vilcieniņus, tas prasa visas pūles. Vienā vilcienā sakot, kas duku rāda, tas uz priekšu iet. Tas pats jāsaka par katra numuriņa izdošanu, jo galvenie redaktori praktikantiem atmet tikai knapu informāciju, un arī nebaro! Par spīti šiem sprīdīša apstākļiem numuriņš iespiests un gatavs Jūsu ziņkārībai.

Norises meistarībā

Pagājušajā numurā izziņotais mīklainais jaunpienācējs pazīstams ar vārdu Jānis. Viņš ieņem Ginta un Maritas vietu, kas, vienvārdsakot, ir tāda kā politiskā rokāde, kāda iespējama vien starp Ventspils un Rīgas mēriem. Šeit nākotnē sagaidāms kāds pārsteidzošs manevrs vai sānsolis, ja Jūs saprotat, ko es skribēju.. Pagaidām bijušais Ginta un Maritas tandēms jeb tagadējais Jānis ieņem pēdējo vietu 7. kārtas pirmajā spēlē, tik ļoti pēdējā vieta, ka Jānim nepieciešams sākt ar noteikumu lasīšanu. Tas jādara G&M dēļ, jo gan jau ka vienošanās bija tāda, ka Jānis uzlabos šī pāra sniegumu.

7. kārta
Tikmēr pirmās vietas 7. kārtas spēlēs ieņem Ilze, Edijs un Gustavs. Pirmajā tikšanās reizē Ilze apņemas uzvarēt, lai ko tas arī prasītu. Viņa nolemj ietekmēt savus pretiniekus jau pirms spēles. Uz to viņu pamudina iepriekšējos vakaros lasītā Sun Dzi "Kara māksla". Kad pārējie mīnus 20 grādos pie durvīm ievada Ilzes nosauktos nepareizos kodus, viņas aukstasinīgais plāns strādā, jo neviens netiek iekšā un Mārtiņš tik ļoti apsaldē rokas, ka vēlāk spēles gaitā jauc paraksta rindiņas ar savu dzelteno kreklu. Ilze godam uzvar!

Zīmīgi, ka Edijs Kuģu ielas mazajā depo uzvar pamatspēli, bet papildspēlē gūst līdz šim mazāko punktu skaitu, kāds bijis: 1! Tas skaidrojams ar to, ka viesi tika cienāti ar nezināmas krāsas zupu romantiskā noskaņā. Mārtiņš Rītiņš par šo servēšanu teica, nekas nevar būt sliktāk par nezināmas krāsas zupu. Viņš arī piekodināja, lai tādos gadījumos izmanto parastos krāsu krītiņus, ko, šķiet, visi, izņemot Ediju, bija savām porcijām piejaukuši paši. Izšķirošs brīdis Edija sakāvē bija arī nezināmā roka uz Edija ceļgala tieši tajā brīdī, kad Edijs gribēja izpildīt visas apņemtās misijas, bet romantiskais tvēriens sakustināja stīgas viņa nervu centrālē, kas rezultējās Edija gambītā. Viss turpmākais ir kā no sapņa sākumskolas sporta meiteņu ģērbtuvēs, kur Edijs ir "netīšām" iekļuvis un jau sākumā paziņo: "Meitenes mani apbižo!" Uz to viņam Irbe paziņo: "Es tev tūlīt iekniebšu dibenā!" un pamodina Ediju ar ašu, bet ciešu kniebienu. Uzvar Irbe.

8. kārta
8. kārta iesākas ar ļoti draudzīgu spēli Šampētera virtuvē, bet, lai to vismaz kaut kā balansētu, vietējais kaķis ir šausmīgi garlaicīgs. Papildspēlē Džokers, nē bet Vilcieniņos Iveta izpilda 15 misijas, par ko pārējie vienprātīgi nospriež, mjā Iveta gan ir zirgā!

Starp citu, 8. kārtā Laura un Guna katra savienoja 16 pilsētas. Tas ir ārkārtīgi liels skaits un grūti sasniedzams lielums! Bet cik tieši, šeit mums jāpalīdz to vizualizēt ar analoģijas palīdzību. Ja spēlē kāds spēlētājs savieno 16 un vairāk pilsētu, tas līdzinās megapoles konglomerātam, ko Helsinku zvaigžņu arhitekti tuvā nākotnē panāks ar Helsinku un Tallinas apvienošanu vienā, iegūstot pilsētsavienojumu Talsinki, tālāk to turpinot ar 1989. gada Baltijas ceļu līdz Viļņai, kas ar garo Rail Baltica variantu neizbēgami tiks savienota līdz pat Berlīnei, un kā mēs zinām, tur 1936. gadā nodibināja Berlīnes-Romas asi, ap kuru pārējās Eiropas valstis varēja sākt riņķot. Vizualizācijai svarīga piebilde - visi ceļi ved uz Romu, tātad arī no Romas. Tas īsumā, ko nozīmē savienot 16 pilsētas. Acīmredzami, Guna un Laura izpelnās milzu respektu no auditorijas, bet it īpaši Lauras fotofinišs vēl ilgi paliks visiem atmiņā. Tas nekas, ka savienotas 16 pilsētas (!), lai uzvarētu, vēl ir arī jāapdrošinās un jāizpilda 5 Toma Krūza neiespējamās misijas. Tikai par mata tiesu Laurai šoreiz izdevās galopā izraut uzvaru.
Vēsturiski datēta ir arī 18 pilsētu savienošana, kas notika 03.11.2015 un to panāca Baiba. Taču šo rezultātu nācās anulēt, jo dalībnieki noteikumus sāka lasīt tikai šīs spēles laikā.
Apdeits: šī numura tapšanas laikā 28. janvārī piedzīvots rekords - savienotas 17 pilsētas! To izdarīja Marina, kas ar šo ambiciozo lēmumu gan palika kārtas pēdējā vietā, jo nebija pietiekamu vērību piešķīrusi apdrošināšanai un misijām. Sena bet vieda paruna: visas olas nelikt vienā groziņā, to es, Pencils, Jums sirsnīgi iesaku.


Nav nekāds brīnums, ka pēc Ziemassvētkiem ir maz naudas. Un maz laika, jo nepārtraukti jāstrādā, lai sapelnītu naudu atpakaļ. Izrietoši, jauno mērkaķīša gadu jums novēlu turpināt ar vairāk spēļu saietiem un vairāk trakulībām!

Cieņā, Pencils fon Skrībens, šī numuriņa sagatavotājs.
P.s. Esmu repatriējies no Latvijas labākas laimes meklējumos, tāpēc numuriņa sagatavošana aizņēmusi tik ilgu laiku. Pardon!