Moon
film — UK — 2009

8.0
Kā teikt - laimīgu tev šo jauno 2010.gadu, kas manā faktoīdā sākas ar britu zinātniskās fantastikas filmu "Moon". Par šo filmu labus vārdus biju lasījis katls.be forumā un kā cilvēks, kuru interesē nedaudz "citādākas" zinātniskās fantastikas filmas nekā, piemēram, "Star Wars", biju priecīgs ar to sākt jauno gadu.
Ja kas - interesanti, ar kādām filmām man sākās iepriekšējie gadi:
- 2004.gada ievadā skatījos "Abre los ojos" jeb filmu, kuras remake ir "Vaniļas debesis"
- 2005.gada 1.janvārī skatījos Road Trip :D
- 2006.gads sākās ar "Thumbsucker"
- 2007.gads - ar "RV"
- 2008.gads - ar "Atonement"
Un tātad šogad - "Moon`. Filmā pa lielam ir redzams tikai viens aktieris - Sems Rokvels. Negribas man šeit neko spoilēt - pārāk laba šķita šī filma un pārāk negudri būtu par to zināt pārāk daudz pirms filmas noskatīšanās. Ko es vēl drīkstu atklāt? Rokvela varoni sauc Sems Bells, tuvojas beigām trīs gadi, ko viņš vienatnē pavadījis uzraugot Hēlijs-3 ieguves staciju uz Mēness. Šis laiks nav viņam bijis viegls, ar tuvajiem komunikācija nav bijusi iespējama - var gan nosūtīt vēstījumus, gan to saņemt, bet tiešraides komunikācijas nav. Un vienīgais viņa biedrs uz šīs tālās planētas ir dators vārdā GERTY (kuru ierunājis Kevins Speisijs, šis tas viņā ir no 2001 datora HAL).
Filma pilnīgi noteikti nav tāda, kā es to biju gaidījis, no Wikipedia sapratu, ka tas ir trilleris par to, kā varonis jūk prātā, bet... nevaru neko vairāk teikt, atkal jau esmu pārāk tuvu aizliegtajai teritorijai. Vispār baisi grūti - jebkas, ko varu pateikt, var būt spoileris, pat pateikt, kādām filmām tā līdzinās, nevaru. Un pat uzslavēt Rokvela aktierspēli varu tikai ļoti pieklusināti - jo nevaru paskaidrot, kāpēc tieši viņš šeit ir lielisks, bet par to šaubu nav - viņam tika dots ļoti grūts uzdevums, ar ko Rokvels galā tiek teju vai perfekti.
Tātad es varu pateikt vien to, ka ļoti rekomendēju šīs filmas noskatīšanos - tā ar diezgan ierobežotiem līdzekļiem panāk diezgan nopietnu efektu un ļoti veiksmīgi provocē skatītāju uz pārdomām par to, kas šeit tiek rādīts un kāda ir viņa attieksme. Īsi sakot - nelasi pārāk daudz aprakstus par šo filmu, bet vienkārši noskaties to. Nenožēlosi! (un ja nožēlosi - nekādu materiālu atbildību par saviem vārdiem es neuzņemos, kvalitāti negarantēju un tikai paužu savu pilnīgi subjektīvo attieksmi. ja uzskati par nepieciešamu nosaukt mani par lohu, man pret to nav iebildumu, tavs komentārs izdzēsts netiks - varbūt vienīgi saņems kādu ironisku atbildi, bet tam ar filmu "Moon" nav nekāda sakara).
2010-01-01
comments powered by Disqus