Sind sie nicht alle ein bisschen Paul?
book — Germany — 2005

4.0
No 29 cilvēkiem, kas uzrakstījuši šīs grāmatas aprakstus Amazonē, 21 to novērtējis ar piecām zvaigznītēm, nekautrējoties izmantot arī tādu vārdu kā "ģeniāls". Es neplānoju būt tik saulains.
Šī grāmata ir turpinājums romānam "Wer ist eigentlich Paul?" (kuru es, protams, neesmu lasījis) un pēc šī romāna izlasīšanas es arī labprāt uzdotu šādu jautājumu, tikai necenzētākā formā - "Who the fuck is Paul?" Tā galvenā varone un stāstītāja ir sieviete vārdā Marie, kura tuvojas 30 gadu slieksnim, strādā kaut kādā sieviešu žurnālā un nupat ir pavadījusi kopā dievīgu vasaru ar savu mīļoto Paulu, kuram gan jādodas divu gadu "komandējumā" uz Lesoto Āfrikas dienvidu daļā. Marie ļoti pārdzīvo to, ka viņas dievīgajai vasarai nebūs turpinājuma, un tad seko apmēram pusgads nošķirtības, long-distance attiecības, Marie ļaušanās savas pašas dzīves veidošanai, un beigās - laimīgas beigas un mīlestības ar Paulu atdzimšana. Pa vidu, protams, ir visādi sarežģījumi, pārpratumi un citas vieglai literatūrai piedienīgas lietas. Lai arī Getliheres romāna varone vairākkārt piemin, ka viņa nedzīvo Sex and the City pasaulē, taču gribas teikt, ka vismaz kaut kāda mērā viņa tajā dzīvo gan. Un šķiet, ka grāmatas autorei par iedvesmu grāmatai ir kalpojis tieši šis seriāls. Kas šeit ir kopīgs ar SatC?
1) Sieviete, kas raksta publicistiku par kaut kādām sievietēm aktuālām tēmām. Cita starpā Marie raksta recenziju kaut kādam dildo
2) Marie ir lieliskas draudzenes, kas viņu vienmēr atbalsta
3) Ar draudzenēm viņa dodas uz visādiem stilīgiem klubiem un ārzemēm
4) Lai arī Marie tikai nupat ir nostiprinājusies savā žurnālā, tāda lieta kā finansiāli ierobežojumi viņai nekur nepastāv - viņa var gan braukt uz mēnesi atpūsties Taizemē, gan doties 3 mēnešu ceļojumā uz Austrāliju (nezaudējot darbu)
5) Pauls ir izteikti modelēts pēc Mr Big - tāds pats skaists vīrietis (tikai šajā gadījumā - āriski blonds), kurš ir stilīgs un kruts, bet par kuru nav īsti skaidrs, kas tieši viņā ir foršs
Heck, šķiet, ka es esmu pārāk izglītots SatC jautājumos. Atzīšos - Liene mani piespieda noskatīties lielāko daļu šī seriāla, bet vismaz tas bija diezgan sen un es varu teikt, ka tā nav taisnība.
Bet ja nopietni - grāmata ir šausmīgi banāla un nestilīga. Tā gan pretendē uz asprātību, bet faktiski tā nespēj pacelties pār romantiskas komēdijas līmeni. Personāžiem nav nekāda dziļuma, viņu rīcība ir ne tikai neloģiska, bet arī neticama, un beigu atrisinājums ir sliktākais no visiem iespējamajiem. Es ticu, ka šādai grāmatai varētu būt daudz lasītāju, plus tā ir uzrakstīta tik vienkāršā valodā, ka es to droši vien varētu mēģināt lasīt pat franciski, kur nu vēl vāciski, un lasās tā arī viegli un ātri, bet... tās ir totālākās sēnalas. Un droši vien es būtu varējis grāmatu likt malā jau pirmajā nodaļā, kad atklājās, ka Marie ir aizgājusi uz Robija Viljamsa koncertu.
Es, protams, esmu augsprātīgs un riebīgs snobs, bet es nevēlos lasīt par Robija Viljamsa fanēm. Ja tur uzstātos "Einstürzende Neubauten", es vēl padomātu. Bet ja kaut kas sākas kā pop shit, tad tas tā parasti arī turpinās.
P.S. Atvainojos visiem Robija Viljamsa faniem, kurus es aizvainoju ar pēdējām pāris rindkopām. Es vienkārši esmu nejauks.
2010-10-26
comments powered by Disqus