Timebomb
music — Latvia — 2017

7
"All Day Long" ir viens no tiem pašmāju mūzikas kolektīviem, kas šķiet pastāv jau veselu mūžību, taču šis albums ir viņu pirmais oficiāli izdotais ieraksts. Kā allaž tas šādiem ierakstiem raksturīgs, simtprocentīgas pārliecības par to, ka tas iegādājams arī fiziska ripuļa veidā, man nav, bet - aizsteidzoties notikumiem pa priekšu - nav arī īpašas vajadzības pēc tā.

Pati grupa sevi dēvē par piederīgu punk/ska stilam, kas patiesība ir tikai daļēji. Proti, grupas repertuārā ir gan dziesmas, kuras ir acīmredzams ska, gan tādas, kur pūšamo instrumentu klātbūtne vien nav pietiekama, lai pārkāptu pop/punk robežas. Atšķirībā no saviem drusku labāk zināmajiem kolēģiem "Voiceks Voiska", "All Day Long" dzied gandrīz tikai angļu valodā, kas kaut kādā mērā viņiem atņem atšķirības odziņu - kā nekā pasaulē ir ļoooti daudz šādā stilā spēlējošu grupu un spēcīgu argumentu, kāpēc no šiem tūkstošiem īpašu uzmanību būtu pelnījuši tieši All Day Long puiši, man vismaz nav.

Cik saprotu, kā tas piedienas šādiem ilgi nākušiem albumiem, tajā ir sastopamas gan padsmit gadus vecas dziesmas, gan pēdējos dažos gados tapušas kompozīcijas (taču man kā cilvēkam bez padziļinātām zināšanām par "All Day Long" ir itin neiespējami noteikt, kuras ir kuras). Satura ziņā līdzās vienīgajai viņu dziesmai, kuru pat es droši vien esmu iepriekš dzirdējis ("Fireman"), atmiņā paliekošākā ir "BMW" - kā gan dziesma par bē em vē varētu nebūt atmiņā paliekoša? Taču kopumā lai arī dziesmas ir tādas, ka tām ir viegli dziedāt un dejot līdzi (jo to jau pieprasa žanriskās īpatnības) ir tādas, kurām, manuprāt, nav teju nekādas vērtības "baudīt ierakstā" formā. Jā, koncertā ar šādu mūziku ir viegli iešūpoties (lai gan - cik atceros, kad redzēju viņus iesildām "Reel Big Fish", nekādas dižās emocijas man All Day Long priekšnesums neraisīja), bet tā nav konservētā veidā lietojama mūzika. Meldiņi visā šajā padarīšanā ir pārāk vienveidīgi un viņu teksti bieži nav gana asprātīgi, lai kļūtu par patstāvīgu vērtību. Precīzāk gan laikam būtu izteikties drusku citādi - šādu mūziku var iegādāties arī diskā, ja iepriekš tu ar to esi bijis pazīstams koncerta formā - kad tev šīs dziesmas un grupa ir ar kaut kādu vērtību neatkarīgi no ieraksta, bet kā veids iepazīt iepriekš nezināmu grupu neko labi "Timebomb" nestrādā.
2018-01-11
comments powered by Disqus