Beasts of the Southern Wild
film — USA — 2012

7.0
Reizēm dzīvē gadās visādi. Piemēram, viens no diviem šīs filmas centrālajiem aktieriem patiesībā nav nekāds aktieris. Viņam pieder ceptuve, kurā bieži iegriezās šīs filmas veidošanā iesaistītie ļaudis, un rezultātā viņš tika pie savas pirmās kino lomas. Taču daudz lielākam cilvēku skaitam gadās citādi - piemēram, tev pieder ceptuve, tajā bieži iegriežas kino ļaudis, bet tu tāpat nekad nekļūsti par Džoniju Depu. Veiksmes daudzums pasaulē ir ierobežots. Vai arī arī nav - kā tev labāk tīk.
Wikipedia šo filmu raksturo kā fantasy, taču ir nepieciešama ļoti bagātīga fantāzija, lai tā būtu ierindojama vienā kategorijā ar Gredzenu pavēlnieku. Filmas galvenā varone ir deviņgadīga meitene, kura ar savu alkohola pārņemto un pamazām mirstošo tēti dzīvo visai baisos apstākļos netālu no kāda dambja, aiz kura mīt "normālie" cilvēki, no kuriem viņas tētis vairās. Meitene ir daļēji mežonīga, viņai nav draugu, bet viņa domā par nākotnes cilvēkiem (vai citplanētiešiem), kuri kādreiz uzzinās, ka viņa ir dzīvojusi.
Kādu dienu uznāk pamatīga vētra, kuras rezultātā meitenes un viņas tēta apdzīvotais apvidus pārplūst un normāli tur cilvēkiem vairs uzturēties nevajadzētu, bet viņi neaiziet.
Ievērojot to, ka šajā filmā nepiedalās neviens aktieris, kuru tu varētu būt redzējis jebkur ārpus šīs filmas, man vajadzētu šo filmu jau pēc definīcijas slavēt - jo tā ir alternatīva, veiksmīgi izrādīta Sundance un Kannās. Taču realitātē īsti sajūsmā neesmu - vizuāli filma ir atmiņā paliekoša, mazā meitene, protams, lieliski nospēlē savu lomu, bet filmai manai gaumei ir drusku par maz satura. Ne vienmēr, protams, man saturs ir nepieciešams, bet šī noteikti nav no tām filmām, ko es būtu gatavs skatīties atkārtoti. Un ja neesmu - tātad neesmu arī sajūsmā.
2013-03-25
comments powered by Disqus