Bernie
film — USA — 2011

7.0
Visas savas aktiera karjeras garumā Džeks Bleks cītīgi ir strādājis pie tā, lai jebkurā filmā skatītāji, viņu ieraugot, uzreiz zinātu, kādu personāžu viņš atveidos. Proti, to pašu, kas viņš ir bijis visur, sākot ar Tenacious D un beidzot ar sviestaino akmens laikmeta komēdiju. Un te pēkšņi Bleks pārtop par Bērniju Tīdi.
Bērnijs Tīde bija ļoti jauks cilvēks. Lai arī viņš strādāja apbedīšanas birojā, teju visi Austrumteksasas mazpilsētas Kartāgas iedzīvotāji viņu uzskatīja par satriecošu zelli. Viņš bija draugs visiem un ikvienam, un pat nīgrajai un nejaukajai atraitnei Mārdžorijai Njūdžentai, kura viņam tā pieķērās, ka Tīde sāka pie viņas strādāt uz pilnu slodzi par "Mädchen für alles", taču ar laiku vecā sieviete kļuva vēl mazāk izturama kā iepriekš, un tad kādā jaukā dieniņā Tīde viņu nošāva un līķi noslēpa saldētavā, kur tas arī atradās turpmākos deviņus mēnešus, kuru garumā Tīde radīja pilsētiņā ilūziju, ka Nūdžentai ir sveika un vesela (vai vismaz - neatrodas ledusskapī).
Filmas specifika ir tajā, ka tā ir veidota tādā kā dokumentālā manierē, kas ir ļoti pat vietā, jo tā patiešām stāsta par reāliem cilvēkiem, un arī daudzus Kartāgas iedzīvotājus atveido viņi paši (tā vismaz sapratu, katrā ziņā aktieriem šie cilvēki nelīdzinās - pārāk neglīti). Un vēl īpatnēji ir tas, ka vismaz daļēji šī filma ir komēdija, kas tomēr nav raksturīgi filmām par reāliem slepkavām, kas šobrīd izcieš mūža ieslodzījumu. Bleks šajā filmā ir pārsteidzošs - lai arī viņa varonis ir frīkains, viņš galīgi nav tāds, kā parastie frīkainie Bleka varoņi, bet gan visai pretrunīgs tēls, kurš vienlaikus spēj būt jauks, draudzīgs, izpalīdzīgs, ticīgs un slepkava. Lieki teikt, ka Bleks apciemoja cietumā īsto Tīdi, gatavojoties šai lomai.
Es nevaru droši apgalvot, ka man šī filma patika, taču tā noteikti bija gana pārsteidzoša. Un, kā Build 0.11 apgalvoja @abarrera, filmām ir jābūt neparedzamām, lai tās būtu interesanti skatīties. Protams, ja tev patīk neparedzamas filmas.
2012-11-01
comments powered by Disqus