SEO Made Easy
book — USA — 2006

5.5
Man par lielām šausmām ir pienākusi tā diena, kad sviestainas zinātniskās fantastikas vietā manā grāmatu plauktiņā centrālo vietu ir ieņēmušas grāmatas par SEO. Jā, tu nepārklausījies - par SEO, jeb to šamanismu, kuru tā praktizētāji dēvē par zinātni interneta resursu popularitātes uzlabošanai.
Kā jau visās lietās, es pazīšanos ar SEO sāku piesardzīgi - ar grāmatu, no kuras neko daudz nevar gaidīt kaut tāpēc vien, ka tā uzrakstīta pirms sešiem gadiem, kas interneta pasaulē ir neaprakstāmi daudz. Ne velti šajā grāmatā kā viena no vērtīgākajām tehnoloģijām savas lapas SEO uzlabošanā tiek norādīta apmaiņa ar saitēm. Tu vispār esi tik vecs, lai atcerētos tos laikus, kad teju ikvienā sevi cienošā interneta lapā bija šķirklis "Saites", kur varēja atrast visneiedomājamākos sūdus, kas tur bija tālab vien, ka otrā galā bija atrodama saite atpakaļ?
Grāmata (kā tas vispār SEO literatūrai šķiet raksturīgi) ir īsa un lielu tās daļu veido ekrānšāvieni no dažādām maksas programmām,kas varētu tev palīdzēt kļūt par SEO guru. Cik tur reāli ir teksta? Varētu būt kādas 20 lappuses, turklāt viss šis grāmatas teksts ir gana labi atbilstošs SEO principiem - ar nebeidzamiem atslēgas vārdiem, populārāko frāžu atkārtošanu un jebkāda radošuma trūkumu. Pāris idejas, kas man varētu noderēt darbā, es šeit pasmēlos, bet ne īpaši vairāk.
Lieki teikt, ka baudījumu no šīs grāmatas es neguvu, bet to es vismaz nebiju gaidījis, līdz ar to - vilšanās nav. Bet es nenoliedzami jūtos mazliet netīrāks kā iepriekš.
2012-11-01
comments powered by Disqus