Clockwise
film — UK — 1986

6.0
Turpinot iepazīt Michael Frayn daiļradi, šoreiz izvēle krita par labu filmai Clockwise. Esmu šokēts, kā sanāca, ka šo filmu nebiju redzējis iepriekš - kā nekā tajā piedalās John Cleese un savulaik es skatījos vienu šī bijušā Monty Python dalībnieka filmu pēc otras un pat nokaitināju Normi ar to, ka pieminēju viņa vārdu vietā un nevietā.
Tiesa, nav tā, ka šī filma būtu tik grandiozi laba, ka man būtu sevišķs pamats nožēlot, ka to līdz šim nebiju redzējis. Klīzs tajā atveido ļoti pedantisku vidusskolas direktoru, kurš ir uzaicināts kļūt par kaut kādas ļoti prestižas direktoru apvienības priekšsēdētāju un viņš ir pirmais "vienkāršās" skolas direktors, kas izpelnījies šādu godu. Taču pa ceļam uz Norviču, kur jānotiek direktoru sanāksmei, kurā Stimsona kungam (viņam) jāteic runa, viņš sajauc vilcienus, nokavē savu transporta līdzekli un iedzīvojas arvien lielākās un lielākās nepatikšanās.
Rezultātā viņš uz Norviču dodas mašīnā ar kādu savu skolnieci (kurai nav tiesību, bet viņa māk braukt, kamēr Stimsonam ir tiesības, bet braukt viņš nemāk), pakaļ viņiem dzenas gan Stimsona sieva, kura ieraudzījusi savu vīru kopā ar jaunu meiteni (plus Stimsona sieva pārvadā trīs aptaurētas tantes), meitenes vecāki uz motocikla un meitenes mīļākais - mūzikas skolotājs no tās pašas skolas, bet pēc kāda brīža viņiem piebiedrojas arī policija un bijusī Stimsona kursabiedrene.
Rezultātā viss izvēršas par pilnīgi šīzīgu un totāli balagānisku road trip, kurš reizēm ir smieklīgs un reizēm nē, bet sižetiski jāatzīst, ka nesen lasītā Frayn grāmata "Skios" ir praktiski neatšķirama no tā, kas redzams šajā filmā. Kaut kas tajā visā, protams, bija smieklīgs, bet kopumā filma nenostrādā, iespējams man šeit būtu jāatzīst, ka Klīza kā komiķa repertuārs patiesībā ir ļoti ierobežots un ka viņš droši vien nebija talantīgākais lidojošā cirka dalībnieks un ka vienīgā viņa patiešām īsti veiksmīgā darbībā ārpus lidojošā cirka ir seriāls Fawlty Towers, kamēr 90% visa pārējā, ko viņš ir darījis, ir viena vienīga atkārtošanās, brīžiem nolaižoties līdz mistera Bīna līmenim (te vērts piebilst, ka es nepavisam neesmu Bīna cienītājs).
2012-12-19
comments powered by Disqus