Down by Law
film — USA — 1986

9.0
Es nesaprotu, kā tas ir iespējams - kā es šo filmu nenoskatījos jau ātrāk? Es neesmu sevišķs Džima Džārmuša fans, bet šajā filmā taču piedalās ne tikai Toms Veitss, bet arī Roberto Benini un Nikoleta Braši! Vienkārši neiedomājama nolaidība no manas puses!
Trīs vīrieši nonāk vienā cietuma kamerā. Divi no viņiem nav vainīgi noziegumos, kuros ir apsūdzēti, trešais ir Benini. Zaks (Veitss) ir neveiksmīgs dīdžejs, kuru viņa draudzene izsviež uz ielas. Kaut kāds aizdomīgs paziņa viņam piedāvā ātru peļņu, kas izrādās saistīta ar līķi mašīnas bagāžniekā. Džeks (Džons Lurjē) ir suteners ar lielām ambīcijām, bet mazu realitātes izjūtu. Kāds ne mazāk aizdomīgs paziņa viņam piedāvā jaunu un valdzinošu meiteni, taču izrādās, ka meitene ir pārāk jauna un Džeks tiek apsūdzēts pedofīlijā (kurā viņš gan nav vainīgs). Tikām Roberto (Benini) patiešām pastrādā slepkavību. Starp Zaku un Džeku uzreiz izveidojas naidīgas attiecības, ko visu mēģina atvēsināt Roberto, kuram ir minimālas angļu valodas zināšanas un ļoti neliela saikne ar realitāti. Taču tieši viņš kļūst par to, kas izdomā veidu, kā izbēgt no cietuma.
Un tālākajā filmas daļā viņi kopā ir bēgļu gaitās. Taču šī filma nekādi nav tāda, kā tu iztēlojies stāstus par bēgšanu no cietuma.
Ļoti negribas stāstīt kaut ko pārāk daudz - varbūt tu arī neesi šo filmu redzējis, un tādā gadījumā tev nevajadzētu lasīt manu aprakstu, bet ņemt un to noskatīties. Kāpēc? Jo tā ir smieklīga, sirsnīga un ļoti jauka, principā - šausmīgi vienkārša, bet emocionāli tā mani paķēra ne pa jokam. Un tajā ir Veitsa dziesmas. Ko gan vairāk es vēl varētu vēlēties?

Kā teiktu runcis Begemots: Королева в восхищении! Мы в восхищении!
Ļoti iesaku!
2013-03-16
comments powered by Disqus