Live @ 371
concert — Latvia — 2013

7.0
Nav tā, ka es pats būtu prognozējis, ka reiz pienāks tā diena, kad es apzināti un pēc paša izvēles apmeklēšu Dueta Sandra koncertu. Un vēl jo vairāk - ka es uz šādu koncertu varētu doties vienatnē. Bet, kā teikt, nekas nav neiespējams, un tagad es patiešām varu lepoties, ka esmu paša acīm skatījis Sandras un Andra Brīnumu uzstāšanos.
Vispār jau pasākums pats par sevi bija interesants - DADA nakts Centrāltirgū, kur līdzās Duetam Sandra un "$Kodek van Būren" tika solīts, ka būšot pašaizsardzības pamatu nodarbība, ko vadītu Andris Kivičs, un ar taro kārtīm zīlējošs Guntars Račs. Un, protams, pārākais par visu - Andra Bērziņa nodarbība "runas mākslas pamati svētdienas rītam". Diemžēl mājās aizdevos uzreiz pēc Sandras uzstāšanās beigām, līdz ar to nevaru apliecināt, ka Valsts prezidents patiešām piedalījās šajā pasākumā, bet no otras puses - kā lai netic organizētājiem?
Par Duetu Sandra, šķiet, īpaši precīzi izteicies @Klonatans:
Duets Sandra" būtu vēl populārāks, ja daļa klausītāju spētu pieņemt, ka tas pieder gan underground, gan šlāgera kultūrai.

Un šis konkrētais pasākums bija apliecinājums Sandras underground izpausmēm - vismaz auditorija sastāvēja no hipsteriem un frīkiem, kuri lielā sajūsmā dejoja šīs kopumā nebūt ne alternatīvās mūzikas pavadījumā. Un jāatzīst - bija jau itin feins pasākums, jo skaidrs, ka arī paši "mākslinieki" visai labi apzinās savu īpatnējo vietu Latvijas mūzikas lauciņā, kas sniedzas pāri standarta crappy šlāgera robežām, un gan jau, ka viņiem šis statuss tīk. Par koncerta māksliniecisko pusi runāt, protams, būtu lieki, jo nav šaubu, ka Sandras mūzika ir vienkārši šaušalīga. Bet vienlaikus - ir situācijas, kurās dziesma "Darbs" ļoti labi iederās:

Faktiski "Sandra" pilda līdzīgas funkcijas kā deviņdesmitajos Roberts Gobziņš, vienīgi Sandrai daudz veiksmīgāk sanāk nepretendēt uz jebkādu mākslinieciskumu (jo no tā tur patiešām nav ne miņas), bet vienkārši dzīt luni.
2013-10-06
comments powered by Disqus