Koncerts Valmiermuižas pārstāvniecībā
concert — Latvia — 2015

8.5
Man nesanāca redzēt Edgaru Mākenu uzstājamies "Hāgenskalna komūnā", par ko mazliet skumji. Toties redzēju Edgaru Šubrovski un Sniedzi Prauliņu spēlējam "Valmiermuižas pārstāvniecībā", par ko atkal ir liels prieks. Domājams, ka tik daudz kopīga šiem abiem Edgaru koncertiem, ja nu vienīgi tas, ka tajos spēlētas dziesmas, kuras parasti uz skatuves nespēlē ne "Gaujarts", ne "Manta".

Tātad - par Šubrovska un Sniedzes koncertu. Patiešām no spēlētā repertuāra man itin maz kas bija pazīstams - par kaunu sev jāatzīst, ka tikai šobrīd pirmo reizi klausos Šubrovska vienīgo solo ierakstu "Anekdotes" un patiesībā pat ar "Kartāgu" tā īsti neesmu pazīstams - tā vien šķiet, ka esmu labāk pazīstams ar Š salīdzinoši popsīgāko periodu. Tiesa, tas nozīmē, ka līdz ar to ir iespēja tagad to iepazīt. Plus - ne tikai Šubrovski, bet arī Torņa ierakstus kā tādus. Tiesa, ne par to šeit vispār vajadzētu rakstīt.

Tātad - koncertā skanēja dažādās kombinācijās skanēja ģitāra, flauta, bass un taustiņi, ar tādu piebildi, ka tā kā mūziķi bija divi - tad ne vairāk kā divi instrumenti reizē. Un līdz ar to atsevišķas dziesmas skanēja pavisam ne tā, kā to varētu iztēloties. Piemēram, "Mantas" filozofu cikla dziesma ar "ahu-ahu-ahu" tekstu piedziedājumā variācijā bass + flauta bija pilnīgi citāda, kā dzirdēta iepriekš. Citādāk, kā pierasts - bet interesanti. Vēl bija dažas dziesmas no multfilmas "Pavasaris Vārnu ielā" (kuru arī neesmu redzējis, bet - nez vai šajā brīdī kļūdos - kaut ko no tās spēlē ar "Gaujarts"?). Un visādas citu Torņa izpildītāju dziesmas (pārsteidzošā kārtā - lielākoties ne Māra Šverna krājumiem).

Kas šajā koncertā bija īpaši labi - tas bija, cik ļoti nepiespiests un autentisks tas bija - ieskaitot sajauktus instrumentus un mazliet aprautām pēdējās dziesmas ("Lietus") beigām. Šajā brīdī it nemaz vairs neesmu pārsteigts par to, ka Sniedzes un Šubrovska koncerts (cits) spēja uzrunāt arī vienu manu kolēģi, kurš principā tādu mūziku neklausoties, būdams liels elektronikas cienītājs. Lai arī manī iepriekš bija mazliet tāda kā skepse par to, vai Edgara un Sniedzes kopīgā radošā darbība nav tāds John&Yoko stila pasākums, secinu - nē, tomēr akadēmiski izglītotā Sniedze un mūžam mazliet raupjais Edgars (ar piebildi gan - ne Šverna līmenī raupjais) kopā skan ļoti labi, turklāt Šubrovskim arī citkārt jau nav bijušas problēmas, strādājot kopā ar par sevi apdāvinātākiem vokālistiem (Mākenam jau ar balss ir spēcīgāka). Skaidrs ir viens - gan jau vēl kādu šī pārīša koncertu mēs apmeklēsim!

Nobeigumā - Paldies Ivetai, ka painformēja mūs par šāda koncerta norisi (un žēl, ka viņai pašai nesanāca to apmeklēt) un ne mazāks Paldies Mārtiņam un Lienei, kuri bija tālredzīgi rezervējuši galdiņu citām personām, parūpējoties, ka arī mēs (iepriekš nepieteikušies) tikām pie sēdvietām!
2015-11-29
comments powered by Disqus